738159-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej do obiektów Muzeum Wojska Polskiego w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej do obiektów Muzeum Wojska Polskiego w 2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. z 202 r. poz. 266 z póź. zm.), w okresie od 1.01.2026 r. (jednak nie wcześniej niż po przeprowadzeniu procedury zgłoszenia sprzedawcy) do 31.12.2026 r., o łącznym szacunkowym zużyciu 3441 MWh, dla ośmiu punktów poboru: 1) Muzeum Wojska Polskiego – Oddział Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej zlokalizowany przy ul. Powsińskiej 13, 00-920 Warszawa, 2) Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowany przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 Warszawa (zasilanie podstawowe), 3) Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowany przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 Warszawa (zasilanie rezerwowe); 4) Muzeum Wojska Polskiego – Pawilon Południowy, ul. Dymińska 13, 01-519 Warszawa (przyłącze nr 1); 5) Muzeum Wojska Polskiego – Pawilon Południowy, ul. Dymińska 13, 01-519 Warszawa (przyłącze nr 2); 6) Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – ul. 3. Pułku Lotniczego 4, 60-421 Poznań 7) Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – ul. Matarewicza 188, 05-230 Ossów; 8) Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – ul. Matarewicza 188, 05-230 Ossów (zasilanie rezerwowe) - w okresie 01.03.2026-31.12.2026. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy; 2) w art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, tj. w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający stosuje również środek, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 poz. 835 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”. 4. Ponadto Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania, w przypadkach wskazanych w: 1) art. 5k rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem (UE) 2022/576, z dnia 9 kwietnia 2022 r., w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz 2) art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. 5. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z niniejszego postępowania: 1) wykonawców działających na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 2) Wykonawców: a) wymienionych w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanych na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; b) których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; c) których jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej. 6. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 5 k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca składający ofertę wykaże, że posiada aktualnie obowiązującą oraz ważną w okresie trwania umowy koncesję, o której mowa w art. 32 ustawy Prawo energetyczne na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Koncesja winna obowiązywać przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia Zamawiający musi zapewnić energię elektryczną od dnia 01.01.2026 r. Dochowanie terminów przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz podpisanie przez wykonawcę umów niezbędnych do wykonania zamówienia nie jest możliwe bez skrócenia terminu na złożenie oferty.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. z 202 r. poz. 266 z póź. zm.), w okresie od 1.01.2026 r. (jednak nie wcześniej niż po przeprowadzeniu procedury zgłoszenia sprzedawcy) do 31.12.2026 r., o łącznym szacunkowym zużyciu 3441 MWh, dla ośmiu punktów poboru: 1) Muzeum Wojska Polskiego – Oddział Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej zlokalizowany przy ul. Powsińskiej 13, 00-920 Warszawa, 2) Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowany przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 Warszawa (zasilanie podstawowe), 3) Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zlokalizowany przy ul. Jana Jeziorańskiego 4, 01-521 Warszawa (zasilanie rezerwowe); 4) Muzeum Wojska Polskiego – Pawilon Południowy, ul. Dymińska 13, 01-519 Warszawa (przyłącze nr 1); 5) Muzeum Wojska Polskiego – Pawilon Południowy, ul. Dymińska 13, 01-519 Warszawa (przyłącze nr 2); 6) Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – ul. 3. Pułku Lotniczego 4, 60-421 Poznań 7) Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – ul. Matarewicza 188, 05-230 Ossów; 8) Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – ul. Matarewicza 188, 05-230 Ossów (zasilanie rezerwowe) - w okresie 01.03.2026-31.12.2026. Ilość dostarczonej energii elektrycznej może w okresie umowy ulec zmianie - określają to postanowienia dotyczące prawa opcji.
Interne Kennung23/2025/MM
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji jeżeli w okresie na jaki zostało udzielone zamówienie Zamawiający zużyje więcej energii elektrycznej niż 3441 MWh. 2. W takiej sytuacji zwiększeniu może ulec: 1) szacunkowa łączna ilość energii elektrycznej - nie więcej jednak niż o 1500 MWh 2) maksymalne całkowite wynagrodzenie Wykonawcy przysługującego wykonawcy za realizację przedmiotu Umowy - nie więcej jednak niż o 50 % kwoty wskazanej § 5 ust. 7 - z uwzględnieniem, że cena jednostkowa energii elektrycznej netto określona w ofercie podlega waloryzacji zgodnie z § 7 umowy.