2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zimowe dróg, zieleni i czystości na terenie miasta Sieradza w 2026 r. z prawem opcji
Beschreibung: 1. Zamówienie obejmuje następujące zadania: a) oczyszczanie miasta w zakresie określonym w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, b) pielęgnację i utrzymanie zieleni w zakresie określonym w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ, c) utrzymanie zimowe dróg gminnych i ciągów komunikacyjnych w zakresie określonym w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: a) opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ, b) wykaz dróg gminnych, chodników, parkingów i ciągów komunikacyjnych – załącznik nr 6 do SWZ, c) wykaz słupów ogłoszeniowych, imprez plenerowych, stawów i zbiorników wodnych, korytek ściekowych, rowów betonowych i odwadniających – załącznik nr 7 do SWZ, d) wykaz miejsc rekreacyjnych – załącznik nr 8 do SWZ, e) opis dekoracji miasta oraz miejsc pamięci narodowej – załącznik nr 9 do SWZ, f) wykaz obiektów i miejsc pamięci narodowej – załącznik nr 10 do SWZ, g) zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach – załącznik nr 11 do SWZ, h) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – załącznik nr 12 do SWZ, i) wykaz kodów odpadów – załącznik nr 13 do SWZ.
Interne Kennung: WIZ-Z.271.44.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp skrócony termin składania ofert
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90511300 Müllsammlung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia (oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji), zawierającego ilości i rodzaj usług, których wykonanie ma nastąpić w ramach prawa opcji. 1. Dla każdego zadania prawo opcji polega na zwiększeniu ilości wykonywanych usług o ilości przewidziane w zamówieniu objętym prawem opcji z tym ograniczeniem, że łączna wartość usług w ramach zamówienia objętego prawem opcji nie może przekroczyć 100% wynagrodzenia podstawowego Wykonawcy określonego w umowie obowiązującego w dniu złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 2. Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 może być wykonane wielokrotnie (dotyczyć dowolnych pozycji kosztorysów ofertowych obejmującego opcję, z zastrzeżeniem § 7 ust. 9 umowy), aż do osiągnięcia wysokości 100% wynagrodzenia podstawowego Wykonawcy w ramach danego zadania z dnia złożenia oświadczenia. 3. Przedmiot zamówienia w ramach danego zadania objęty prawem opcji będzie realizowany do wyczerpania kwoty stanowiącej maksymalnie 100% wynagrodzenia podstawowego, o którym mowa w ust. 1, nie później jednak niż do ostatniego dnia obowiązywania umowy 4. Uruchomienie prawa opcji nastąpi: a) po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia Wykonawcy dotyczącego realizacji poszczególnego zadania w ramach zamówienia podstawowego, b) po wykorzystaniu możliwości zmian ilościowych, o których mowa w § 7 ust. 9 w sytuacji gdy zachodzi konieczność zabezpieczenia minimalnych limitów usług w poszczególnych kategoriach - w sytuacji, gdy kwota wynagrodzenia Wykonawcy za realizację poszczególnego zadania nie zostanie wyczerpana. 5. Jeżeli Zamawiający zdecyduje się na uruchomienie prawa opcji, uczyni to w terminie do 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 4. 6. Za skuteczne powiadomienie Wykonawcy o realizacji prawa opcji przyjmuje się dzień dostarczenia, podpisanego przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w § 1 ust. 4 umowy na adresu mailowy, wskazany w formularzu ofertowym Wykonawcy. 7. Wykonawca nie może odmówić przyjęcia do realizacji usług zlecanych w ramach opcji. 8. Zamawiający nie jest zobowiązany do uruchomienia prawa opcji. Decyzja w tym zakresie będzie swobodną decyzją Zamawiającego. Z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie.