737426-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – RDW w Hrubieszowie. Świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników i ścieżek rowerowych w sezonie zimowego utrzymania dróg: 2025/2026, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Hrubieszowie. Świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników i ścieżek rowerowych w sezonie zimowego utrzymania dróg: 2025/2026, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników i ścieżek rowerowych w sezonie zimowego utrzymania dróg: 2025/2026, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie. Zadanie nr 1: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług w planowanej ilości godzin 237. Zadanie nr 2: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Tyszowcach, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług w planowanej ilości godzin 237. 2. Zamówienie obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ciągów pieszo – rowerowych, peronów przystankowych z dojściami do przejść dla pieszych wg miejsc zawartych w załączniku G szczegółowo określającym lokalizację miejsc do odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej na chodnikach w sezonie zimowym 2025/2026 przy użyciu materiałów uszorstniających tj. mieszanki piaskowo – solnej i soli. 3. Zamawiający dla zadań 1 i 2 zastrzega sobie: 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych. 2) Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, wyniesie nie mniej niż 10 % maksymalnej wartości wynagrodzenia danego zadania. 3. Zakres usług obejmuje: 1) Zabezpieczenie we własnym zakresie i na swój koszt załadunku piasku, mieszanki piaskowo-solnej lub soli z miejsc ich składowania tj. dla zadania nr 1: teren Obwodu Drogowego w Hrubieszowie przy ul. Nowej 22, oraz dla zadania nr 2: teren Obwodu Drogowego w Tyszowcach ul. Wielka 103. 2) Odśnieżanie mechaniczne lub ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu - chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług oraz wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 3) Równomierne posypywanie mieszanką piaskowo-solną powierzchni chodników i ścieżek rowerowych na całej szerokości (niedopuszczalne jest występowanie nieciągłości w posypywaniu). 4) zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo - remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług 5) Uzyskanie pełnej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 15 grudnia w roku 2025 r., do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem tj. do dnia 15 kwietnia 2026 r. 6) Zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania zamówienia, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego, oraz przekazywania przez obsługę sprzętu informacji o: − aktualnym stanie chodników i ścieżek rowerowych, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na chodnikach i ścieżkach rowerowych. − dokładnym czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach chodników i ścieżek rowerowych. − zamawiający dopuszcza możliwość składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia z tego tytułu, pod warunkiem wykazania, że wskazane place spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska. − ponadto, w przypadku składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem należytej ochrony ww. materiałów przed ich utratą i kradzieżą oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym: 1) Zadanie nr 1 Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług. 2) Zadanie nr 2 Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Tyszowcach, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług. 5. Zasadne jest, aby przed złożeniem oferty przetargowej wykonawca zapoznał się z miejscem świadczenia usług, w celu dokonania oceny stanu faktycznego, dokumentów i informacji dotyczących niniejszego postępowania w szczególności: z powierzchnią oraz miejscami, w których należy wykonywać usługę. 6. Wykonawca zapewnia wszystkie niezbędne materiały, sprzęt oraz osoby niezbędne do realizacji zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung81533-2025
Interne KennungR3.ST.372.19.2025.nn
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrens81533-2025
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług w planowanej ilości godzin 237.
BeschreibungZakres usług obejmuje: 1) Zabezpieczenie we własnym zakresie i na swój koszt załadunku piasku, mieszanki piaskowo-solnej lub soli z miejsc ich składowania tj. dla zadania nr 1 2) Odśnieżanie mechaniczne lub ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu - chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług oraz wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 3) Równomierne posypywanie mieszanką piaskowo-solną powierzchni chodników i ścieżek rowerowych na całej szerokości (niedopuszczalne jest występowanie nieciągłości w posypywaniu). 4) zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo - remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług 5) Uzyskanie pełnej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 15 grudnia w roku 2025 r., do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem tj. do dnia 15 kwietnia 2026 r. 6) Zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania zamówienia, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego, oraz przekazywania przez obsługę sprzętu informacji o: − aktualnym stanie chodników i ścieżek rowerowych, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na chodnikach i ścieżkach rowerowych. − dokładnym czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach chodników i ścieżek rowerowych. − zamawiający dopuszcza możliwość składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia z tego tytułu, pod warunkiem wykazania, że wskazane place spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska. − ponadto, w przypadku składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem należytej ochrony ww. materiałów przed ich utratą i kradzieżą oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym: 1) Zadanie nr 1 Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług. 5. Zasadne jest, aby przed złożeniem oferty przetargowej wykonawca zapoznał się z miejscem świadczenia usług, w celu dokonania oceny stanu faktycznego, dokumentów i informacji dotyczących niniejszego postępowania w szczególności: z powierzchnią oraz miejscami, w których należy wykonywać usługę. 6. Wykonawca zapewnia wszystkie niezbędne materiały, sprzęt oraz osoby niezbędne do realizacji zamówienia.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług w planowanej ilości godzin 237.
BeschreibungZakres usług obejmuje: 1) Zabezpieczenie we własnym zakresie i na swój koszt załadunku piasku, mieszanki piaskowo-solnej lub soli z miejsc ich składowania tj. dla zadania nr 2 2) Odśnieżanie mechaniczne lub ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu - chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług oraz wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 3) Równomierne posypywanie mieszanką piaskowo-solną powierzchni chodników i ścieżek rowerowych na całej szerokości (niedopuszczalne jest występowanie nieciągłości w posypywaniu). 4) zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo - remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług 5) Uzyskanie pełnej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 15 grudnia w roku 2025 r., do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem tj. do dnia 15 kwietnia 2026 r. 6) Zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania zamówienia, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego, oraz przekazywania przez obsługę sprzętu informacji o: − aktualnym stanie chodników i ścieżek rowerowych, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na chodnikach i ścieżkach rowerowych. − dokładnym czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach chodników i ścieżek rowerowych. − zamawiający dopuszcza możliwość składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia z tego tytułu, pod warunkiem wykazania, że wskazane place spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska. − ponadto, w przypadku składowania ww. materiałów na placach składowych Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem należytej ochrony ww. materiałów przed ich utratą i kradzieżą oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym: 1) Zadanie nr 2 Zwalczanie śliskości i odśnieżanie chodników oraz ścieżek rowerowych przy drogach wojewódzkich z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Tyszowcach, wraz z zagospodarowaniem nadmiaru śniegu we własnym zakresie zgodnie z przedmiarem i lokalizacją usług. 5. Zasadne jest, aby przed złożeniem oferty przetargowej wykonawca zapoznał się z miejscem świadczenia usług, w celu dokonania oceny stanu faktycznego, dokumentów i informacji dotyczących niniejszego postępowania w szczególności: z powierzchnią oraz miejscami, w których należy wykonywać usługę. 6. Wykonawca zapewnia wszystkie niezbędne materiały, sprzęt oraz osoby niezbędne do realizacji zamówienia.