See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania parków, zieleńców i skwerów na terenie miasta Bielska-Białe na okres dwóch lat - 9 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania parków, zieleńców i skwerów na terenie miasta Bielska-Białej na okres dwóch lat, w podziale na 9 (dziewięć) części. 2. Zamawiający podzielił zamówienie na 9 (dziewięć) części: Część I: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie I „Komorowice/Hałcnów”, Część II: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie II „ul. Piastowska/Stare Bielsko/ Wapienica”, Część III: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie III „Centrum – parki i zieleńce”, Część IV: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie IV „Centrum – kwietniki”, Część V:Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie V „Słowackiego/Grunwaldzka/Sobieskiego”, Część VI: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VI „Lipnik/Straconka”, Część VII: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VII „Kamienica/ Aleksandrowice”, Część VIII: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VIII „Olszówka/Śródmieście”, Część IX: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie IX „Łąki gminne”. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : • Formularzu wyceny zamówienia dla poszczególnych Części zamówienia (Rejony/Części I do IX), stanowiącego Załączniki do SWZ; • Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), stanowiącym Załącznik do SWZ; • Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia (Rejony/Części I do IX), stanowiącym Załącznik do SWZ; • Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia (Rejon/Część I do VIII), stanowiącym Załącznik do SWZ; • Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – Załącznik do SWZ wraz z załącznikami: - Instrukcji eksploatacji i konserwacji obiektów; – Instrukcji pielęgnacji zieleni; – Instrukcji konserwacji boiska trawiastego; – Instrukcji konserwacji rzeźb zwierząt drewnianych; – Instrukcji palikowania drzew; – Instrukcja utrzymania nawierzchni mineralnej.
Vorherige Bekanntmachung: 570454-2025
Interne Kennung: ZP.271.2.85.2025.EG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wyklucz. oraz spełn. warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępow. o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Pzp). 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w jęz. polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 7. RODO. Szczegółowe informacje w SWZ. 8. Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający określił, że Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do maksymalnie 3 części z wyszczególnionych 9 części zamówienia. A) Jednemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na maksymalnie 3 części zamówienia. B) Zgodnie z art. 91 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający ograniczył liczby części/pakietu zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy. C) Każda z części stanowi odrębny przedmiot zamówienia. D) Złożenie oferty częściowej przez jednego Wykonawcę ponad dopuszczalną liczbę (3 części), będzie skutkować odrzuceniem każdej oferty częściowej złożonej przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu, jako niezgodnej z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp). E) Zamawiający wskazuje, iż ograniczenie możliwości złożenia ofert częściowych przez jednego Wykonawcę jest celowe i uzasadnione zakresem, wartością i czasem realizacji każdej z części, jak też dotychczasowym doświadczeniem Zamawiającego wynikającym z realizacji poprzednich zamówień na analogiczny zakres przedmiotowy, a także umożliwieniem udziału w postępowaniu i realizacji zamówienia małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też, Zamawiający zwraca również uwagę, iż Wykonawca składając ofertę na wybraną część zamówienia nie tylko nie może złożyć samodzielnie oferty na więcej niż dopuszczalna liczba zadań, ale nie może także przyjąć równocześnie roli podwykonawcy u Wykonawcy składającego ofertę na inne części zamówienia w tym postępowaniu. Zamawiający zwraca uwagę, iż w przypadku zaistnienia okoliczności złożenia ofert przez Wykonawców z udziałem podwykonawców, którzy również złożyli oferty jako Wykonawcy na inne zadania, nastąpi odrzucenie ofert obu Wykonawców, którzy wykorzystując taki mechanizm, w ten sposób będą próbować obejść przepisy prawa i wymagania oraz warunki wynikające z treści SWZ. Zaznaczyć również należy, iż w tym postępowaniu Zamawiający nie zakazuje co do zasady korzystania przez Wykonawców z zaangażowania potencjału podwykonawców, zarówno dla wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, jak i przy wykonywaniu zamówienia w przypadku podpisania umowy. Niemniej Zamawiający nie dopuszcza możliwości, aby Wykonawca był zarazem podwykonawcą u innego Wykonawcy przy składaniu ofert i realizacji zamówień w tym postępowaniu. F) Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub 3 części pod warunkiem, że będzie w stanie wykonać wszystkie części zamówienia na które złoży ofertę – w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. INNE UWARUNKOWANA FORALNE DO PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie I „Komorowice/Hałcnów”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie I „Komorowice/Hałcnów” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie II „ul. Piastowska/Stare Bielsko/ Wapienica”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie II „ul. Piastowska/Stare Bielsko/ Wapienica” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie III „Centrum – parki i zieleńce”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie III „Centrum – parki i zieleńce” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część IV: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie IV „Centrum – kwietniki”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie IV „Centrum – kwietniki” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część V:Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie V „Słowackiego/Grunwaldzka/Sobieskiego”.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część VI: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VI „Lipnik/Straconka”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie VI „Lipnik/Straconka” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Los: LOT-0007
Titel: Część VII: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VII „Kamienica/ Aleksandrowice”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania parków, zieleńców i skwerów w rejonie VII „Kamienica/ Aleksandrowice” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część VIII: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie VIII „Olszówka/Śródmieście”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie VIII „Olszówka/Śródmieście” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Część IX: Całoroczne utrzymanie terenów zieleni w rejonie IX „Łąki gminne”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie całorocznego utrzymania terenów zieleni w rejonie IX „Łąki gminne” na okres dwóch lat. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : - Formularzu wyceny zamówienia, - Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy), - Wykazie terenów wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Wykazie terenów zimowego utrzymania wraz zakresem prac do wykonania dla poszczególnych części zamówienia, - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część 9