2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění provozu HZZ – Kanál K5
Beschreibung: Předmětem plnění je poskytování pravidelných služeb, spočívajících v zajištění funkčnosti a nepřetržitého provozu staveb k dodávce závlahové vody do HZZ a následně do navazujících zprivatizovaných částí závlahy Břeclav - Lanžhot „Kanál K5“ v souladu se stavebně-technickou dokumentací a souvisejícími vodoprávními dokumenty, v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlášky č. 225/2002 Sb., o podrobném vymezení staveb k vodohospodářským melioracím pozemků a jejich částí a způsobu a rozsahu péče o ně, v souladu s příslušnou částí technických norem (zejména TNV 75 4933 (údržba závlahových zařízení), vyhlášky č. 216/2011 Sb., o náležitostech manipulačních řádů a provozních řádů vodních děl a v souladu s dalšími právními předpisy či rozhodnutími správních úřadů vztahujícími se na péči a provoz těchto vodních děl. Předmětem plnění je zajištění provozu staveb k závlaze pozemků na stavbě vodního díla HZZ v k.ú. Břeclav, obec Břeclav, okres Břeclav, spočívající v zajištění spolehlivého a bezpečného provozu hlavních závlahových zařízení sloužících k dodávce závlahové vody z řeky Dyje odběrným objektem v ř. km 28,549 do otevřeného kanálu K5 a následně do zprivatizované závlahové čerpací stanice ČSZ 41 a dále trubními úseky kanálu K5 do vodního toku – PB přítoku Okresní svodnice, IDVT 10186680. V rámci zajištění provozu a údržby budou prováděny zejména následující činnosti: Servis pohyblivých mechanismů - Kontrolní prohlídky a zajištění funkčnosti a řádného stavu objektů a zařízení HZZ - Příprava a zprovoznění otevřeného a trubního úseku kanálu K5 před závlahovou sezónou - Vedení provozního deníku - Zprovoznění závlahového kanálu - Zazimování otevřeného a trubního úseku kanálu K5 po závlahové sezóně - Odstranění nánosů v závlahovém kanálu (nad 10 cm) + vtokový objekt - Odstraňování náletových dřevin z břehů kanálu - Sečení břehů kanálu - Nátěry kovových konstrukcí na objektech závlahového kanálu
Interne Kennung: SPU 443344/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem plnění je poskytování pravidelných služeb, spočívajících v zajištění funkčnosti a nepřetržitého provozu staveb k dodávce závlahové vody do HZZ a následně do navazujících zprivatizovaných částí závlahy Břeclav - Lanžhot „Kanál K5“ v souladu se stavebně-technickou dokumentací a souvisejícími vodoprávními dokumenty, v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlášky č. 225/2002 Sb., o podrobném vymezení staveb k vodohospodářským melioracím pozemků a jejich částí a způsobu a rozsahu péče o ně, v souladu s příslušnou částí technických norem (zejména TNV 75 4933 (údržba závlahových zařízení), vyhlášky č. 216/2011 Sb., o náležitostech manipulačních řádů a provozních řádů vodních děl a v souladu s dalšími právními předpisy či rozhodnutími správních úřadů vztahujícími se na péči a provoz těchto vodních děl. Předmětem plnění je zajištění provozu staveb k závlaze pozemků na stavbě vodního díla HZZ v k.ú. Břeclav, obec Břeclav, okres Břeclav, spočívající v zajištění spolehlivého a bezpečného provozu hlavních závlahových zařízení sloužících k dodávce závlahové vody z řeky Dyje odběrným objektem v ř. km 28,549 do otevřeného kanálu K5 a následně do zprivatizované závlahové čerpací stanice ČSZ 41 a dále trubními úseky kanálu K5 do vodního toku – PB přítoku Okresní svodnice, IDVT 10186680. V rámci zajištění provozu a údržby budou prováděny zejména následující činnosti: - Servis pohyblivých mechanismů - Kontrolní prohlídky a zajištění funkčnosti a řádného stavu objektů a zařízení HZZ - Příprava a zprovoznění otevřeného a trubního úseku kanálu K5 před závlahovou sezónou - Vedení provozního deníku - Zprovoznění závlahového kanálu - Zazimování otevřeného a trubního úseku kanálu K5 po závlahové sezóně - Odstranění nánosů v závlahovém kanálu (nad 10 cm) + vtokový objekt - Odstraňování náletových dřevin z břehů kanálu - Sečení břehů kanálu - Nátěry kovových konstrukcí na objektech závlahového kanálu
Interne Kennung: SZ SPU 410707/2025