2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa subskrypcji na licencje z pakietu oprogramowania Microsoft 365 w ramach umowy Microsoft EAS dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu na okres 36 miesięcy.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa subskrypcji na licencje z pakietu oprogramowania Microsoft 365 w ramach umowy Microsoft EAS dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu na okres 36 miesięcy.Zamówienie będzie finansowane ze środków własnych z możliwością uzyskania refinansowania części licencji z programu: „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez cyfryzację, integrację systemów i rozwój cyberbezpieczeństwa w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii nr KPOD.07.03-IP.10-0149/25’’. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, załączniku nr 2 - Arkuszu asortymentowo-cenowym, załączniku nr 8 do SWZ - Projekcie umowy. 2.6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych – uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia – sukcesywna dostawa subskrypcji na licencje z pakietu oprogramowania Microsoft 365 w ramach umowy Microsoft EAS dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu na okres 36 miesięcy – stanowi jednorodną, funkcjonalnie spójną całość. Licencje są oferowane w ramach jednego, zintegrowanego pakietu usług, a ich zarządzanie i wdrożenie wymaga jednolitego podejścia technicznego i organizacyjnego. Podział zamówienia mógłby prowadzić do trudności w zakresie kompatybilności, rozliczeń oraz zapewnienia ciągłości działania i wsparcia producenta. Zamówienie nie ma charakteru wielobranżowego, a jego realizacja przez jednego wykonawcę zapewni sprawną koordynację oraz odpowiedzialność za całość świadczenia. 2.7.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 2.8.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 2.9.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.10.Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 8 ustawy. 2.11.Zamawiający nie przewiduje prowadzenia aukcji elektronicznej. 2.12.Zgodnie z art. 257 pkt.1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2.13. Zamawiający informuje, że przed otwarciem ofert zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, na potrzeby weryfikacji zaktualizowania się przesłanki unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. 2.14. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje wymagań w tym zakresie. 2.15. Wymagania w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje wymagań w tym zakresie. 2.16. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. - Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. 2.17. Wymagania dotyczące opcji - Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy pzp. 2.18. Zamawiający przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert oraz dokonywania rozliczeń w walucie obcej – euro (EUR). Wartość oferty należy wskazać w euro (EUR) – jako wartość brutto za realizację zamówienia przez okres 36 miesięcy. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest do podania równowartości kwoty oferty w złotych polskich (PLN), wyliczonej według średniego kursu euro ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski z dnia złożenia oferty. Wskazana wartość w PLN ma charakter wyłącznie informacyjny i służy Zamawiającemu do celów porównania ofert oraz ustalenia wartości zamówienia. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w euro (EUR) przez cały okres obowiązywania umowy. Ceny jednostkowe zawarte w Arkuszu asortymentowo-cenowym (Załącznik nr 6 do umowy) oraz faktury VAT będą wyrażane w euro (EUR). Kwoty będą przeliczane na PLN wyłącznie na potrzeby księgowe oraz ewidencyjne Zamawiającego, według średniego kursu NBP z dnia wystawienia faktury VAT. Szczegółowy opis rozliczenia w walucie obcej zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz zapisy w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 2.19. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów 2.20. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu- chyba że zachodzą przesłanki z art.261 ustawy PZP. 2.21. Zamawiający nie zastrzega wymogu ani nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 Pzp. 2.22. Wykonawca zobowiązany jest do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. 2.23. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 2.24. Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia. 2.25. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców - zgodnie z art. 462, ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 2.26. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy stosuje się odpowiednio.
Vorherige Bekanntmachung: 573129-2025
Interne Kennung: ZP/PN/74/25/EI/KK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt.2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. pzp. Zamawiający – Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii – przewiduje w niniejszym postępowaniu skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.Zgodnie z powołanym przepisem, zamawiający może, w uzasadnionych przypadkach, wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, przy zachowaniu minimalnego terminu 15 dni. Przesłanką umożliwiającą zastosowanie tej procedury jest pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której wystąpienie zostało spowodowane nieprzewidywalnymi, niezależnymi od zamawiającego okolicznościami, uniemożliwiającymi przeprowadzenie procedury w standardowym trybie. 