2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA NAJMU PRALNI KONTENEROWYCH Z WYPOSAŻENIEM, ZABEZPIECZENIEM ORAZ ICH OBSŁUGĄ SERWISOWĄ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem pralni kontenerowych z wyposażeniem, zabezpieczeniem oraz ich obsługą serwisową. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia na usługi podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego polegającego na powtórzeniu podobnych usług w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, w przypadku zwiększonej ilości ćwiczeń, zgrupowań poligonowych, itp.
Interne Kennung: U/9/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie procedury przyspieszonej uzasadnione jest pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia dotyczy najmu pralni kontenerowych z wyposażeniem, zabezpieczeniem oraz ich obsługą serwisową i objęte jest wysokim priorytetem dla funkcjonowania Sił Zbrojnych. Zabezpieczenie usługi pralniczej ma bezpośredni wpływ na przestrzeganie zasad higieny oraz obowiązujących w tym zakresie przepisów, a brak zapewnienia usług w postaci wynajmu kontenera pralniczego stwarza bezpośrednie zagrożenie zdrowotne dla stacjonujących żołnierzy. Z uwagi na charakter zamówienia oraz konieczność zapewnienia usługi wynajmu kontenera pralniczego, Zamawiający nie ma możliwości zachowania standardowych terminów. W związku z powyższym Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 Ustawy prawo zamówień publicznych, zdecydował o zastosowaniu procedury przyspieszonej i skróceniu terminu składania ofert. W związku z powyższym zastosowanie procedury przyspieszonej jest w tej sytuacji w pełni uzasadnione. Zastosowanie procedury przyspieszonej jest proporcjonalne do zaistniałej sytuacji, nie ogranicza konkurencji i umożliwia niezwłoczne udzielenie zamówienia przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98390000 Andere Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest najem pralni kontenerowych z wyposażeniem, zabezpieczeniem oraz ich obsługą serwisową. 2.Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia na usługi podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego polegającego na powtórzeniu podobnych usług w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, w przypadku zwiększonej ilości ćwiczeń, zgrupowań poligonowych, itp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na skorzystaniu przez Zamawiającego z usługi wynajmu 1 (jednej) dodatkowej sztuki pralni kontenerowej z wyposażeniem, zabezpieczeniem oraz obsługą serwisową wraz z podstawieniem, montażem, uruchomieniem oraz demontażem, a także z obsługą określoną w § 1 ust. 2 umowy. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zostanie zawarta umowa na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym.