738107-2025 - Ergebnis
Polen – Betrieb von Schiffen – Usługa zapewnienia załogi na statku naukowo-badawczym s/y „Oceania”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa zapewnienia załogi na statku naukowo-badawczym s/y „Oceania”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zapewnienia załogi na statku naukowo-badawczym s/y „Oceania” dla Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (numer postępowania IO/ZP/5/2025). 2. Kod CPV: 63726600-0 Usługi obsługiwania statków. 3. Zamawiający podzielił zamówienie na 20 Pakietów: 1) Pakiet I – kapitan badacz, I zmiana; 2) Pakiet II – kapitan badacz, II zmiana; 3) Pakiet III – oficer mechanik badacz, I zmiana; 4) Pakiet IV – oficer mechanik badacz, II zmiana; 5) Pakiet V – motorzysta badacz, I zmiana; 6) Pakiet VI – motorzysta badacz, II zmiana; 7) Pakiet VII – oficer pokładowy badacz, I zmiana; 8) Pakiet VIII – oficer pokładowy badacz, I zmiana; 9) Pakiet IX – oficer pokładowy badacz, II zmiana; 10) Pakiet X – oficer pokładowy badacz, II zmiana; 11) Pakiet XI – bosman badacz, I zmiana; 12) Pakiet XII – bosman badacz, II zmiana; 13) Pakiet XIIII – marynarz badacz, I zmiana; 14) Pakiet XIV – marynarz badacz, I zmiana; 15) Pakiet XV – marynarz badacz, II zmiana; 16) Pakiet XVI – marynarz badacz, II zmiana; 17) Pakiet XVII – kucharz badacz, I zmiana; 18) Pakiet XVIII – kucharz badacz, II zmiana; 19) Pakiet XIX – steward badacz, I zmiana; 20) Pakiet XX – steward badacz, II zmiana. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres czynności dla każdego z Pakietów, znajduje się w Załącznikach nr 9.1. – 9.8. do SWZ. 5. Zamówienie będzie wykonywane na statku naukowo-badawczym s/y „Oceania”: 1) port macierzysty: Gdańsk; 2) długość: 48.5 m; 3) szerokość: 8.99 m; 4) zanurzenie całkowite: 3.90 m; 5) powierzchnia ożaglowania: 280 m2; 6) liczba załogi: 10-14 osób; 7) liczba ekipy naukowej: 14 osób. Szczegółowe informacje znajdują się w Karcie Bezpieczeństwa dla s/y Oceania, stanowiącej Załącznik nr 11 do SWZ. 6. Wykonanie przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, w tym także w systemie zmianowym. 7. Zamawiający będzie rozliczać się z Wykonawcami za dni świadczenia usług w morzu (100% stawki), za dni wykonywania usług w porcie (70% stawki) oraz za dni pozostawania w gotowości (40% stawki). 8. Maksymalna liczba dni dla poszczególnych kategorii: 1) Liczba dni w morzu: 122, 2) Liczba dni w porcie: 83, 3) Liczba dni w gotowości: 183. 9. Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia wielkości zamówienia (liczby dni w ramach poszczególnych kategorii). Gwarantowana liczba dni (minimalna wielkość świadczenia): 1) Liczba dni w morzu: 100, 2) Liczba dni w porcie: 61, 3) Liczba dni w gotowości: 160. 10. Faktyczna liczba dni świadczenia usług w ramach poszczególnych kategorii wynikać będzie z bieżącego zapotrzebowania Zamawiającego. 11. Zamawiający każdorazowo zleci Wykonawcy usługę na podstawie odrębnego, pisemnego zlecenia, które będzie stanowiło załącznik do Umowy. W okresie obowiązywania Umowy Wykonawca nie może odmówić realizacji Zlecenia bez ważnego powodu. 12. Zgłoszenia zapotrzebowania na poszczególnych członków załogi będą odbywać się zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego na min. 7 dni przed datą zamustrowania.
