2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni, placów zabaw i obiektów rekreacyjno – sportowych w Zamościu w 2024 r.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni, placów zabaw i obiektów rekreacyjno – sportowych w Zamościu o łącznej pow. 84,66 ha. 1.1. Zamówienie obejmuje 5 zadań: 1. Zadanie nr 1 o ogólnej powierzchni 19,4 ha, obejmujące Park Miejski oraz zieleń w obrębie Zespołu Staromiejskiego: 1) Park Miejski w Zamościu przy ul. Akademickiej wraz ze stawem parkowymi przyległym terenem w granicach: ul. Piłsudskiego, ul. Studziennej, ul. Sadowej o ogólnej pow. 16,3 ha, 2) zieleń w obrębie Zespołu Staromiejskiego: Rynek Wodny z fontanną, Rynek Solny, donice, skrzynie, rabaty kwiatowe, konstrukcje kwietnikowe, zieleniec przy ul. Akademickiej w granicach: ul. Królowej Jadwigi i ul. Zamkowej, trawniki przy ul. Bazyliańskiej o pow. 3,1 ha. 2. Zadanie nr 2 o powierzchni 17,1 ha, obejmujące Planty w granicach: ul. Piłsudskiego – ul. Łukasińskiego - ul. Peowiaków - ul. Partyzantów - ul. Okopowa. 3. Zadanie nr 3 o pow. 14,6 ha, obejmujące teren zieleni w granicach: Okopowa - Droga Męczenników Rotundy - ul. Szczebrzeska - ul. Podgroble - ul. Kr. Jadwigi - ul. Zamkowa. 4. Zadanie nr 4 o powierzchni 19,6 ha, obejmujące teren wzdłuż rzeki Łabuńki, teren wzdłuż rzeki Topornicy: 1) teren wzdłuż rzeki Łabuńki na odcinku od ul.1-wszego Maja do ul.Weteranów o pow.17,4 ha, 2) teren wzdłuż rzeki Topornicy od ul. Promiennej do budynków TBS o pow. 2,2 ha. 5. Zadanie nr 5 o powierzchni 13,96 ha, obejmujące place zabaw i obiekty rekreacyjno-sportowe oraz tereny zieleni osiedlowej zlokalizowane w różnych rejonach miasta. Tereny objęte Zadaniem od nr 1 do nr 3 są objęte ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków województwa lubelskiego. 1.2. Zakres usługi obejmuje następujące rodzaje prac: 1) pielęgnacja trawników (grabienie trawników, wygrabienie liści, koszenie trawników, obcinanie darni, usuwanie chwastów, podlewanie, nawożenie, renowacja), 2) pielęgnacja drzew i krzewów oraz pnączy (cięcia pielęgnacyjne, sadzenie, usuwanie drzew i krzewów obumarłych, zagrażających bezpieczeństwu dla mienia i ludzi, ściółkowanie krzewów, formowanie żywopłotów, podlewanie, nawożenie, pielenie itd.), 3) sadzenie kwiatów sezonowych i bylinowych, pielęgnacja, utrzymanie donic i skrzyń, transport donic i wież kwiatowych z magazynu na wskazane miejsca przez Zamawającego (Zadanie nr 1), wypełnienie donic ziemią urodzajną, nawożenie nawozem wieloskładnikowym, podlewanie, przycięcie kwiatostanów, usunięcie starych kwiatów wraz z zebraniem i wywozem, przekopanie i zagrabienie kwietnika oraz wywóz zebranej masy tego samego dnia, oczyszczanie bruku wokół donic wraz z wywozem zanieczyszczeń, zabezpieczenie na zimę gałązkami z igliwia, 4) utrzymanie właściwego stanu dróg, ścieżek, alejek, urządzeń parkowych, parkingu, schodów (zamiatanie całej powierzchni wraz z wywozem zanieczyszczeń, likwidacja śliskości na nawierzchni alejek poprzez posypywanie piaskiem (bez soli) i posypką mineralną, usuwanie śniegu), 5) konserwacja elementów małej architektury: kosze i ławki parkowe, kładki i mosty, pomniki, tablice informacyjne, infomaty, bramy parkowe, ogrodzenia (mycie, oczyszczanie z brudu, malowanie, uzupełnianie elementów, zamiatanie, odśnieżanie, demontaż uszkodzonych elementów itp.),lampy (mycie lamp po wykonywanych pracach związanych z koszeniem trawników) 6) bieżące utrzymanie placów zabaw i obiektów rekreacyjno-sportowych: place zabaw, skate park, boiska sportowe, stoły do ping ponga, stoły do gry w szachy, siłownie plenerowe, fontanny (dbanie o poprawny stan techniczny urządzeń, codzienna kontrola czystości i stanu nawierzchni, konserwacja elementów, wymiana piasku w piaskownicach itp.), 7) bieżąca eksploatacja i konserwacja stawu parkowego wraz z systemem wodnym zasilającym oraz fontannami (w parku i na Rynku Wodnym - Zadanie 1), 8) sprawowanie bieżącego nadzoru nad powierzonym mieniem oraz interwencyjne, niezależnie od zakresu prac wykonanie innych czynności związanych z utrzymaniem zieleni. 2. Termin wykonania zamówienia: od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
Interne Kennung: IM-ZP.272.56.2023.MS
