2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kredyt długoterminowy na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Pacyna na 2025 rok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa w zakresie udzielania i obsługi długoterminowego kredytu na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Pacyna na rok 2025. Charakterystyka przedmiotu zamówienia: 1. Rodzaj waluty: PLN 2. Kwota kredytu: 7.500.000,00 zł. 3. Okres kredytowania: do 31.12.2035 roku. 4. Karencja w spłacie rat kredytu: do 30.09.2026 roku, tj. do dnia spłaty I raty kredytu. 5. Przeznaczenie kredytu: na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Pacyna na 2025 rok. 6. Postawienie kredytu do dyspozycji: kredyt przekazywany będzie na rachunek bankowy Zamawiającego w transzach. Wysokości oraz terminy przekazywania poszczególnych transz zgłaszane będą przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy w formie przekazania drogą elektroniczną, na wskazany przez Bank adres e-mail, skanu pisma w tej sprawie. Oryginał ww. pisma będzie wysłany do Banku równolegle. Ostateczny termin pobrania kredytu przez Zamawiającego upływa w dniu 31 grudnia 2025 roku. 7. Zabezpieczenie kredytu: Jedyną dopuszczalną formą zabezpieczenia kredytu, akceptowalną przez Zamawiającego jest weksel „in blanko” z wystawienia Gminy Pacyna wraz z deklaracją wekslową. 8. Terminy spłaty kredytu: Termin spłaty I raty kredytu nastąpi 30 września 2026 roku w wysokości 150.000,00 zł. Termin spłaty ostatniej raty kredytu w wysokości 250.000,00 zł. nastąpi 31 grudnia 2035 roku. Kredyt będzie spłacany w ratach zgodnie z załącznikiem nr .1 9. Oprocentowanie kredytu ustala się w wysokości odpowiadającej stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę banku w stosunku rocznym na bazie rzeczywistej liczby dni w roku. Oprocentowanie kredytu jest zmienne w okresach kwartalnych i jest ustalane z góry odrębnie dla każdego kolejnego okresy odsetkowego według notowań stawki WIBOR 3M na dwa dni robocze poprzedzające rozpoczęcie każdego okresu odsetkowego. Odsetki nie będą naliczane od kredytu przyznanego, lecz nie pobranego przez Zamawiającego. 10. Spłata odsetek będzie następowała w okresie kredytowania w okresach kwartalnych (tj. do 31 marca, do 30 czerwca, do 30 września, do 31 grudnia). Spłata odsetek za pierwszy okres odsetkowy nastąpi wg. Stawki WIBOR 3M obowiązującej na dwa dni robocze przed pobraniem pierwszej transzy kredytu. Ostatnia płatność odsetek nastąpi do 31 grudnia 2035 r. 11. Zamawiający nie dopuszcza kosztów prowizji dotyczącej uruchomienia kredytu. 12. Zamawiający nie dopuszcza kosztów prowizji od kredytu przyznanego, lecz nie pobranego przez Zamawiającego. 13. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepobrania kredytu lub pobrania kredytu w niepełnej wysokości bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 15. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 16. Bank gwarantuje przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości zadłużenia z tytułu kredytu bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów, po uprzednim powiadomieniu Banku o zamiarze dokonania takiej spłaty. 17. Z tytułu zawarcia umowy kredytu, jej realizacji i ewentualnych zmian wprowadzonych do umowy na wniosek Stron, Bank nie pobiera innych opłat. 18. Spłata kredytu nastąpi w ratach: a) 30.09.2026 roku kwota - 150 000,00 zł b) 31.12.2026 roku kwota - 150 000,00 zł c) 31.03.2027 roku kwota - 200 000,00 zł d) 30.06.2027 roku kwota - 200 000,00 zł e) 30.09.2027 roku kwota - 200 000,00 zł f) 31.12.2027 roku kwota - 200 000,00 zł g) 31.03.2028 roku kwota - 200 000,00 zł h) 30.06.2028 roku kwota - 200 000,00 zł i) 30.09.2028 roku kwota - 200 000,00 zł j) 31.12.2028 roku kwota - 200 000 ,00 zł k) 31.03.2029 roku kwota - 150 000,00 zł l) 30.06.2029 roku kwota - 150 000,00 zł m) 30.09.2029 roku kwota - 150 000,00 zł n) 31.12.2029 roku kwota - 150 000,00 zł o) 31.03.2030 roku kwota - 100 000,00 zł p) 30.06.2030 roku kwota - 100 000,00 zł q) 30.09.2030 roku kwota - 100 000,00 zł r) 31.12.2030 roku kwota - 100 000,00 zł s) 31.03.2031 roku kwota - 175 000,00 zł t) 30.06.2031 roku kwota - 175 000,00 zł u) 30.09.2031 roku kwota - 175 000,00 zł v) 31.12.2031 roku kwota - 175 000 ,00 zł w) 31.03.2032 roku kwota - 200 000,00 zł x) 30.06.2032 roku kwota - 200 000,00 zł y) 30.09.2032 roku kwota - 200 000,00 zł z) 31.12.2032 roku kwota - 200 000,00 zł aa) 31.03.2033 roku kwota - 275 000,00 zł bb) 30.06.2033 roku kwota - 275 000,00 zł cc) 30.09.2033 roku kwota - 275 000,00 zł dd) 31.12.2033 roku kwota - 275 000 ,00 zł ee) 31.03.2034 roku kwota - 250 000,00 zł ff) 30.06.2034 roku kwota - 250 000,00 zł gg) 30.09.2034 roku kwota - 250 000,00 zł hh) 31.12.2034 roku kwota - 250 000 ,00 zł ii) 31.03.2035 roku kwota - 250 000,00 zł jj) 30.06.2035 roku kwota - 250 000,00 zł kk) 30.09.2035 roku kwota - 250 000,00 zł ll) 31.12.2035 roku kwota - 250 000 ,00 zł Razem 7.500 000,00 zł
Interne Kennung: ZPPG.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ustawa PZP
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001