740203-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Usługi gospodarki rezerwatowej na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w roku 2024
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi gospodarki rezerwatowej na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki rezerwatowej obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu wynikające załączników nr 1.1, 1.2, 1.3 do SWZ. Przedmiot zamówienia został podzielony na części (dalej: „Pakiet”)” Pakiet 1 - Obwód Ochronny Sitno, Obwód Ochronny Pustelnia; Pakiet 2 - Obwód Ochronny Knieja, Obwód Ochronny Dębina; Pakiet 3 - Obwód Ochronny Ostrowiec, Obwód Ochronny Kamienna;
Interne Kennung: ZP-M -4069/23ib
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 Obwód Ochronny Sitno, Obwód Ochronny Pustelnia
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Przedmiotem Opcji mogą być wszystkie lub niektóre z czynności opisanych w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenia. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone na wartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia określonej zgodnie z § 10 ust 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w formularzu obliczenia ceny stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych oraz (3) powierzenia Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę (na obszarze realizacji pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 Obwód Ochronny Knieja, Obwód Ochronny Dębina
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 Obwód Ochronny Ostrowiec, Obwód Ochronny Kamienna
Interne Kennung: Pakiet nr 3