Vorherige Bekanntmachung627788-2025
Interne KennungIO/ZP/5/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). 2. Zamawiający nie przewiduje innego sposobu komunikowania się z Wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) oraz w sposób określony w ust. 8 poniżej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. 5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 7. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 8. Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: mmasnicka@iopan.pl (nie dotyczy składania ofert). 9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej wynosi 30 MB. Zaleca się niedołączanie do wiadomości email plików w formacie .rar (wiadomość może zostać potraktowana przez zaporę jako wiadomość niebezpieczna i w konsekwencji nieprzepuszczona na serwery IOPAN). 10.Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski” na platformie e-Zamowienia, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. 11. Szczegółowe informacje o komunikacji w postępowaniu, między Zamawiającym, a Wykonawcą określono w Rozdz. VI, XIII i XV SWZ. 12. W niniejszym postępowaniu ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 13.Oferta Wykonawcy powinna zawierać: 1)Formularz ofertowy – Załącznik nr 1 do SWZ; 2)Formularze ofertowo-cenowe – Załączniki nr 2.1. - 2.20. do SWZ (stosownie do Pakietu, na który składana jest oferta); 3)w przypadku Wykonawcy będącego osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej – oświadczenie Wykonawcy w zakresie składek ZUS i wpłat na PPK finansowanych przez Zamawiającego (jako Zleceniodawcę) - Załącznik nr 3 do SWZ; 4)wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego - Załącznik nr 4.1. - 4.8. do SWZ (stosownie do Pakietu, na który składana jest oferta); 5)jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ) - wzór JEDZ dostępny jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania; 6)oświadczenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą przesłanki wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Załącznik nr 5.1 do SWZ; 7)odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru - w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 8)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ust. 13 pkt 7) powyżej; 9)w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 10)w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy; 11)w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – zobowiązanie podmiotu trzeciego lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp; 12)w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby; 13) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie przesłanek wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5.2 do SWZ; 14) informację, że wybór oferty Wykonawcy będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego (zob. rozdz. XIV ust. 10 SWZ).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63726600 Betrieb von Schiffen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I
Beschreibung1. Funkcja: kapitan badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • zapewnienie bezpieczeństwa jednostki; • realizacja zleceń wytyczonych przez IOPAN; • nadzorowanie i koordynowanie służby pełnionej na jednostce, w tym także organizacja rozkładu dyżurów, wymiany załogi oraz przygotowanie i zapewnienie odpowiednich warunków dla grupy badawczej i osób dodatkowo zaokrętowanych; • kierowanie bezpiecznym eksploatowaniem jednostki; • utrzymanie stałej gotowości jednostki do wyjścia w zlecone rejsy; • wykonywanie poleceń naukowego kierownika rejsu w zakresie realizacji zadań badawczych; • realizacja innych zadań niezbędnych do funkcjonowania statku, zgodnie z wytycznymi Zamawiającego oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
Menge1 Stück
LosLOT-0002
TitelPakiet II
Beschreibung1. Funkcja: kapitan badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • zapewnienie bezpieczeństwa jednostki; • realizacja zleceń wytyczonych przez IOPAN; • nadzorowanie i koordynowanie służby pełnionej na jednostce, w tym także organizacja rozkładu dyżurów, wymiany załogi oraz przygotowanie i zapewnienie odpowiednich warunków dla grupy badawczej i osób dodatkowo zaokrętowanych; • kierowanie bezpiecznym eksploatowaniem jednostki; • utrzymanie stałej gotowości jednostki do wyjścia w zlecone rejsy; • wykonywanie poleceń naukowego kierownika rejsu w zakresie realizacji zadań badawczych; • realizacja innych zadań niezbędnych do funkcjonowania statku, zgodnie z wytycznymi Zamawiającego oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0003
TitelPakiet III
Beschreibung1. Funkcja: oficer mechanik badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • nadzór nad członkami działu maszynowego; • organizacja pracy działu maszynowego; • zabezpieczenie działu maszynowego w potrzebne narzędzia i materiały w tym bunkrowanie paliwa i oleju; • dbałość o bezpieczne wykonywanie potrzebnych prac oraz napraw; • obsługa urządzeń siłownianych; • pełnienie wacht morskich i portowych; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0004
TitelPakiet IV
Beschreibung1. Funkcja: oficer mechanik badacz, II zmiana; 2. Zakres czynności: • nadzór nad członkami działu maszynowego; • organizacja pracy działu maszynowego; • zabezpieczenie działu maszynowego w potrzebne narzędzia i materiały w tym bunkrowanie paliwa i oleju; • dbałość o bezpieczne wykonywanie potrzebnych prac oraz napraw; • obsługa urządzeń siłownianych; • pełnienie wacht morskich i portowych; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0005
TitelPakiet V
Beschreibung1. Funkcja: motorzysta badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • pełnienie wacht morskich i portowych; • nadzór nad mechanizmami powierzonych jego pieczy oraz systemami; • wykonywanie prac zgodnie z przepisami BHP; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0006
TitelPakiet VI
Beschreibung1. Funkcja: motorzysta badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • pełnienie wacht morskich i portowych; • nadzór nad mechanizmami powierzonych jego pieczy oraz systemami; • wykonywanie prac zgodnie z przepisami BHP; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0007