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90913100 Tankreinigung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77342000 Heckenschnitt, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni, placów zabaw i obiektów rekreacyjno – sportowych w Zamościu o łącznej pow. 84,66 ha. 1.1. Zamówienie obejmuje 5 zadań: 1. Zadanie nr 1 o ogólnej powierzchni 19,4 ha, obejmujące Park Miejski oraz zieleń w obrębie Zespołu Staromiejskiego: 1) Park Miejski w Zamościu przy ul. Akademickiej wraz ze stawem parkowym i przyległym terenem w granicach: ul. Piłsudskiego, ul. Studziennej, ul. Sadowej o ogólnej pow. 16,3 ha, 2) zieleń w obrębie Zespołu Staromiejskiego: Rynek Wodny z fontanną, Rynek Solny, donice, skrzynie, rabaty kwiatowe, konstrukcje kwietnikowe, zieleniec przy ul. Akademickiej w granicach: ul. Królowej Jadwigi i ul. Zamkowej, trawniki przy ul. Bazyliańskiej o pow. 3,1 ha. 2. Zadanie nr 2 o powierzchni 17,1 ha, obejmujące Planty w granicach: ul. Piłsudskiego – ul. Łukasińskiego - ul. Peowiaków - ul. Partyzantów - ul. Okopowa. 3. Zadanie nr 3 o pow. 14,6 ha, obejmujące teren zieleni w granicach: Okopowa - Droga Męczenników Rotundy - ul. Szczebrzeska - ul. Podgroble - ul. Kr. Jadwigi - ul. Zamkowa. 4. Zadanie nr 4 o powierzchni 19,6 ha, obejmujące teren wzdłuż rzeki Łabuńki, teren wzdłuż rzeki Topornicy: 1) teren wzdłuż rzeki Łabuńki na odcinku od ul.1-wszego Maja do ul.Weteranów o pow.17,4 ha, 2) teren wzdłuż rzeki Topornicy od ul. Promiennej do budynków TBS o pow. 2,2 ha. 5. Zadanie nr 5 o powierzchni 13,96 ha, obejmujące place zabaw i obiekty rekreacyjno-sportowe oraz tereny zieleni osiedlowej zlokalizowane w różnych rejonach miasta. Tereny objęte Zadaniem od nr 1 do nr 3 są objęte ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków województwa lubelskiego. 1.2. Zakres usługi obejmuje następujące rodzaje prac: 1) pielęgnacja trawników (grabienie trawników, wygrabienie liści, koszenie trawników, obcinanie darni, usuwanie chwastów, podlewanie, nawożenie, renowacja), 2) pielęgnacja drzew i krzewów oraz pnączy (cięcia pielęgnacyjne, sadzenie, usuwanie drzew i krzewów obumarłych, zagrażających bezpieczeństwu dla mienia i ludzi, ściółkowanie krzewów, formowanie żywopłotów, podlewanie, nawożenie, pielenie itd.), 3) sadzenie kwiatów sezonowych i bylinowych, pielęgnacja, utrzymanie donic i skrzyń, transport donic i wież kwiatowych z magazynu na wskazane miejsca przez Zamawiającego (Zadanie nr 1), wypełnienie donic ziemią urodzajną, nawożenie nawozem wieloskładnikowym, podlewanie, przycięcie kwiatostanów, usunięcie starych kwiatów wraz z zebraniem i wywozem, przekopanie i zagrabienie kwietnika oraz wywóz zebranej masy tego samego dnia, oczyszczanie bruku wokół donic wraz z wywozem zanieczyszczeń, zabezpieczenie na zimę gałązkami z igliwia, 4) utrzymanie właściwego stanu dróg, ścieżek, alejek, urządzeń parkowych, parkingu, schodów (zamiatanie całej powierzchni wraz z wywozem zanieczyszczeń, likwidacja śliskości na nawierzchni alejek poprzez posypywanie piaskiem (bez soli) i posypką mineralną, usuwanie śniegu), 5) konserwacja elementów małej architektury: kosze i ławki parkowe, kładki i mosty, pomniki, tablice informacyjne, infomaty, bramy parkowe, ogrodzenia (mycie, oczyszczanie z brudu, malowanie, uzupełnianie elementów, zamiatanie, odśnieżanie, demontaż uszkodzonych elementów itp.),lampy (mycie lamp po wykonywanych pracach związanych z koszeniem trawników) 6) bieżące utrzymanie placów zabaw i obiektów rekreacyjno-sportowych: place zabaw, skate park, boiska sportowe, stoły do ping ponga, stoły do gry w szachy, siłownie plenerowe, fontanny (dbanie o poprawny stan techniczny urządzeń, codzienna kontrola czystości i stanu nawierzchni, konserwacja elementów, wymiana piasku w piaskownicach itp.), 7) bieżąca eksploatacja i konserwacja stawu parkowego wraz z systemem wodnym zasilającym oraz fontannami (w parku i na Rynku Wodnym - Zadanie 1), 8) sprawowanie bieżącego nadzoru nad powierzonym mieniem oraz interwencyjne, niezależnie od zakresu prac wykonanie innych czynności związanych z utrzymaniem zieleni. 2. Termin wykonania zamówienia: od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.