2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i przeprowadzenie webinaru dla nauczycieli i edukatorów na temat energii jądrowej; przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz doradców metodycz-nych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych o tym, jak uczyć o energii jądrowej; przygotowanie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i oddziałów "0" oraz przeprowadzenie instruktażu zajęć.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie webinaru dla nauczycieli i edukatorów na temat energii jądrowej; przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz doradców metodycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych o tym, jak uczyć o energii jądrowej; przygotowanie materiałów edukacyjnych dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i oddziałów "0" oraz przeprowadzenie instruktażu zajęć w przedszkolu o tym, jak człowiek poznał i opanował energię ze szczególnym uwzględnieniem energii jądrowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1, 2, 3 stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (SOPZ).
Vorherige Bekanntmachung: 622554-2025
Interne Kennung: BDG.260.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w związku z art. 359 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) [zwanej dalej także „PZP”]. W niniejszym postępowaniu Zamawiający zastosuje przesłanki zawarte w art. 360 pkt 1 ust. 2 i 3 ustawy PZP. 3) Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z informacjami, o których mowa w art. 227 pkt 1 PZP. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5) Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 PZP. 6) W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”, zastosowanie mają przepisy ustawy PZP, przepisy wykonawcze do ustawy oraz przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch tożsamych treściowo szkoleń w formie stacjonarnej pn. „Jak uczyć o energii jądrowej?
Beschreibung: Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii realizuje działania informacyjno-edukacyjne w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, które są określone w art. 108 a pkt 3) ustawy Prawo atomowe (Dz. U. z 2017 poz. 5 76). Przepis ten stanowi, iż minister właściwy do spraw energii podejmuje działania mające na celu rozwój energetyki jądrowej, w szczególności (…) prowadzi działania związane z informacją społeczną, edukacją i popularyzacją oraz informacją naukowo-techniczną i prawną w zakresie energetyki jądrowej, z zastrzeżeniem art. 110 pkt 6. Wypełnieniem dyspozycji tego przepisu jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń pn. "Jak uczyć o energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania przedmiotów, m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. 1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiot zamówienia stanowi: a) Zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch tożsamych treściowo szkoleń w formie stacjonarnej pn. „Jak uczyć o energii jądrowej?”, dla 120 nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i edukacji do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Celem każdego szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę z zakresu energii i energetyki jądrowej, a także zmian klimatu i tematów ogólnoenergetycznych oraz wzbogacenie ich kompetencji metodycznych, niezbędnych do efektywnej realizacji treści programowych związanych z energią i energetyką jądrową na lekcjach fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody czy edukacji dla bezpieczeństwa. Ponadto, szkolenie powinno dostarczyć uczestnikom konkretnych narzędzi do wyko-rzystania w trakcie ich pracy dydaktycznej, w tym rozwijania zainteresowań, zdolności i talentów u dzieci i młodzieży w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wspierania wyborów kierunków dalszej edukacji, a w przyszłości także i kariery zawodowej uczniów w obszarze energii i energetyki jądrowej. b) Przygotowanie i przekazanie biorącym udział w szkoleniu nauczycielom i doradcom metodycznym 120 kompletów materiałów szkoleniowych w wersji papierowej i elektronicznej (na zewnętrznym nośniku danych typu pendrive) oraz 1 kompletu dla Zamawiającego. c) Opracowanie 120 kompletów pomocy edukacyjnych (tzw. Edu-boxów) dotyczących energii jądrowej dla uczestników szkoleń oraz 1 kompletu dla Zamawiającego i przekazanie ich uczestnikom szkoleń. d) Zapewnienie uczestnikom szkolenia stacjonarnego materiałów piśmiennych (teczka, notes, długopis). 2. WARUNKI REALIZACJI USŁUGI 1. W ramach zamówienia zostaną zorganizowane dwa szkolenia stacjonarne dla 120 osób, w dwóch grupach liczących po około 60 osób każda (+/- 5 osób). Każde szkolenie stacjonarne będzie trwało jeden dzień w godzinach od 9:00 do 17:00. 2. Grupy szkoleniowe mogą być różnorodne przedmiotowo. 3. Szkolenia mogą być przeprowadzone w dowolnym podziale godzinowym w sposób atrakcyjny dla uczestników. 4. Uczestnicy szkoleń powinni być rekrutowani z terenu województw: pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. 5. Informacje dotyczące miejsca szkolenia: a) Sale do szkoleń stacjonarnych zapewnione przez Wykonawcę. b) Dojazd do miejsca szkoleń stacjonarnych środkami komunikacji publicznej od centralnych węzłów komunikacyjnych nie powinien zajmować więcej niż 30 minut. c) Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zmiany miejsca szkolenia, jeżeli nie spowoduje to istotnej zmiany ceny oferty. d) Wymagany jest odpowiedni standard sal do szkoleń stacjonarnych: • przestronne z możliwością zaciemnienia i klimatyzacji; • spełniające warunki bhp i ppoż.; • dostosowane do prowadzenia wykładów i warsztatów dla co najmniej 60 osób; • wyposażone w sprzęt audiowizualny, niezbędny do prezentacji (ekran, projektor i laptop) oraz prowadzenia dyskusji (nagłośnienie, mikrofon bezprzewodowy dla prowadzącego), tablicę typu flipchart, papier, pisaki, dostęp do bezprzewodowego Internetu; • z zapleczem socjalnym dla uczestników (szatnią i pomieszczeniem do serwowania posiłku). 6. Program i harmonogram szkoleń: a) Szkolenia zostaną przeprowadzone w oparciu o program i harmonogram zaproponowany przez Wykonawcę i zaakceptowany przez Zamawiającego. b) Program będzie odpowiadał potrzebom szkoleniowym nauczycieli i doradców metodycznych oraz będzie zgodny z celami Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. oraz założeniami Programu polskiej energetyki jądrowej. c) Program powinien być podzielony na trzy części – wykładową, metodyczną oraz praktyczną, wraz ze wskazaniem narzędzi prowadzenia zajęć (prezentacja, wykład, ćwiczenia). d) Łącznie szkolnie stacjonarne będzie trwało 8 godzin (z przerwami) dla każdej grupy, przerwy nie będą dłuższe niż 15 min. W trakcie szkoleń stacjonarnych będzie też przerwa obiadowa trwająca 45 min. 7. Terminy i lokalizacje realizacji szkoleń zostaną zaproponowane przez Wykonawcę i zaakceptowane przez Zamawiającego. 8. Podczas każdego szkolenia będzie miał miejsce kolportaż materiałów edukacyjnych i promocyjnych Ministerstwa Energii w formie elektronicznej i w postaci publikacji, broszur informacyjnych i in. 9. Informacja o szkoleniach zostanie zamieszczona na stronie internetowej i w mediach społecznościowych przez Zamawiającego. 3. ZAKRES PRAC W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: • przeprowadzenie akcji informującej i popularyzującej szkolenie w poszczególnych województwach (np. w oparciu o kontakty telefoniczne oraz współpracę z dyrektorami szkół, dyrektorami ośrodków doskonalenia nauczycieli, kuratoriami oświaty, lokalnymi władzami i wydziałami edukacji). • zorganizowanie i przeprowadzenie procesu rekrutacji 120 uczestników, spośród nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz doradców metodycznych ds. nauczania fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody czy edukacji dla bezpieczeństwa, po ok. 60 osób ze wskazanych wcześniej województw (+/- 5 osób). • zagwarantowanie doświadczonego koordynatora szkoleń
Interne Kennung: Część 2