2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa wsparcia i utrzymania systemu ZSI. Znak sprawy: DZPZ.283.53.2025.EO
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług wsparcia i utrzymania ZSI. 2. Kod CPV: 72250000-2 usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów. 3. Termin wykonania zamówienia: od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., z możliwością wydłużenia terminu obowiązywania i realizacji umowy o okres nie dłuższy niż dodatkowo 6 miesięcy (zgodnie z Prawem Opcji opisanym w §13 Projektowanych Postanowień Umowy).
Interne Kennung: DZPZ.283.53.2025.EO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa wsparcia i utrzymania systemu ZSI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług wsparcia i utrzymania ZSI. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo Opcji 1. Zamawiający uprawniony jest do jednostronnego rozszerzenia zamówienia (prawa opcji) o maksymalnie 50% ceny umowy oraz: 1.1. poprzez wydłużenie terminu obowiązywania i realizacji umowy o okres nie dłuższy niż dodatkowo 6 miesięcy i/lub, 1.2. poprzez zwiększenie puli dodatkowych godzin, o których mowa w § 2 ust. 2 pkt 2.1 Umowy, o kolejne 2000 godzin. 2. Maksymalna wartość umowy będzie obejmowała łączną wartość umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. 3. Zamawiający może, ale nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę drogą e-mailową na adres wskazany w umowie, przed wygaśnięciem umowy, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. Zamawiający ma prawo: 4.1. skorzystać z prawa opcji w formach opisanych w ust. 1 pkt .1.1 i 1.2 niezależnie od siebie i w dowolnej konfiguracji, tj. może skorzystać z jednej z ww. form opcji lub z obu z nich, w dowolnym momencie realizacji umowy, 4.2. skorzystać z prawa opcji wedle własnego wyboru – jednorazowo lub kilkukrotnie w częściach - przy czym w przypadku skorzystania z prawa opcji, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1, dodatkowy łączny okres obowiązywania umowy nie może przekroczyć 6 miesięcy, z zastrzeżeniem § 24 ust. 3 pkt 3.2.5 umowy. 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji, maksymalna wartość umowy nie może przekroczyć wartości wskazanej w § 14 ust. 4 umowy. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji w przypadku gdy zajdzie w szczególności co najmniej jedna z poniższych okoliczności: − w przypadku dysponowania środkami finansowymi na dalszą realizację zamówienia, − w przypadku gdy nie wystąpią okoliczności powodujące konieczność zmiany sposobu świadczenia usług i nadal będzie istniała potrzeba ich realizacji. 7. Rozliczenie umowy w przypadku skorzystania z opcji będzie się odbywało na takich samych zasadach, jak rozliczenie umowy podstawowej, w szczególności z zastosowaniem zasad i stawek wynagrodzenia opisanych w § 14 umowy. 8. Prawo opcji nie może prowadzić do modyfikacji ogólnego charakteru umowy.