739900-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – „Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Doświadczalnym Zielonka na 2026 rok”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Doświadczalnym Zielonka na 2026 rok”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, doświadczalnictwa i dydaktyki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Doświadczalnego Zielonka. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, doświadczalnictwa i dydaktyki. 3. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy opis wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w Opisie Przedmiot Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wykonawca obowiązany jest do realizacji usług zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 5. Podział zamówienia na części: Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na następujące części: Pakiet nr 1 – Leśnictwo Doświadczalne Kamińsko Pakiet nr 2 – Leśnictwo Doświadczalne Potasze Pakiet nr 3 – Leśnictwo Doświadczalne Stęszewko Pakiet nr 4 – Pakiet maszynowego pozyskania drewna i zrywki drewna w Leśnictwach Doświadczalnych LZD Murowana Goślina. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wybrane lub wszystkie części zamówienia. 6. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 7. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 Pzp, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungN.262.1.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 – Leśnictwo Doświadczalne Kamińsko
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 567 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, doświadczalnictwa i dydaktyki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Doświadczalnego Zielonka. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, doświadczalnictwa i dydaktyki. 3. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz szczegółowy opis wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w Opisie Przedmiot Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wykonawca obowiązany jest do realizacji usług zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający dla niniejszego zamówienia określa prawo opcji w stosunku do każdej części zamówienia. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 2. Prace będące przedmiotem Opcji w zakresie każdej części mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% szacowanej wartości zamówienia podstawowego (w zakresie danej części). 3. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 4. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz (4) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 6. Zlecanie usług będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku usług będących przedmiotem zamówienia podstawowego. 7. Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pośrednictwem poczty e-mail o skorzystaniu z Opcji.
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 – Leśnictwo Doświadczalne Potasze
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 – Leśnictwo Doświadczalne Stęszewko
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4 – Pakiet maszynowego pozyskania drewna i zrywki drewna w Leśnictwach Doświadczalnych LZD Murowana Goślina.