See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vernieuwing Meldbanksoftware
Beschreibung: Voor Gerust Zorgcentrale voorziet het Wit-Gele Kruis in een alarmcentraledienst voor het beantwoorden, verwerken en afsluiten van alarmoproepen van PAS-systemen voor haar abonnees. De huidige software eNovation UMO ter ondersteuning van deze dienst bereikt end-of-life status en dient vervangen. De bestaande software ondersteunt twee sites, beide actief, maar ook elkaars back-up voor wat betreft de infrastructuur, maar bedient centralisten gelokaliseerd in de vijf Vlaamse provincies, vnl. vanuit hun respectievelijk provinciaal steunpunt of – in geval van nood en onder restricties van beleid – op afstand. Vanuit de vijf provinciale locaties nemen de centralisten alarmen aan geïnitieerd vanuit hun eigen provincie, maar ingeval van drukte, calamiteiten, enz. ook alarmen vanuit andere provincies. De alarmen bestaan uit geluid, data en – soms ook – video. Alarmen worden verwerkt van aanname tot afhandeling/sluiting binnen de context van de alarmcentrale die volledig geïsoleerd is van de overige infrastructuur op de betreffende locaties. De huidige software ondersteunt meerdere types PAS-systemen, meerdere protocollen en meerdere telecomproviders. De alarmtoestellen zijn uitgerold in verschillende contexten: individuele toestellen bij particulieren (B2C), maar ook gegroepeerd in de context van assistentiewoningen (B2B). Het gaat over een totaal van 45 000 aansluitingen waarvan ca. 22% voor B2B (met een meerderheid aan analoge/IP toestellen). Hoewel standaardisering zich doorzet moet de nieuwe software voorzien in de ondersteuning van de meest gangbare protocollen en communicatiestandaarden, maar ook de mogelijkheid openlaten om desgevallend legacy PAS-systemen te koppelen. Waarbij opgemerkt moet worden dat het Wit-Gele Kruis gebruiker is van de PAS-systemen, de protocollen en communicatiestandaarden en er dus geen verantwoordelijkheid over draagt, noch invloed op heeft. De nieuwe software ondersteunt de redundante uitvoering van de alarmcentrale, waar ook alle inkomende SIP-trunks ontdubbeld zijn over twee telecomoperatoren en dan nog eens redundant zijn uitgevoerd per site. De nieuwe software moet veilig zijn volgens de geldende industrie security-standaarden en voldoen aan de GDPR-regelgeving omwille van de aard van de verwerkte gegevens. De software is eigendom van het Wit-Gele Kruis die ze hier inzet t.b.v. Gerust Zorgcentrale.
Interne Kennung: PPP0WX-83/5144/CT/2023/083
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: CT/2023/083_1
Haupteinstufung (cpv): 72212481 Entwicklung von Vertriebs- oder Marketingsoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung