See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Direkte tildeling af Specialdesignet måltidskasser med høj eller lav kulhydrat kost - 2025-0897286
Beschreibung: Aarhus har til hensigt at købe specialdesignede måltidskasser fra SKAGENFOOD med høj eller lav kulhydrat for at gennemføre forskningsprojektet ON LiMiT. ON LiMiT er et forskningsprojekt, der har til formål at undersøge hvordan vægttab vha. måltidserstatning efterfulgt af en kost med lav- eller høj kulhydrat, med eller uden motion, påvirker vedligeholdelsen af remission hos personer med type 2 diabetes.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1