1. Nieprzewidywalne okoliczności wpływające na opóźnienie postępowania Zasadniczą i niezależną od zamawiającego przeszkodą w terminowym rozpoczęciu postępowania była konieczność ustalenia statusu prawnego jednostki w relacjach licencyjnych z firmą Microsoft, tj. czy jednostka może skorzystać z preferencyjnego modelu edukacyjnego (licencje A5). Proces ten obejmował: • wieloetapowe rozmowy z partnerem Microsoft oraz samym producentem, • konieczność formalnego uzyskania akceptacji dla klasyfikacji podmiotu leczniczego jako instytucji uprawnionej do skorzystania z oferty edukacyjnej (Microsoft A5 Academic), • analizę wpływu tej kwalifikacji na konstrukcję opisu przedmiotu zamówienia, warunków licencji i budżetu, • nieoczekiwana, niezależna od Zamawiającego zmiana decyzji firmy Microsoft i powrót do licencjonowania na zasadach EAS Zgodnie z wyjaśnieniami przedstawiciela producenta, kwestia statusu DCOPiH wymagała dodatkowych opinii i wewnętrznych procedur po stronie Microsoft, co w istotny sposób opóźniło możliwość sformułowania OPZ oraz rozpoczęcia procedury zakupowej. Należy również zaznaczyć, że przygotowania do przeprowadzenia postępowania w standardowym trybie nastąpiły z zachowaniem odpowiedniego zapasu czasowego, została przygotowana specyfikacja oraz katalog odpowiednich licencji. Rozmowy z Microsoft trwały od maja 2025 roku, w mailu z dnia 13.06.2025 otrzymaliśmy szacunki cenowe i zestawienie licencji w modelu komercyjnym, natomiast w dniu 04.07.2025r po ustaleniu ostatecznej ilości licencji zwrócono się do Microsoft o przyznanie specjalnych warunków cenowych na zasadach komercyjnych (mail: 09:58). Zmiana modelu na tzw. A w firmie Microsoft nastąpiła w trakcie okresu przygotowawczego i spowodowała całkowitą zmianę zakresu licencji oraz sposobu przygotowania postępowania. Wiążące ustalenia o zmianie licencjonowania nastąpiły podczas spotkania w dniu 21.07.2025r. Proces zmiany statusu DCOPiH trwał w Microsoft do 11.08.2025r. gdy nastąpiła odpowiednia akceptacja i przygotowana przez producenta wycena szacunkowa 11.08.2025r (mail: godzina 22:57) i natychmiast przystąpiono do odpowiedniej modyfikacji dokumentacji przetargowej. Ostateczny katalog licencji w modelu CSP firma Microsoft nadesłała 20.08.2025r (mail: 12:39). Faktyczne rozpoczęcie przygotowania postępowania mogło nastąpić dopiero po uzyskaniu jednoznacznego stanowiska producenta w zakresie dostępności produktu w wersji edukacyjnej – co nastąpiło na tyle późno, że zachowanie pełnego 35-dniowego terminu nie jest już możliwe bez ryzyka istotnych konsekwencji. W dniu 21.08.2025 w godzinach popołudniowych została przekazana informacja o wstrzymaniu procesu przejścia przez zespół audytujący Microsoft z USA. W związku z powyższym Microsoft wycofał się ze złożonej oferty na licencje w trybie A i zalecił powrót do postępowania w celu uzyskania licencji w ramach umowy komercyjnej EAS. W dniu 22.08.2025r przystąpiono do ponownej modyfikacji dokumentacji przetargowej w celu zakupu licencji w ramach umowy EAS. Czas pozostały do końca obecnego kontraktu uniemożliwia przeprowadzenie pełnej procedury przetargowej. 2. Obiektywna pilna potrzeba udzielenia zamówienia
Zentrale Elemente des Verfahrens: 6.1. W celu wstępnego potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 ustawy pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, następujące dokumenty: L.p. Rodzaj dokumentu 1. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Arkusz asortymentowo-cenowy - załącznik nr 2 do SWZ. 2. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument), sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym – załącznik nr 3 do SWZ. 3. Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wzór oświadczenia stanowi - załącznik nr 5a do SWZ. 4. Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 5b do SWZ. 5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby , przedstawia wraz z oświadczeniem, o których mowa w pkt. 2, także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby (zał.nr 5b do SWZ), potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wzór zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy) stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. 2 i pkt. 3 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (jeśli dotyczy) . 7. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz oferty (zgodnie z dokumentem określającym status prawny Wykonawcy lub dołączonym do oferty pełnomocnictwem) załącznik nr 4 do SWZ. 8. Oryginał pełnomocnictwa lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę wystawiającą lub przez notariusza, jeżeli osobą podpisującą ofertę nie będzie osoba upoważniona na podstawie dokumentu określającego status prawny Wykonawcy. Dla pełnomocnictwa tego, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. 2015 poz. 783 ze zm.), nie jest wymagane uiszczenie opłaty. 9. Podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 10 do SWZ. 10. Podpisane oświadczenie DNSH – załącznik nr 12 do SWZ. 11.Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität, 48220000 Internet- und Intranet-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa subskrypcji na licencje z pakietu oprogramowania Microsoft 365 w ramach umowy Microsoft EAS dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu na okres 36 miesięcy.Zamówienie będzie finansowane ze środków własnych z możliwością uzyskania refinansowania części licencji z programu: „Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez cyfryzację, integrację systemów i rozwój cyberbezpieczeństwa w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii nr KPOD.07.03-IP.10-0149/25’’. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 3.1., znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, załączniku nr 2 - Arkuszu asortymentowo-cenowym, załączniku nr 8 do SWZ - Projekcie umowy. 6.2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wskazania braku podstaw wykluczenia wykonawca składa na wezwanie PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE. • Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. • W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – niżej wymienione dokumenty składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie. • W przypadku innego podmiotu, na którego zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Wykonawca polega, nw. dokumenty składa w odniesieniu do każdego z tych podmiotów (za wyjątkiem oświadczenia nr 6 do SWZ o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej) - PROSZĘ NIE SKŁADAĆ ICH WRAZ Z OFERTĄ L.p. Rodzaj dokumentu W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: 1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108, ust. 1, pkt. 1 i pkt. 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2. Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 3. Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 4. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 5. Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 6. 6. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 70), f)art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.) oraz na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835). Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: Przedmiot zamówienia