2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa linii dla procesów przetwarzania i odzysku odpadów biodegradowalnych w ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa fabrycznie nowej linii dla procesów przetwarzania i odzysku odpadów biodegradowalnych w ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Vorherige Bekanntmachung: 690500-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych , skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Zamawiający pozyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla przedsięwzięcia pn.: „Wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku selektywnie zebranych biodegradowalnych odpadów komunalnych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.” w ramach działania FENX.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym, priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027. Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym oraz warunkami umowy o dofinansowanie, wydatkowanie środków jest możliwe jedynie do dnia 31 grudnia 2025 r. Niezachowanie terminów realizacyjnych skutkowałoby ryzykiem utraty części lub całości przyznanego dofinansowania oraz brakiem realizacji celu publicznego, jakim jest zwiększenie efektywności systemu gospodarowania odpadami biodegradowalnymi. Konieczność zapewnienia terminowej realizacji inwestycji wymaga niezwłocznego przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zgodnie z orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej, pilna potrzeba udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie musi wynikać z wyjątkowych lub nadzwyczajnych okoliczności, ale może być uzasadniona obiektywną koniecznością szybkiego działania w interesie publicznym. Takie stanowisko akcentuje również doktryna prawa zamówień publicznych, podkreślając, że przyspieszenie postępowania jest dopuszczalne, gdy jego brak mógłby prowadzić do powstania szkody po stronie zamawiającego lub uniemożliwić realizację celu zamówienia. Mając na uwadze powyższe okoliczności, zachodzą przesłanki do skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu. Wyznaczony termin pozostaje adekwatny z punktu widzenia zachowania zasady proporcjonalności oraz zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania ofert, a jednocześnie umożliwia zamawiającemu przeprowadzenie postępowania w terminach wynikających z umowy o dofinansowanie i uniknięcie ryzyka utraty środków finansowych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43411000 Sortier- und Siebmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Wykonawca dostarczy oraz uruchomi przedmiot umowy w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno. 2. Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, a rok produkcji 2025 r., wolny od wad fizycznych i objęty gwarancją producenta. 3. Dostawa stwierdzona będzie protokołem odbioru, dokonanym po uruchomieniu urządzenia sporządzonym według załącznika do Wzoru Umowy (Załącznik nr 4 do SWZ - Wzór Umowy). 4. Przygotowane urządzenie winno posiadać aktualne badanie techniczne / wymagany przegląd, jeżeli obowiązek ten wynika z obowiązujących przepisów prawa. 5. Zamawiający wymaga przeprowadzenia bezpłatnych dodatkowych szkoleń z zakresu obsługi linii (tj.: załadunek materiału, przekazywanie materiału przez poszczególne elementy linii, czyszczenie urządzenia, monitoring poszczególnych parametrów urządzenia) w przypadku pracy dla różnej morfologii odpadów biodegradowalnych w tym: a) 8 godzinne szkolenie i praca przez przy odbiorze maszyny b) 4 szkolenia po 8 godzin na materiale zgromadzonym w okresie: - wiosny (kwiecień), - lata (sierpień), - jesieni (październik), - zimy (styczeń).
Interne Kennung: 8/ZZO/2025/ZP