737762-2023 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie I etapu inwestycji: „Hale wielofunkcyjne dla MŚP w Grudziądzu na terenie działki nr 1/24, obręb 136” oraz dokumentacji projektowej dla I etapu realizacji inwestycji, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych dla inwestycji, uzgodnień i decyzji oraz prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla I etapu realizacji inwestycji
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie I etapu inwestycji: „Hale wielofunkcyjne dla MŚP w Grudziądzu na terenie działki nr 1/24, obręb 136” oraz dokumentacji projektowej dla I etapu realizacji inwestycji, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych dla inwestycji, uzgodnień i decyzji oraz prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla I etapu realizacji inwestycji
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są następujące roboty budowlane: wykonanie I etapu inwestycji: „Hale wielofunkcyjne dla MŚP w Grudziądzu na terenie działki nr 1/24, obręb 136” oraz dokumentacji projektowej dla I etapu realizacji inwestycji, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych dla inwestycji, uzgodnień i decyzji oraz prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla I etapu realizacji inwestycji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest zawarty w części III SWZ. 3. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny kod CPV - 45000000-7 – Roboty budowlane Pełna lista kodów CPV jest zawarta w Programie Funkcjonalno-Użytkowym wchodzącym w skład części III SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych: Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie szerokiego zakresu prac specjalistycznych z wielu zróżnicowanych branż. Roboty z poszczególnych branż są wzajemnie powiązane i muszą być wykonywane równolegle, dlatego powinny być realizowane przez jednego generalnego wykonawcę, który na bieżąco będzie koordynował przebieg poszczególnych prac. Główne argumenty przemawiające za brakiem podziału zamówienia na części są następujące: -wykonawca przedmiotowego zamówienia przejmie całkowitą odpowiedzialność za swoje działanie na terenie placu budowy i rezultaty wykonanych prac, -podział zamówienia na części mógłby skutkować: sporami pomiędzy wykonawcami poszczególnych elementów zamówienia w czasie wykonywania swoich zadań oraz w okresie udzielonej rękojmi, wzrostem kosztów oraz wydłużeniem czasu realizacji całej inwestycji. Jednocześnie Zamawiający nadmienia, iż postanowienia Specyfikacji Warunków Zamówienia umożliwiają szeroki udział podwykonawców w wykonaniu zamówienia. 5. Zamawiający informuje, że nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. 6. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy. 7. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 8. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w okolicznościach, o których mowa w art. 95 PZP: 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie Umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę w trakcie realizacji zamówienia wszystkich osób wykonujących prace fizyczne polegające na świadczeniu prac budowlanych stanowiących Przedmiot zamówienia. 2) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie Umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane w pkt 1. 9. W przypadku, gdy Zamawiający w opisie przedmiotu niniejszego zamówienia wskazał pochodzenie (markę, znak towarowy, producenta, dostawcę) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z dokumentacją składającą się na opis przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych, od założonych w opisie przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31100000 Elektrische Motoren, Generatoren und Transformatoren, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31300000 Isolierte Elektrokabel, -leitungen und -drähte, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 44200000 Bauerzeugnisse, 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn, 44600000 Tanks, Sammelbehälter und Container; Heizkörper und Heizkessel für Zentralheizungen, 44800000 Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 64200000 Fernmeldedienste, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: DOP.260.48.1.2023.DB