2. Verfahren
Verfahren
Titel: Annonceringsydelser ved rekruttering af medarbejdere nationalt og internationalt
Beschreibung: Formålet med nærværende udbud er at sikre aftaledækning af Ordregivers behov for håndtering af annoncering ved rekruttering af medarbejdere nationalt og internationalt på tværs af medier. Det forventes at udbuddet sikrer stabil levering samt gode priser og kvalitet i opgavevaretagelsen. Idet det er Ordregivers vurdering, at en opdeling af Aftalen i delaftaler ikke vil give den kommercielt bedste løsning, er nærværende Aftale ikke opdelt i delaftaler.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til Udbudslovens § 56 (Lov nr. 1564 af 15/12/2015), hvilket betyder, at alle interesserede Tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud i tilknytning til nærværende udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79600000 Personaleinstellung
5. Los
Los: LOT-0000