2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup i dostawa serwerów – umowa ramowa”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa serwerów z podziałem na zadania. 2. Zamawiający zawrze umowę ramową na każde zadanie odrębnie maksymalnie z ośmioma (8) Wykonawcami, których oferty spełniają wszystkie wymagania SWZ oraz ustawy Pzp oraz otrzymają najwyższą liczbę punktów na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Sekcji XX SWZ. W przypadku, gdy zostanie złożonych mniej ofert nie podlegających odrzuceniu, Zamawiający zawrze umowę ramową ze wszystkimi Wykonawcami na dane zadanie, którzy spełniają wszystkie wymagania SWZ oraz ustawy Pzp. Jeżeli wpłynie jedna oferta niepodlegająca odrzuceniu na dane zadanie Zamawiający zawrze umowę ramową z jednym Wykonawcą. 3. Zamawiający informuje, że zamówień cząstkowych (wykonawczych) po zawarciu umowy ramowej będzie udzielał sukcesywnie w miarę potrzeb oraz pozyskanych środków finansowych na realizację, zgodnie z warunkami zamówienia określonymi w umowie ramowej, bez przeprowadzenia procedury konkurencyjnej na podstawie art. 314 ust. 1 pkt 1 Pzp w formie kaskadowego udzielania zamówień na podstawie cen jednostkowych zaoferowanych w postępowaniu prowadzonym w celu zawarcia umowy ramowej opisanych w punkcie 3.1-3.4, z zastrzeżeniem § 7 oraz § 8 ust. 3 projektowanych postanowień umowy.
Interne Kennung: Zp-2380-555/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wyznaczył 30- dniowy termin składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 4. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 1.2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie wskazanych w Sekcji VI oraz w sekcji VII SWZ (oświadczenie o spełnieniu warunków i niepodleganiu wykluczeniu należy złożyć w formie JEDZ). 1.3. Oświadczenie, o którym mowa w Sekcji VIII ust. 1.2. SWZ lit. a)-b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w załączniku nr 4 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu. 1.4. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1.2 składają odrębnie: 1) wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby WykonawcyZgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie ośmiu najwyżej ocenionych wykonawców, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; − sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności 3) Zaświadczenie lub inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności 4) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 1689), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ ; oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniachPrzedmiotowe środki dowodowe 3.1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: - w postaci kart produktów lub innych dokumentów dla urządzeń oferowanych w załączniku nr 1 do SWZ - formularz ofertowy. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje produkt/model konkretnego producenta, karty produktu lub inne dokumenty muszą wykazać, że oferowany asortyment odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Przedmiotowe środki dowodowe mają zawierać wszystkie elementy możliwe do oceny czy oferowany produkt spełnia warunki zamówienia określone w załączniku nr 7.1-7.2 do SWZ. Zgodnie z art. 107 ust 2 ustawy Pzp jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia lub wyjaśnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy. Uzupełnienie nie dotyczy elementów dodatkowo ocenianych zgodnie z informacjami wskazanymi w sekcji XX SWZ dla zadania 1 w zakresie zewnętrzny panel LCD, dedykowany moduł I/O, dodatkowe oprogramowanie zarządzające i 2 w zakresie pojemności dysków twardych. Brak kart katalogowych dla tych elementów Zamawiający potraktuje jako i BRAK i nie będzie przyznawał punktów w tym zakresie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48823000 Dateiverwalter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dostawa serwerów komputerowych
Beschreibung: Zakup i dostawa serwerów komputerowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7.1 do SWZ. 25. Wartość umowy ramowej nie przekroczy kwoty 5 322 400,00 zł brutto (kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia) w tym: dla zadania 1: 5 083 000,00 zł brutto dla zadania 2: 239 400,00 zł brutto Rozliczenie za zrealizowane dostawy będzie następować na podstawie odrębnie zawieranych umów wykonawczych w oparciu o ceny jednostkowe wskazane w formularzu ofertowym - załącznik nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem § 7 projektowanych postanowień umowy. Cena oferty brutto obliczona zgodnie dyspozycją Sekcji XX SWZ, wpisana do załącznika nr 1 do SWZ - Formularza ofertowego posłuży Zamawiającemu do wyboru maksymalnie ośmiu najwyżej ocenionych ofert.
Interne Kennung: Zp-2380-555/2025 Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Zakup i dostawa serwerów plików
Beschreibung: Zakup i dostawa serwerów plików. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7.2 do SWZ. Wartość umowy ramowej nie przekroczy kwoty 5 322 400,00 zł brutto (kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia) w tym: dla zadania 1: 5 083 000,00 zł brutto dla zadania 2: 239 400,00 zł brutto Rozliczenie za zrealizowane dostawy będzie następować na podstawie odrębnie zawieranych umów wykonawczych w oparciu o ceny jednostkowe wskazane w formularzu ofertowym - załącznik nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem § 7 projektowanych postanowień umowy. Cena oferty brutto obliczona zgodnie dyspozycją Sekcji XX SWZ, wpisana do załącznika nr 1 do SWZ - Formularza ofertowego posłuży Zamawiającemu do wyboru maksymalnie ośmiu najwyżej ocenionych ofert.
Interne Kennung: Zp-2380-555/2025 Zadanie 2
Haupteinstufung (cpv): 48823000 Dateiverwalter