See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu cyberbezpieczeństwa, obsługi i konserwacji urządzeń do 1 kV, obsługi wózków jezdniowych, projektowania wspomaganego komputerowo CAD dla uczniów w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu cyberbezpieczeństwa, obsługi i konserwacji urządzeń do 1 kV, obsługi wózków jezdniowych, projektowania wspomaganego komputerowo CAD dla uczniów w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego”, przy czym: 1) Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie zostało podzielone na 13 (trzynaście) części 2) Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną/ne część/części zamówienia. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. 4. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4) Powierzenie części podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 11. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji niniejszego zamówienia: 1) Na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy. 2) Czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, które Zamawiający wskazuje jako wymagające zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, są to czynności wymagające nadzoru ze strony Wykonawcy, z wyjątkiem: a) czynności, które wymagają prowadzenia działalności gospodarczej, b) czynności, które są wykonywane bezpośrednio i wyłącznie przez Wykonawcę. 3) Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności administracyjno - biurowe w trakcie realizacji zamówienia, tj. między innymi czynności związane z: a) zapewnieniem miejsc, w których będzie realizowany Kurs; b) zapewnieniem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia Kursu; c) monitorowaniem udziału uczniów w Kursie; d) zapewnieniem ubezpieczenia uczniów; e) organizacja wyżywienia; f) przygotowywaniem dokumentacji z przebiegu Kursu; g) bieżącym kontaktem z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie dot. realizacji przedmiotu umowy. 4) Wymagania szczegółowo opisane w § 1 wzoru umowy. 5) Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o którym mowa ust. 11: Zamawiający ma prawo skontrolowania Wykonawcy w zakresie spełniania wymagań określonych w pkt. 3). Na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć: a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, b) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, lub, c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego zawierające informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika, lub poświadczony za zgodność inny dokument regulujący stosunek pracy zatrudnionego pracownika, zawierający w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę i rodzaj zawartej umowy oraz zakres obowiązków pracownika. 6) Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób na podstawie stosunku pracy: powiadomienia właściwego inspektoratu pracy i zwrócenia się o przeprowadzenie przez niego kontroli.
Vorherige Bekanntmachung: 455231-2025
Interne Kennung: DAZ-Z.272.57.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej. 2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane winny być za pośrednictwem Platformy zakupowej za pomocą formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy zakupowej poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. 4. Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: zamowienia@pomorskie.eu. 5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej. Informacje, zawiadomienia, zmiany, odpowiedzi - Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie zakupowej. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej do konkretnego Wykonawcy. 6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie zakupowej przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 7. Zamawiający wskazuje niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kb/s; 2) przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”. Ponadto Zamawiający informuję, że występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować programem do archiwizacji np. 7-Zip) przy maksymalnej wielkości 150 MB. 8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej Platformy pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, 2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp. 10. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej, dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: Instrukcje dla Wykonawców. Pozostałe informacje zawarte na Platformie, a nie dotyczące technicznego z niej korzystania, nie są wiążące dla Wykonawców. 11. Zgodnie z art. 135 ustawy Pzp, Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 12. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 13. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 12, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. 14. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 12, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 15. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 13, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. 16. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępnia, bez ujawniania źródła zapytania, na Platformie zakupowej, w zakładce prowadzonego postępowania. 17. W zakresie kwestii nieuregulowanych niniejszą SWZ obowiązują przepisy ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1.Kurs cyberbezpieczeństwa dla 80 uczniów
