736390-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Medizinische Informationssysteme – Interoperabilita v CLPA
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelInteroperabilita v CLPA
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je elektronizace zdravotnické dokumentace a procesů poskytování zdravotních služeb a zlepšení interoperability prostřednictvím systémů výměny, resp. sdílení elektronické zdravotnické dokumentace v rámci elektronizace zdravotnictví České republiky (výměnné sítě a afinitní domény na úrovni regionů, krajů, komunit poskytovatelů zdravotních služeb nebo celé ČR) a systému přeshraniční výměny zdravotnické dokumentace (NIX-ZD, resp. NCPeH), dále využívání služeb a registrů Integrovaného datového rozhraní zdravotnictví, jako nezbytné podmínky interoperability a elektronizace zdravotnictví. Výměna a sdílení elektronické zdravotnické dokumentace je možná jen za podmínky, kdy produkční systémy budou podporovat a pracovat se zdravotnickou dokumentací v elektronické podobě. Předmětem dodávky je modernizace a rozšíření funkcionalit klinického informačního systému v CLPA v oblasti elektronizace procesů vedení standardizované strukturované elektronické zdravotnické dokumentace, zpracování dat a elektronizace procesů poskytování zdravotních služeb apod., podpora nových procesů v rámci nemocnice a jejich elektronizace a možnost jejich realizace nejen v nemocnici, a prostřednictvím Integrační platformy (ESB, viz výchozí stav) napojení na infrastrukturu systémů a služeb Akreditované afinitní domény, např. výměnné sítě eMeDocS, Národního kontaktního bodu (NCPeH) a jiné eHealth systémy a služby elektronického zdravotnictví ČR. Součástí dodávky jsou napojení na Integrační platformu (ESB, viz výchozí stav) a jejím prostřednictvím napojení na elektronické služby IDRR, zavedení identifikátorů z kmenových registrů, využívání centrálních služeb elektronického zdravotnictví, standardizovaná rozhraní pro napojení na infrastrukturu AAfD a rozvoj napojení na NCPeH. CLPA bude využívat pro uchovávání elektronických dokumentů elektronický archiv v souladu s platnou legislativou vedení a uchovávání zdravotnické dokumentace v elektronické podobě (viz projekt DEA). Předmět plnění je podrobně definován zvláště v Technické specifikaci předmětu plnění (viz Příloha č. 7 Zadávací dokumentace), v návrhu smlouvy (viz Příloha č. 2 – Závazný návrh smlouvy na plnění veřejné zakázky této Zadávací dokumentace) a v dalších dokumentech, které tvoří přílohy Zadávací dokumentace.
Interne KennungN006/25/V00037159
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZadávací dokumentace je vypracována jako podklad pro podání nabídek na veřejnou zakázku na služby zadávanou v otevřeném řízení dle § 56 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48800000 Informationssysteme und Server, 48814200 Patientenverwaltungssystem, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48814200 Patientenverwaltungssystem, 72263000 Software-Implementierung
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si vyhrazuje, s přihlédnutím k § 100 odst. 2 Zákona, možnost nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně. V případě, že dojde v důsledku uplatnění této výhrady k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, vyhrazuje si zadavatel, že bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele vč. záručních podmínek s ohledem na již realizovanou část dodávek tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části dodávek.