2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przetarg nieograniczony
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, szkółkarstwa oraz zagospodarowania turystycznego lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Pińczów w roku 2024.
Vorherige Bekanntmachung: 652852-2023
Interne Kennung: ZG.270.1.8.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poprzedzona - Wstępny ogłoszeniem informacyjnym 2023/S 165-521558 art. 138 ust. 2 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień Publicznych. Zamawiający informuje, iż w dniu 29 sierpnia 2023 r. przekazał do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Włochy
Beschreibung: usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej
Interne Kennung: Część I - Pakiet II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0004
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Michałów
Beschreibung: usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej
Interne Kennung: Część II - Pakiet III
Los: LOT-0005
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Góry
Interne Kennung: Część III - Pakiet IV
Los: LOT-0006
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Sancygniów
Interne Kennung: Część IV - Pakiet V
Los: LOT-0007
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Bugaj
Interne Kennung: Część V - Pakiet VI
Los: LOT-0008
Titel: Gospodarka leśna w Leśnictwie Teresów
Interne Kennung: Część VI - Pakiet VII
Los: LOT-0009
Titel: Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo
Beschreibung: Pakiet specjalistyczny pn. Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo
Interne Kennung: Część VII - Pakiet X
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0010
Titel: Mechaniczne melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby
Beschreibung: Pakiet specjalistyczny pn. Mechaniczne melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby
Interne Kennung: Część VIII - Pakiet XII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung