2. Verfahren
Verfahren
Titel: Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych na terenie miasta Płocka w 2026r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), w tym przyznanych w trybie pilnym zgodnie z art. 50 i 50a ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 1214 ze zm.) oraz usług interwencyjnych na terenie miasta Płocka w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Usługi opiekuńcze świadczone będą zamieszkującym na terenie miasta Płocka osobom samotnym, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione, oraz osobom, które wymagają pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić. Zamawiający przewiduje, iż w okresie określonym w umowie świadczonych będzie ok. 150.000 godzin usług opiekuńczych, w tym ok. 1.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych i ok. 500 godzin interwencyjnych usług opiekuńczych. Minimalna roczna liczba godzin, jaka będzie zlecana Wykonawcy, wyniesie 75.000 godzin w okresie objętym umową.
Interne Kennung: ADM.281.1.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 art. 360
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający, udzielając zamówień, o których mowa w art. 359 pkt 1, może nie stosować przepisów ustawy dotyczących: 1) obowiązku powołania komisji przetargowej; 2) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 3) minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składanie ofert; 4) obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego; 5) przesłanek wyboru trybu udzielenia zamówienia, w przypadku trybu negocjacji z ogłoszeniem lub dialogu konkurencyjnego. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp tj.: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie); 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów (Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie); 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej (Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie); 4. zdolności technicznej lub zawodowej: 4.1) Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na wykonaniu minimum 100 000 godzin usług opiekuńczych rocznie. Jeśli wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie niniejszego zamówienia to: a) warunek określony w pkt 4.1) spełnia co najmniej jeden z Wykonawców składających ofertę wspólną. Na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), w tym przyznanych w trybie pilnym zgodnie z art. 50 i 50a ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 1214 ze zm.) oraz usług interwencyjnych na terenie miasta Płocka w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Menge: 150 000 Stunden