See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Technisch beheer gemeentebossen
Beschreibung: De opdracht omvat 2 posten: Post 1 – basispakket – technisch beheer gemeentebossen Ondersteuning beheer: planning o Bepalen van de uitgangssituatie van de gemeentelijke bossen d.m.v. terreininventarisaties; o Formulering en communiceren van beheeradvies: nodige maatregelen + planning van de werken + subsidiemogelijkheden per ingreep/bestand; o Afweging ecologische maatregelen in functie van de economische mogelijkheden (kosten-batenanalyse min. 20 jaar); o Organiseren van fysiek overleg en gezamenlijk terreinbezoek (min. 1 halve dag per 2 maanden); o Opvolgen van het natuurbeheerplan (NBP) en/of aanvraag vergunningen (maatregelen voorzien in NBP, eventueel aanvraag wijziging NBP of aanvraag kapmachtiging); o Aanvragen subsidies (via e-loket ANB); o Ondersteuning bij opmaken bestekken of prijsvragen voor bos- en natuurbeheerwerken; o Ondersteunen van de communicatie bij beheerwerken of bosexploitatie: teksten aanleveren voor gemeentelijk infoblad, infowandeling of infobord… Bosexploitaties o Bepalen van algemene en bijzondere voorwaarden + organisatie houtverkoop (opbrengst is ten voordele van het gemeentebestuur); o Ondersteuning bij financiële afhandeling; o Afspraken maken met exploitanten over uitvoering; o Opvolging van de exploitaties + eventuele bijsturing tijdens werken + beoordeling en oplevering. Ondersteuning beheer: opvolgen van werken die door de opdrachtgever worden aanbesteed: o Jeugdzorg van de aanplantingen: zuiveren, vrijstellen, inboeten… o Beheer open plekken o Bosrandbeheer: afzetten hakhout… o Eventueel vrijhouden van de bospaden/brandgangen o Beheer van dreven/knotbomen o Exotenbestrijding (Amerikaanse vogelkers, Japanse Duizendknoop, Reuzenbalsemien, …) o Organiseren en opvolgen van aanplantingen (beplantingsplan, eventueel voorbereiding subsidieaanvraag, voorbereiding + opvolging van de plantwerken, jaarlijks voorstel zuiveren, vrijstellen, inboeten) van nieuw bos en kloempen ifv bosomvorming. Acties gelinkt aan FSC-certificering: Aanleveren van informatie aan interne auditeur ANB en externe auditeur o Voorbereiding en begeleiding van de interne/externe audits; o Eventuele bijsturingen nav. opmerkingen tijdens de audits. Beheermonitoring: o Registreren van het uitgevoerde beheer ikv. 6-jaarlijkse evaluatie/monitoring natuurbeheerplannen en FSC-certificaat (indien van toepassing) (en eventueel FSC) (DIPLA) o Jaarlijkse verantwoording kosten dienstverlening Om bovenstaande opdrachten naar behoren te kunnen uitvoeren verwacht de opdrachtgever dat de inschrijver minstens 1/2 dag per week effectief aanwezig is op het terrein. De inschrijver houdt een logboek bij van zijn prestaties dienaangaande. Post 2 – Schalmen + opmeten + kuberen Aanduiden + opmeten + kuberen te kappen bomen, ruimingspistes, perceelsgrenzen Dit is afhankelijk van de te beheren oppervlakte – kan jaarlijks verschillen – gemiddelde omlooptijd 6-8 jaar. Schalmen: Schalmen, of het markeren van bomen met een schalm, gaat terug op een lange traditie waarbij de bomen voor de verkoop op stam worden gemerkt. De te vellen boom wordt gekozen. De boom wordt dan ook opgemeten. Na de houtverkoop mogen deze bomen geveld worden door de exploitant. Tegenwoordig wordt steeds vaker bosmarkeerverf gebruikt om te schalmen. Dan worden de te vellen bomen aangeduid met een schuine verfstreep. Opmeten en kuberen: Met behulp van kubeertarieven kan het volume in kubieke meter van een bepaalde boomsoort met een bepaalde (totale) hoogte en een bepaalde diameter of omtrek op borsthoogte vrij nauwkeurig worden afgelezen. Achter deze tabellen gaan vrij ingewikkelde formules schuil die zijn gebaseerd op heel wat metingen van gekapte bomen. Kubeertarieven zijn specifiek per boomsoort en per groeiplaats. De voor België meest gebruikte tarieven zijn die van Dagnelie et al., ook voor kuberingen binnen Natuur en Bos van de Vlaamse Overheid en tal van andere beheerinstanties en bosbouwbedrijven. Het volume van je boom vind je waar de totale hoogte in meter en de omtrek op borsthoogte in centimeter elkaar kruisen. Let wel, de borsthoogte is volgens dit model op 1,5 m (invloed Franse bosbouwcultuur) Houtverkoop: Bij een openbare verkoop kunnen houtkopers een bod uitbrengen op het aangeboden hout. Dit is in tegenstelling tot een onderhandse houtverkoop. In Vlaanderen moet hout uit openbare bossen bij wet openbaar verkocht worden. In Vlaamse openbare bossen moet je als koper en exploitant een erkenning bezitten wil je op een jaar meer dan 50m³ hout kunnen aankopen. Een openbare verkoop gebeurt per opbod, per afbod of per inschrijving. Deze organisatie wordt ook besproken met de opdrachtgever.
Interne Kennung: PPP027-2975/5190/2025/22
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025/22_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231300 Forstverwaltung