TitelPakiet VII
Beschreibung1. Funkcja: oficer pokładowy badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • kierowanie pracami pokładowymi; • nadzór nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów dotyczących pracy, załadunku i rozładunku statku; • nadzór nad stanem technicznym urządzeń pokładowych; • planowanie prac remontowych, przygotowywanie wykazów remontowych oraz nadzorowanie ich realizacji, a także wykonywanie innych czynności związanych z realizacją remontów zgodnie z wytycznymi Zamawiającego; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0008
TitelPakiet VIII
LosLOT-0009
TitelPakiet IX
Beschreibung1. Funkcja: oficer pokładowy badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • kierowanie pracami pokładowymi; • nadzór nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów dotyczących pracy, załadunku i rozładunku statku; • nadzór nad stanem technicznym urządzeń pokładowych; • planowanie prac remontowych, przygotowywanie wykazów remontowych oraz nadzorowanie ich realizacji, a także wykonywanie innych czynności związanych z realizacją remontów zgodnie z wytycznymi Zamawiającego; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0010
TitelPakiet X
Beschreibung1. Funkcja: oficer pokładowy badacz, II zmiana 2. Zakres czynności: • kierowanie pracami pokładowymi; • nadzór nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów dotyczących pracy, załadunku i rozładunku statku; • nadzór nad stanem technicznym urządzeń pokładowych; • planowanie prac remontowych, przygotowywanie wykazów remontowych oraz nadzorowanie ich realizacji, a także wykonywanie innych czynności związanych z realizacją remontów zgodnie z wytycznymi Zamawiającego; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0011
TitelPakiet XI
Beschreibung1. Funkcja: bosman badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • utrzymanie w gotowości urządzeń pokładowych; • konserwacja jednostki związana z malowaniem pokładów, burt, pokładówek oraz wybranych rejonów pod pokładem; • dbałość o magazyny działu pokładowego oraz sprzęt i urządzenia; • prowadzenie ogólnego nadzoru oraz dokonywanie zabezpieczenia odpowiedniego sprzętu ochronnego oraz sprzętu BHP dla osób zaokrętowanych; • realizacja zadań zleconych przez oficera/kapitana; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0012
TitelPakiet XII
Beschreibung1. Funkcja: bosman badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • utrzymanie w gotowości urządzeń pokładowych; • konserwacja jednostki związana z malowaniem pokładów, burt, pokładówek oraz wybranych rejonów pod pokładem; • dbałość o magazyny działu pokładowego oraz sprzęt i urządzenia; • prowadzenie ogólnego nadzoru oraz dokonywanie zabezpieczenia odpowiedniego sprzętu ochronnego oraz sprzętu BHP dla osób zaokrętowanych; • realizacja zadań zleconych przez oficera/kapitana; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0013
TitelPakiet XIII
Beschreibung1. Funkcja: marynarz badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • zajmowanie się fachową obsługą urządzeń statkowych; • wykonywanie prac związanych z eksploatacją statku; • wykonywanie prac związanych z transportem, zabezpieczeniem i utrzymaniem ładunku na statku; • dbanie o pomieszczenia wspólne i własnego użytku oraz ich wyposażenie; • realizacja innych poleceń zleconych przez oficera/ kapitana/ bosmana; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0014
TitelPakiet XIV
LosLOT-0015
TitelPakiet XV
Beschreibung1. Funkcja: marynarz badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • zajmowanie się fachową obsługą urządzeń statkowych; • wykonywanie prac związanych z eksploatacją statku; • wykonywanie prac związanych z transportem, zabezpieczeniem i utrzymaniem ładunku na statku; • dbanie o pomieszczenia wspólne i własnego użytku oraz ich wyposażenie; • realizacja innych poleceń zleconych przez oficera/ kapitana/ bosmana; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0016
TitelPakiet XVI
LosLOT-0017
TitelPakiet XVII
Beschreibung1. Funkcja: kucharz badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • przygotowywanie posiłków z artykułów powierzonych jego pieczy w warunkach gwarantujących ich właściwe utrzymanie świeżości; • dbałość o pomieszczenia oraz sprzęty powierzone jego pieczy; • przestrzeganie przepisów BHP; • przyjmowanie do magazynów dostarczonego towaru; • prowadzenie ewidencji przychodu i rozchodu dostarczonego prowiantu; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0018
TitelPakiet XVIII
Beschreibung1. Funkcja: kucharz badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • przygotowywanie posiłków z artykułów powierzonych jego pieczy w warunkach gwarantujących ich właściwe utrzymanie świeżości; • dbałość o pomieszczenia oraz sprzęty powierzone jego pieczy; • przestrzeganie przepisów BHP; • przyjmowanie do magazynów dostarczonego towaru; • prowadzenie ewidencji przychodu i rozchodu dostarczonego prowiantu; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0019
TitelPakiet XIX
Beschreibung1. Funkcja: steward badacz, I zmiana. 2. Zakres czynności: • utrzymanie przydzielonych rejonów i pomieszczeń w należytym porządku i czystości; • obsługa przy posiłkach załogi i osób dodatkowo zaokrętowanych podczas wykonywania zadań zleconych przez IOPAN; • udział w załadunku towaru; • wykonywanie prac zgodnie BHP; • usuwanie odpadków ze wszystkich pomieszczeń powierzonych jego pieczy; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.
LosLOT-0020
TitelPakiet XX
Beschreibung1. Funkcja: steward badacz, II zmiana. 2. Zakres czynności: • utrzymanie przydzielonych rejonów i pomieszczeń w należytym porządku i czystości; • obsługa przy posiłkach załogi i osób dodatkowo zaokrętowanych podczas wykonywania zadań zleconych przez IOPAN; • udział w załadunku towaru; • wykonywanie prac zgodnie BHP; • usuwanie odpadków ze wszystkich pomieszczeń powierzonych jego pieczy; • realizowanie innych zadań wynikających z podporządkowania Wykonawcy/marynarza, jako członka załogi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Kodeksem morskim.