2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy drobnego sprzętu i artykułów jednorazowych do badań i zabiegów endoskopowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są: „Sukcesywne dostawy drobnego sprzętu i artykułów jednorazowych do badań i zabiegów endoskopowych”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: załącznik nr 2 do SWZ - Formularz cenowy oraz załączniki o nr 5.1, 5.2, 5.3, 5.4 do SWZ - Projekty umów. 2. Zamawiający wymaga aby zaoferowane ilości opakowań w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ zaokrąglać do 1 opakowania w górę. 3. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania przez Wykonawcę tego samego przedmiotu zamówienia - w różnych pakietach asortymentowych. Zaoferowany przedmiot zamówienia nie może się powtarzać. Numeracja zgodna z SWZ: 2.1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Liczba pakietów – 11. Liczba części, na które można złożyć ofertę – 11. Za ofertę częściową Zamawiający uzna ofertę złożoną na wszystkie pozycje w danym pakiecie. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części. 2.2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 2.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych (art. 92 ustawy). 2.4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8ustawy. 2.6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 2.7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia przez wykonawcę, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 2.8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczania się w walutach obcych. 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 6.1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie: -art. 108 ust. 1 ustawy PZP -art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 23 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 8 kwietnia 2022 nr 2022/576 w sprawie dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 16 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 23 października 2025 nr 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033) i art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach związanych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2025r. poz. 514 t.j.). -art. 1 Rozporządzenia Wykonawcze Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczających dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031. 6.1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu: 6.1.2.1 dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: -Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 6.1.2.2 dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: -Zamawiający nie określa warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 6.1.2.3 dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej -Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 6.1.2.4 dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej 6.2. Zamawiający dokona wstępnej oceny czy Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia w formie standardowego formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ zwanego dalej jednolitym dokumentem lub JEDZ oraz oświadczenia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3A, 3B do SWZ. Cdn w informacjach dodatkowych.
Interne Kennung: 45/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) dokonano skrócenia terminu składania ofert, z uwagi na to, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Termin został skrócony z 30 dni do 21 dni. Nieudzielenie niniejszego zamówienia spowodowałoby brak możliwości bieżącego udzielania świadczeń zdrowotnych, co skutkowałoby bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Numeracja zgodna z SWZ: 2.16.Zamawiający w części IV Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wymaga wypełnienia części alfa. 8. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. 8.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, należy złożyć dokumenty NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ).: 8.1.1. dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: -Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 8.1.2. dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: -Zamawiający nie określa warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 8.1.3. dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej -Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 8.1.4. dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej -Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej 8.2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów: 8.2.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz w art. 108 ust. 1 pkt. 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.2. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2023r. poz. 1689 t.j. ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - NA WEZWANIE Zamawiającego załącznik nr 4 do SWZ (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.3. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ (o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania: NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ): 8.2.3.1. o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności, 8.2.3.2. o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie, 8.2.3.3. o braku zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji. 8.3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP. 8.3.1. Dokument o którym mowa w pkt. 8.3. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 8.3.2. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 8.3 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której, dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepisy pkt. 8.3.1. stosuje się odpowiednio. 8.3.3. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiedniego kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. 12.1. Termin związania ofertą wynosi 90 dni, tj. do dnia 14.02.2026r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet Nr 1
Beschreibung: Pakiet składa się z 16 pozycji.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet Nr 2
Beschreibung: Pakiet składa się z 39 pozycji.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet Nr 3
Beschreibung: Pakiet składa się z 25 pozycji.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet Nr 4
Beschreibung: Pakiet składa się z 5 pozycji.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet Nr 5
Beschreibung: Pakiet składa się z 19 pozycji.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet Nr 6
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet Nr 7
Beschreibung: Pakiet składa się z 46 pozycji.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet Nr 8
Beschreibung: Pakiet składa się z 11 pozycji.
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet Nr 9
Interne Kennung: Część 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet Nr 10
Beschreibung: Pakiet składa się z 12 pozycji.
Interne Kennung: Część 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet Nr 11
Beschreibung: Pakiet składa się z 2 pozycji.
Interne Kennung: Część 11