See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forsikringstjenester til Vesthimmerlands Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af forsikringer til samtlige ordregivers enheder og institutioner.Forsikringstjenesterne er opdelt i følgende 9 delaftaler, som tilbudsgiver kan byde på samlet eller enkeltvis:Delaftale 1 - Bygnings-, løsøre- og entrepriseforsikringDelaftale 2 - MotorkøretøjsforsikringDelaftale 3 - Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 4 - Kollektiv ulykkesforsikringDelaftale 5 – ErhvervsrejseforsikringDelaftale 6 – LedelsesansvarsforsikringDelaftale 7 - KriminalitetsforsikringDelaftale 8 - Arbejdsskade, katastrofedækningDelaftale 9 - LystfartøjsforsikringAlle forsikringsaftaler træder i kraft den 1. januar 2026 og udløber den 31. december 2028.Kommunen har dog ret til at forlænge aftalen med 1 år, alternativt 2 år.Aftalerne udløber dog senest den 31. december 2030.
Interne Kennung: 261702574
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Eu-udbud af forsikringstjenester
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66510000 Versicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66515411 Veruntreuungsversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Bygnings-, løsøre- og entrepriseforsikring
Beschreibung: Levering af forsikringstjenester til Vesthimmerlands Kommune.
Interne Kennung: 261703717 Delaftale 1-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 261703717 Delaftale 2-2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 261703717 Delaftale 3-3
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 4-4
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - Erhvervsrejseforsikring
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 5-5
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6 - Ledelsesansvarsforsikring
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 6-6
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7 - Kriminalitetsforsikring
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 7-7
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8 - Arbejdsskade, katastrofe
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 8-8
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9 - Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung: 261703785 Delaftale 9-9