739274-2025 - Wettbewerb
Polen – Verschiedene medizinische Geräte und Produkte – Dostawa wyposażenia dla pomieszczeń apteki szpitalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy - II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wyposażenia dla pomieszczeń apteki szpitalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy - II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia dla wyremontowanych pomieszczeń apteki KPCP w Bydgoszczy z podziałem na 10 pakietów. Zakres zamówienia obejmuje dostarczenie i zamontowanie do wyremontowanych pomieszczeń apteki wyposażenia sanitarnego, urządzeń technologicznych, wyposażenia medycznego oraz wyposażenia i urządzeń niemedycznych. pakiet nr 1 – chłodziarki pakiet nr 2 – wagi pakiet nr 3 – mikser recepturowy pakiet nr 4 – kuchenka elektryczna pakiet nr 5 – unguator pakiet nr 6 – myjka ultradźwiekowa pakiet nr 7 – dygestorium nablatowe pakiet nr 8 – stacja uzdatniania wody pakiet nr 9 – sprzęt komputerowy pakiet nr 10 – sprzęt agd W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca ma obowiązek: • zabezpieczenie (osłonięcia folia) urządzeń stałych i elementów budowlanych: drzwi, okien, itp. - w wyposażanych pomieszczeniach oraz podłóg (płytami lub dywanem technicznym) na drogach komunikacyjnych i transportowych ekipy transportującej sprzęt, • wykonanie napraw uszkodzonych w trakcie montażu sprzętów elementów budynku i istniejących instalacji lub pokrycie kosztów naprawy. Zamówienie realizowane będzie na podstawie • Projektu wykonawczego technologii medycznej (w załączniku nr 2 do SWZ), • Umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym, • Wytycznych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia. Obowiązująca procedura • Zamawiający zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej przyszłego miejsca dostawy i montażu sprzętu, • Wykonawca dokonuje wyceny oferty na własne ryzyko i odpowiedzialność. Pozostałe wymagania Zamawiającego • Wykonawca uzgodni z Użytkownikiem (tj. KPCP w Bydgoszczy), trasy dostawy materiałów i sprzętu, • Wykonawca w odpowiedni sposób zabezpieczy drogę transportu prowadzącą do wyposażanych pomieszczeń, aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom i zniszczeniom. Specyfikacje techniczne określa załącznik nr 2 do SWZ, które Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty (w zakresie wybranego pakietu). Ponadto do oferty należy załączyć wypełniony w odpowiednim zakresie formularz cenowy (załącznik nr 10 do SWZ).
Interne KennungZP.04.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W niniejszym postępowaniu - na podstawie art. 139 ustawy Pzp - Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu - tzw. „procedura odwrócona”. W tej sytuacji, Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) - oświadczenie to wymagane będzie wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Wyjątkiem od tej zasady jest konieczność złożenia wraz z ofertą przez Wykonawców dwóch odrębnych oświadczeń wstępnych w zakresie braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w formularzu oferty w pkt. IV i V. Jeżeli Wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, wstępnego oświadczenia w formie jednolitego dokumentu (JEDZ) - Zał. Nr 3 do SWZ, z uwagi na zastosowanie procedury odwróconej na podstawie art. 139 ustawy Pzp, a także do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, którymi są: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 6 do SWZ. 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. e) art. 109 ust. 1 pkt 7–10 ustawy Pzp. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 7 do SWZ. 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 8 do SWZ. 6) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na art. 5k ust. 1 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.Wzór oświadczenia dla Wykonawcy zawarty jest w Załączniku nr 9 do SWZ. 3. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków możliwych do wprowadzenia w sekcjach niniejszego ogłoszenia: a) szczegółowe zasady w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, określone są w rozdziale IV SWZ, b) szczegółowe zasady w zakresie udostępnienia zasobów, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, określone są w rozdziale IV SWZ, c) szczegółowe zasady składania ofert wspólnych, określone są w rozdziale IV SWZ. d) szczegółowe zasady w zakresie możliwości powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy, określone są w rozdziale IV SWZ. 4. Podstawy wykluczenia art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt. 4, 7-10 ustawy Pzp (przesłanki fakultatywne), art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie pzeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 poz. 1497), art. 5k ust. 1 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 5.Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 10.03.2026 r. przy czym pierwszy dzień, to ten, w którym upływa termin skład ofert.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 30213300 Tischcomputer, 30232110 Laserdrucker, 39713100 Geschirrspülmaschinen, 39711130 Kühlschränke, 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser
5. Los
LosLOT-0001
Titelpakiet nr 1 – chłodziarki
Beschreibungpakiet nr 1 – chłodziarki
Interne KennungPakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711130 Kühlschränke
LosLOT-0002
Titelpakiet nr 2 – wagi
Beschreibungpakiet nr 2 – wagi
Interne KennungPakiet nr 2
LosLOT-0003
Titelpakiet nr 3 – mikser recepturowy
Beschreibungpakiet nr 3 – mikser recepturowy
Interne KennungPakiet nr 3
LosLOT-0004
Titelpakiet nr 4 – kuchenka elektryczna
Beschreibungpakiet nr 4 – kuchenka elektryczna
Interne KennungPakiet nr 4
LosLOT-0005
Titelpakiet nr 5 – unguator
Beschreibungpakiet nr 5 – unguator
Interne KennungPakiet nr 5
LosLOT-0006
Titelpakiet nr 6 – myjka ultradźwiękowa
Beschreibungpakiet nr 6 – myjka ultradźwiękowa
Interne KennungPakiet nr 6
LosLOT-0007
Titelpakiet nr 7 – dygestorium
Beschreibungpakiet nr 7 – dygestorium
Interne KennungPakiet nr 7
LosLOT-0008
Titelpakiet nr 8 – stacja uzdatniania wody
Beschreibungpakiet nr 8 – stacja uzdatniania wody
Interne KennungPakiet nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser
LosLOT-0009
Titelpakiet nr 9 – sprzęt komputerowy
Beschreibungpakiet nr 9 – sprzęt komputerowy
Interne KennungPakiet nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30232110 Laserdrucker
LosLOT-0010
Titelpakiet nr 10 – sprzęt agd
Beschreibungpakiet nr 10 – sprzęt agd
Interne KennungPakiet nr 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39713100 Geschirrspülmaschinen