See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. A - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od granicy z gminą Błonie do drogi wojewódzkiej nr 700 ul. Warszawskiej w Święcicach, gmina Ożarów Mazowiecki (na odcinku o długości około 1,9 km) Cz. B - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi powiatowej nr 4121W ul. Rataja do drogi wojewódzkiej nr 718 ul. Ceramicznej w Ołtarzewie, gmina Ożarów Mazowiecki (na odcinku o długości około 2,0 km) Cz. C - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 718 ul. Ceramicznej w Ołtarzewie do drogi gminnej nr 410666W ul. Krętej w Broniszach, gmina Ożarów Mazowiecki z podziałem na dwa odcinki projektowe – od Ceramicznej do drogi wojewódzkiej nr 701 ul. Konotopskiej i od ul. Konotopskiej do ul. Krętej (na odcinku o długości około 4,5 km) Cz. D - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi gminnej nr 410666W ul. Krętej do granicy z Miastem Stołecznym Warszawą (okolice ul. Gierdziejewskiego) (na odcinku o długości około 2,6 km) Cz. E - rozbudowie dróg gminnych w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych tj. ul. Szkolnej, Strażackiej, Kolejowej i Majewskiego w Ożarowie Mazowieckim (na odcinku o długości około 1,3 km) Część E obejmuje zadania opisane w dokumentacji jako E i F. b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach każdej z 5 części: A, B, C, D, E należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu, oraz przebudowę kładki nad rzeką Kanał Ożarowski w ramach części A . 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: a) - po 1 miejscu odpoczynku (dla każdej z części) wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów (dla każdej z części) zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). b) 2 obiekty typu „Bike&Ride” w pobliżu miejsc komunikacji zbiorowej umożliwiające pozostawienie roweru oraz przesiadkę do komunikacji zbiorowej z 20 stanowiskami postojowymi (dotyczy części C i D) c) 2 automatyczne liczniki zliczania pojazdów rowerowych zasilane z OZE wraz z tablicą wyświetlającą ilość przejechanych rowerzystów w danym kierunku i w przekroju drogi (dotyczy części C) Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia na cz.: A, B, C, D, E zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: RZP.271.57.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45112330 Wiederurbarmachung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki : Cz. A - od granicy z Gminą Błonie do DW700 ul. Warszawskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. A - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od granicy z gminą Błonie do drogi wojewódzkiej nr 700 ul. Warszawskiej w Święcicach, gmina Ożarów Mazowiecki (na odcinku o długości około 1,9 km) b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach części A należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu, oraz przebudowę kładki nad rzeką Kanał Ożarowski. 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: - po 1 miejscu odpoczynku (dla każdej z części) wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów (dla każdej z części) zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: A
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki : Cz. B - od drogi powiatowej nr 4121W ulicy Rataja do DW718 ul. Ceramicznej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. B - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi powiatowej nr 4121W ul. Rataja do drogi wojewódzkiej nr 718 ul. Ceramicznej w Ołtarzewie, gmina Ożarów Mazowiecki (na odcinku o długości około 2,0 km) b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach części B należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu. 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: - po 1 miejscu odpoczynku wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: B
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki : Cz. C - od DW718 ul. Ceramicznej do drogi gminnej nr 410666W ul. Krętej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. C - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 718 ul. Ceramicznej w Ołtarzewie do drogi gminnej nr 410666W ul. Krętej w Broniszach, gmina Ożarów Mazowiecki z podziałem na dwa odcinki projektowe – od Ceramicznej do drogi wojewódzkiej nr 701 ul. Konotopskiej i od ul. Konotopskiej do ul. Krętej (na odcinku o długości około 4,5 km) b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach części C należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu, 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: a) - po 1 miejscu odpoczynku (dla każdej z części) wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów (dla każdej z części) zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). b) 2 obiekty typu „Bike&Ride” w pobliżu miejsc komunikacji zbiorowej umożliwiające pozostawienie roweru oraz przesiadkę do komunikacji zbiorowej z 20 stanowiskami postojowymi (dotyczy części C) c) 2 automatyczne liczniki zliczania pojazdów rowerowych zasilane z OZE wraz z tablicą wyświetlającą ilość przejechanych rowerzystów w danym kierunku i w przekroju drogi (dotyczy części C) Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: C
