See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA KOMPLEKSOWEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA LATA 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r. zmieniającym Rozporządzenie (WE) Nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego oraz Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): a) GŁÓWNY PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA CPV – 90910000-9 – Usługi sprzątania; b) Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 90911200-8 usługi sprzątania budynków (dotyczy Części 1 – 4); c) Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 90914000-7 usługi sprzątania parkingów (dotyczy Części 3 – 4); d) Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 90610000-6 usługi sprzątania i zamiatania ulic (dotyczy Części 3 – 4); e) Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 90620000-9 usługi odśnieżania (dotyczy Części 3 – 4). 3. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na następujące Części: a) Część I: usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ul. B. Potockiego 14 w Bydgoszczy – budynki nr 2, 4, 140, 145,147, 149, 270 (Część), 271; b) Część II: usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy – budynki nr 2 (Część), 4, 5, 11; c) Część III: usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy – budynki nr 1, 2 (Część), 3, 6, 10, 12 i tereny zewnętrzne; d) Część IV: usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksów przy ul. Szubińskiej 105 – budynki i tereny zewnętrzne i przy ul. B. Potockiego 14 w Bydgoszczy – tereny zewnętrzne. 4. Przedmiotowe usługi realizowane będą w okresie 24 miesięcy, licząc od dnia 01.01.2026 r. do terminu zakończenia usługi kompleksowego utrzymania czystości w dniu 31.12.2027 r. dla wszystkich Części. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 6. Zgodnie z art. 60 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania usługi sprzątania przez wykonawcę w ramach Części Nr I Zakres A2. W związku z potrzebą efektywnego zabezpieczenia wsparcia organizacji międzynarodowych dyslokowanych w Bydgoszczy, wynikającego ze stosownych umów międzynarodowych oraz wymogów stawianych przez ww. instytucje, Zamawiający wyklucza powierzenie Podwykonawcy realizacji usługi utrzymania czystości w ramach Zakresu A2 w Części Nr I. 7. W Części III Wykonawca realizując usługę sprzątania powinien zapewnić sprzęt zmechanizowany umożliwiający odśnieżanie terenu kompleksu przy ul. Szubińskiej 2 w ciągu dwóch (2) godzin. 8. W Części IV Wykonawca realizując usługę sprzątania powinien zapewnić sprzęt zmechanizowany umożliwiający odśnieżanie terenu kompleksów przy ul. Szubińskiej 105 i ul. B. Potockiego 14 w ciągu trzech (3) godzin. 9. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz projektach umów w odniesieniu do Części I, II i IV. 10. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 9. realizowane będzie na następujących zasadach: 1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe lub polegać będzie na pracach dodatkowych określonych w opisie przedmiotu zamówienia; 2) ceny jednostkowe świadczonych usług (rozliczane w systemie roboczogodziny) w ramach prawa opcji będą tożsame z kwotami wskazanymi w Formularzu oferty dla prawa opcji; 3) Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 11. Na podstawie przepisu art. 406 ustawy Pzp Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do poinformowania Podwykonawców o ciążącym na nich obowiązku ochrony informacji niejawnych, które uzyskali w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa. 12. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ochrony informacji niejawnych, które uzyskał w trakcie prowadzonego postępowania oraz po jego zakończeniu, w sposób określony w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych. 13. Wykonawca, przed przystąpieniem do realizacji umowy, zobowiązuje się do zapoznania z opracowaną przez Zamawiającego Instrukcją Bezpieczeństwa Przemysłowego cały stan osobowy przewidziany do realizacji niniejszego zamówienia w zakresie postępowania z dokumentacją niejawną na terenie chronionych kompleksów. Instrukcję potwierdzającą zobowiązanie Wykonawcy do przestrzegania ustaleń w niej zawartych podpisują wszyscy członkowie organu zarządzającego Wykonawcy, zgodnie z przepisem art.2 pkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1209). W sytuacji gdy organ zarządzający przedsiębiorcy jest wieloosobowy – kierownikiem przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy jest cały organ albo członek lub członkowie tego organu wyznaczeni co najmniej uchwałą zarządu do pełnienia funkcji kierownika przedsiębiorcy. Wzór Instrukcja Bezpieczeństwa Przemysłowego stanowi załącznik nr 19 a i 19b do SWZ (dotyczy odpowiednio Części I i II). 14. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z zakresem przedmiotu zamówienia oraz SWZ wraz ze wszystkimi załącznikami i uznaje je za wystarczające do realizacji przedmiotu umowy oraz nie zgłasza w tym zakresie żadnych uwag, a ponadto stwierdza, że nie zachodzą żadne przeszkody techniczne, prawne lub przeszkody innego rodzaju, uniemożliwiające lub utrudniające terminowe wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z treścią umowy. Z uwagi na ograniczona ilość miejsca Zamawiający odwołuje do dokumentów zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 750990-2025
Interne Kennung: 3/PO/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne umożliwiające skrócenie terminów. 5. Zamawiający przeprowadzi postepowanie dla skróconych terminów. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia dotycząca skrócenia terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym (at. 411 ust. 7) oraz skrócenie terminu składania ofert (w art. 411 ust. 11), podobnie jak przepisów ustawy Pzp, do których nie stosuje się zamówień w dziedzicach obronności i bezpieczeństwa (art. 144 ust. 2 i art. 151 w zw. z art. 411 ust. 1) musi mieć charakter zobiektywizowany w tym sensie, że potrzeba skrócenia złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym oraz skrócenia terminu służącego wykonawcom na przygotowanie i złożenie oferty w ogóle występuje i nie wynika wyłącznie z subiektywnego przekonania zamawiającego, a z braku czasu na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia (zob. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 16 grudnia 2013 r., sygn. akt KIO 2770/13). Przyczyny „pilności udzielenia zamówienia” mogą wystąpić również po stronie zamawiającego, tak jak to ma miejsce w opiniowanej sprawie, wystarczy ich samo wystąpienie. Nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać (Motyw 46 dyrektywy klasycznej 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: USŁUGA KOMPLEKSOWEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA LATA 2026-2027 cz. 1
Interne Kennung: 3/PO/2025/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 6. realizowane będzie na następujących zasadach: 1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; 2) ceny jednostkowe świadczonych usług (rozliczane w systemie roboczogodziny) w ramach prawa opcji będą tożsame z kwotami wskazanymi w formularzu oferty w tabeli dla prawa opcji. 3) Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4) Szczegółowe zasady prawa opcji przewidziane zostały w projekcie umowy stanowi acym ząłacznik nr 3 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: USŁUGA KOMPLEKSOWEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA LATA 2026-2027 cz. 2
Interne Kennung: 3/PO/2025/2
Los: LOT-0003
Titel: USŁUGA KOMPLEKSOWEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA LATA 2026-2027 cz. 3
Interne Kennung: 3/PO/2025/3
Los: LOT-0004
Titel: USŁUGA KOMPLEKSOWEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA LATA 2026-2027 cz. 4
Interne Kennung: 3/PO/2025/4