See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af præhospitale akutbiler
Beschreibung: Dette udbud vedrører en rammeaftale om anskaffelse af præhospitale akutbiler (Stor SUV, Lille SUV og El SUV). Hver region indgår rammeaftalen på egen hånd. Rammeaftalen løber i 4 år, dog skal køretøjerne leveres med en service- garantireparationsaftale i år 1 og 2 efter levering samt med option på udvidet serviceaftale i op til 4 år efter levering af køretøjet.
Interne Kennung: 1-23-4-72-15-22
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114120 Fahrzeuge für paramedizinische Versorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114100 Notfallwagen, 34114110 Rettungswagen, 34114121 Krankenwagen, 34210000 Fahrzeugkarosserien, 34211200 Karosserien für Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0000