Los: LOT-0004
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki : Cz. D - od drogi gminnej nr 410666W ul. krętej do granicy z Miastem Stołecznym Warszawą
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. D - rozbudowie drogi krajowej nr 92 w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych na odcinku od drogi gminnej nr 410666W ul. Krętej do granicy z Miastem Stołecznym Warszawą (okolice ul. Gierdziejewskiego) (na odcinku o długości około 2,6 km) b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach części D należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu. 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: a) - po 1 miejscu odpoczynku wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). b) 2 obiekty typu „Bike&Ride” w pobliżu miejsc komunikacji zbiorowej umożliwiające pozostawienie roweru oraz przesiadkę do komunikacji zbiorowej z 20 stanowiskami postojowymi (dotyczy części D) Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: D
Los: LOT-0005
Titel: Wykonanie projektu oraz rozbudowa drogi krajowej nr 92 na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki: Cz. E - w ciągu dróg gminnych ul. Szkolnej, Strażackiej, Kolejowej i Majewskiego w Ożarowie Mazowieckim
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno – prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji polegającej na: Cz. E - rozbudowie dróg gminnych w postaci dróg rowerowych oraz dróg dla rowerów i pieszych tj. ul. Szkolnej, Strażackiej, Kolejowej i Majewskiego w Ożarowie Mazowieckim (na odcinku o długości około 1,3 km) Część E obejmuje zadania opisane w dokumentacji jako E i F. b) uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych c) wykonanie rozbudowy dróg w oparciu o uzyskane pozwolenia na budowę lub decyzji na realizację inwestycji drogowej lub zgłoszenia robót budowlanych 2. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki – etap II współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie Mobilność miejska w ZIT 3. W ramach części E należy zaprojektować i wykonać budowę: - drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów, - odcinków dróg dla pieszych, - zjazdów do posesji, - urządzeń odwadniających, - oświetlenia, - robót ziemnych, - zieleni, - organizację ruchu. 4. W ramach inwestycji należy wykonać następujące elementy służące podróżnym: - po 1 miejscu odpoczynku wyposażonym w ławkę oraz stojak na rowery i kosz na śmieci (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo oraz drewna impregnowanego i malowanego), - po 1 punkcie samoobsługi serwisowej dla rowerów zawierającym, co najmniej pompkę i zestaw narzędzi rowerowych (elementy ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo). Lokalizację ww. urządzeń należy uzgodnić z Zamawiającym oraz określić w dokumentacji projektowej. 5. Zakres przedmiotu zamówienia zobowiązuje Wykonawcę do: - uzgodnienia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ZUDP, - pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową, - pełnienia nadzoru nad inwestycją wykonywaną w oparciu o dokumentację projektową. 6. Parametry techniczne ścieżki rowerowej : - szerokość drogi dla pieszych – min. 1,8 m, - szerokość drogi dla rowerów – min. 2,5 m (dwukierunkowa), - szerokość drogi dla pieszych i rowerów – min. 3,0 m. Projektowana ścieżka rowerowa powinna spełniać następujące wymagania: - drogi dla pieszych i rowerów należy zaprojektować zgodnie z PF-U i Koncepcją załączoną do postepowania oraz uzgodnieniami poczynionymi na etapie uzgadniania projektu, - ścieżka powinna posiadać oznakowanie wspólne dla tras Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. 7. Zamawiający, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga, aby przedmiot zamówienia jako zamówienie przeznaczone do użytku osób fizycznych spełniało wymagania w zakresie dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wymagane jest zrealizowanie zamówienia w taki sposób, aby osoby fizyczne wymienione powyżej mogły korzystać z niego bez żadnych utrudnień i ograniczeń. Szczegółowe wymagania określono w dokumentacji przetargowej, tj. załączniku Nr 1 do SWZ. 8.Realizując zamówienie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia – w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia i jego właściwościom - dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 9. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: - Program funkcjonalno – użytkowy zgodny z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - koncepcja projektowa - opinia geotechniczna - warunki techniczne
Interne Kennung: E