2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa fabrycznie nowych, zabudowanych i wyposażonych 5 sztuk ambulansów typu „C” wraz ze sprzętem medycznym dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi: Zakup i dostawa fabrycznie nowych, zabudowanych i wyposażonych 5 sztuk ambulansów typu „C” wraz ze sprzętem medycznym dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: dostawę, zabudowę i wyposażenie ambulansów typu „C”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - opis przedmiotu zamówienia zawarto w specyfikacji technicznej stanowiącej – załącznik nr 1a do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: WPR/TZ/251/ZP/30/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych dokonuje skrócenia terminu składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia publicznego. Głównym powodem skrócenia terminu składania ofert jest konieczność zapewnienia ciągłość pracy floty ambulansów i nieprzerwane świadczenie usług ratownictwa medycznego na terenie aglomeracji śląskiej, charakteryzującej się dużą liczbą interwencji oraz stałym zapotrzebowaniem na gotowe do działania zespoły ratownictwa. Obecnie eksploatowana flota pojazdów wykazuje zużycie techniczne, co skutkuje zwiększoną awaryjnością. Odnowienie aktualnej floty ambulansów pozwoli na zapewnienie utrzymania wysokiego poziomu gotowości zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ponadto skrócenie terminu jest spowodowane koniecznością rozliczenia środków pochodzących z dotacji celowej, której wykorzystanie i rozliczenie musi nastąpić w ściśle określonym, nieprzekraczalnym terminie. Niedochowanie tych terminów skutkowałoby ryzykiem utraty przyznanych środków finansowych lub koniecznością ich zwrotu. Wobec powyższych okoliczności, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za w pełni uzasadnione i konieczne z punktu widzenia interesu publicznego, bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu oraz zasadności wykorzystania środków publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192160 Tragbahren, 33100000 Medizinische Geräte, 33194110 Infusionspumpen, 33170000 Anästhesie und Reanimation, 30213200 Tablettcomputer, 33182100 Defibrillator, 30232110 Laserdrucker
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192160 Tragbahren, 33100000 Medizinische Geräte, 33194110 Infusionspumpen, 33170000 Anästhesie und Reanimation, 33182100 Defibrillator, 30213200 Tablettcomputer, 30232110 Laserdrucker