2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury medycznej dla obszaru poznieczuleniowego na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu - POWTÓRKA
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie aparatury medycznej dla obszaru poznieczuleniowego zwanych dalej „urządzeniami medycznymi” na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w siedzibie Zamawiającego. 2.Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów techniczno – użytkowych przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ - zestawienie wymaganych minimalnych parametrów.
Interne Kennung: Szp-241/FZ-072A/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienie ma na celu doposażenie nowo wyremontowanego obszaru poznieczuleniowego. W poprzednim postępowaniu przetargowym nie wpłynęły żadne oferty dla dwóch pakietów, obejmujących kluczowy sprzęt medyczny niezbędny do uruchomienia tego obszaru. W związku z tym postępowanie zostało ponowione wyłącznie dla tych pakietów. Z uwagi na konieczność niezwłocznego wyposażenia pomieszczeń i zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom pooperacyjnym, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1610). Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na szybkie wyłonienie wykonawcy, nie ograniczając przy tym konkurencji, ponieważ postępowanie jest powtarzane, a jego przedmiot jest znany potencjalnym wykonawcom działającym na rynku aparatury medycznej. W świetle powyższego, Zamawiający stwierdza, że: • w poprzednim postępowaniu nie złożono ofert dla dwóch pakietów, które są niezbędne do uruchomienia działalności obszaru poznieczuleniowego, • zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, aby zapewnić ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych i wykorzystanie wyremontowanej infrastruktury, • skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji, gdyż postępowanie jest ponawiane, a jego przedmiot jest znany potencjalnym wykonawcom. Mając powyższe na względzie, Zamawiający uznaje, że spełnione zostały przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, umożliwiające skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu do 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Defibrylator transportowy z możliwością kardiowersji
Interne Kennung: Szp-241/FZ-072A/2025 Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Ssak elektryczny
Interne Kennung: Szp-241/FZ-072A/2025 Zadanie nr 2