Beschreibung: 2. Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 1. Informacje ogólne 1.1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów: a) cyberbezpieczeństwa, b) obsługi i konserwacji urządzeń elektrycznych do 1 kV, c) obsługi wózków jezdniowych, d) projektowania wspomaganego komputerowo CAD, dla uczniów szkół zawodowych, tj. branżowych szkół I stopnia i techników – uczestników projektu „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego”. 1.2. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. 1.3. Zamówienie zostało podzielone na 13 (trzynaście) części. 1.4. Miejscowości, w których będą odbywać się poszczególne części przedmiotu zamówienia, określono w rozdziale II. 2. Cel kursów Celem kursów jest nabycie przez uczniów wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie danego kursu oraz uzyskanie dodatkowych kompetencji zawodowych i/albo kwalifikacji potwierdzonych stosownym zaświadczeniem. 3. Przedmiot zamówienia: 3.1 Ogólne wymagania dotyczące zamówienia Zamawiający wymaga kompleksowej realizacji zamówienia, tj. organizacji oraz realizacji kursów, o których mowa w pkt. 1 ppkt 1.1. Informacje ogólne (przewidzianych w danej części zamówienia), a w szczególności: a) przeprowadzenia kursów zgodnie z programami, o których mowa w pkt. 3.2 Tematyka kursów i zagadnienia przeznaczone do omówienia oraz opracowania szczegółowych harmonogramów realizacji kursów, b) zapewnienia kadry dydaktycznej o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu, zgodnie ze wskazaniami zawartymi w pkt. 3.5 Kadra dydaktyczna, c) zapewnienia odpowiednio wyposażonych sal do przeprowadzenia kursów, zgodnie ze wskazaniami zawartymi w pkt. 3.6 Miejsce przeprowadzenia zamówienia, d) ubezpieczenia uczestników kursów od NNW, zgodnie ze wskazaniami zawartymi w pkt. 3.4 ppkt 1) d), 2) d), 3) f) i 4) e) Wytyczne dotyczące kursów, e) opracowania materiałów szkoleniowych, zgodnie z programami kursów, o których mowa w pkt. 3.2 Tematyka kursów i zagadnienia przeznaczone do omówienia oraz przekazania ich uczestnikom kursów, f) zapewnienia uczestnikom kursów materiałów do zajęć praktycznych oraz sprzętu i/albo narzędzi do przeprowadzenia zajęć praktycznych w liczbie niezbędnej do należytego zrealizowania programu danego kursu, o których mowa w pkt. 3.2 Tematyka kursów i zagadnienia przeznaczone do omówienia, g) przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich umożliwiających uczniom przystąpienie do kursu – w przypadku realizacji kursu obsługi wózków jezdniowych, h) monitorowania udziału uczestników w kursach oraz prowadzenia na bieżąco dokumentacji kursów, o której mowa w pkt. 3.8 Dokumentacja kursów, i) przygotowania, wydruku zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursów oraz przekazania ich uczestnikom kursów, j) przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego przed komisją egzaminacyjną powołaną przez organizatora szkolenia w zakresie, w jakim realizowany był kurs cyberbezpieczeństwa oraz kurs projektowania wspomaganego komputerowo CAD, zgodnie ze wskazaniem zawartym w pkt. 3.4 ppkt 1) e) i ppkt 4) f) Wytyczne dotyczące kursów, k) przeprowadzenia kursu na bazie oprogramowania w polskiej wersji językowej w najnowszej wersji dostępnej w dniu szkolenia, zgodnie z wytycznymi dla Autoryzowanych Centrów Szkoleniowych firmy Autodesk, zgodnie ze wskazaniem zawartym w pkt. 3.4 ppkt 4) d) Wytyczne dotyczące kursów oraz przekazanie uczestnikom kursów Certyfikatów Ukończenia Szkolenia ATC „Certificate of Completion” – w przypadku realizacji kursu projektowania wspomaganego komputerowo CAD, l) zorganizowania i przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego umożliwiającego uzyskanie kwalifikacji w zakresie, w jakim realizowany był kurs, zgodnie ze wskazaniem zawartym w pkt. 3.4 ppkt 2) e) i ppkt 3) g Wytyczne dotyczące kursów oraz przekazania uczestnikom kursów, którzy zdali egzamin kwalifikacyjny, dokumentów potwierdzających zdobycie kwalifikacji - w przypadku realizacji kursu obsługi, montażu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV oraz kursu obsługi wózków jezdniowych, m) sporządzenia i przekazania Zamawiającemu dokumentacji fotograficznej oraz filmowej z realizacji kursów (min. 20 zdjęć oraz 3 minutowy film z realizacji kursów w danej części zamówienia na nośniku danych, np. na płycie CD i/albo pendrive), zgodnie ze wskazaniami zawartymi w pkt. 3.8 Dokumentacja kursów, n) oznakowania miejsc realizacji kursów oraz dokumentów i/albo materiałów szkoleniowych zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027” i „Księgą Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021-2027” (https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/prawo-i-dokumenty/wytyczne/wytyczne-dotyczace-informacji-i-promocji-funduszy-europejskich-na-lata-2021-2027/).
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2. Kurs cyberbezpieczeństwa dla 83 uczniów
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3. Kurs obsługi, montażu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV dla 57 uczniów
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4. Kurs obsługi, montażu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV dla 115 uczniów
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5. Kurs obsługi, montażu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV dla 128 uczniów
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6. Kurs obsługi, montażu i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV dla 60 uczniów
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7. Kurs obsługi wózków jezdniowych dla 151 uczniów
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8. Kurs obsługi wózków jezdniowych dla 144 uczniów
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9. Kurs obsługi wózków jezdniowych dla 145 uczniów
Interne Kennung: Część 9
Los: LOT-0010
Titel: Część 10. Kurs obsługi wózków jezdniowych dla 145 uczniów
Interne Kennung: Część 10
Los: LOT-0011
Titel: Część 11. Kurs Projektowania wspomaganego komputerowo CAD dla 86 uczniów
Interne Kennung: Część 11
Los: LOT-0012
Titel: Część 12. Kurs Projektowania wspomaganego komputerowo CAD dla 103 uczniów
Interne Kennung: Część 12
Los: LOT-0013
Titel: Część 13. Kurs Projektowania wspomaganego komputerowo CAD dla 78 uczniów
Interne Kennung: Część 13