2. Verfahren
Verfahren
Titel: "RDW w Hrubieszowie. Usługi konserwacji sygnalizacji świetlnych w 2026 r."
Beschreibung: Zakres usług dla zadania nr 1 będzie obejmował: 1) Uliczna sygnalizacja świetlna skrzyżowaniu ulic: Zamojska – Staszica – Piłsudskiego – Leśmiana w m Hrubieszów a) Prowadzenie dziennika eksploatacji sygnalizacji zgodnie z „Szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkami ich umieszczenia na drogach” – załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. /Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 z późniejszymi zmianami / b) Powiadamianie RDW w Hrubieszowie tel. 84 696 20 93 lub 691 955 219 o awariach i przerwach w pracy sygnalizacji z wpisem do dziennika eksploatacji sygnalizacji. c) Części zamienne niezbędne do przeprowadzania napraw zapewni Zamawiający na wniosek Wykonawcy. d) Uruchomienie sygnalizacji po długotrwałej przerwie w pracy powinno być poprzedzone nadawaniem sygnału żółtego migającego, przez co najmniej jedną dobę. Uruchomienie sygnalizacji powinno odbywać się po godzinach szczytu komunikacyjnego. e) Stwierdzone nieprawidłowości wpływające na bezpieczeństwo ruchu powinny być usunięte maksymalnie w terminie do 18 godzin lub zgodnie ze złożoną ofertą od telefonicznego zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, e) Stan techniczny urządzeń sygnalizacji oraz warunki eksploatacji powinny być oceniane na podstawie wyników oględzin dokonywanych, co najmniej raz w ciągu doby. f) Oględziny codzienne w zakresie: sprawność zainstalowanych źródeł światła i poprawność realizowanych programów sygnalizacji, stan widocznych części przewodów oraz osprzętu, stan ochrony przeciwporażeniowej, stan napisów informacyjnych i ostrzegawczych oraz oznaczeń, stan czystości latarni sygnalizacyjnych i soczewek kamer, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości– w przypadku konieczności wymiany uszkodzonych elementów Zamawiający dostarczy je niezwłocznie Wykonawcy na jego wniosek, w razie potrzeby wykonać zabiegi konserwacyjne, wszystkie czynności powinny być wpisanie w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. g) Wykonanie raz do roku przeglądu urządzeń sygnalizacji: szczegółowe oględziny, badania stanu technicznego, sprawdzenie urządzeń sterowania, pomiary rezystancji izolacji, pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, sprawdzenie stanu komór sygnalizacyjnych, masztów, sterownika i szaf zasilających, wymianę zużytych elementów, przy czym uszkodzone elementy będą dostarczone przez Zamawiającego, czynności konserwacyjne i naprawy zapewniające lepszą pracę urządzeń, sprawdzenie i naprawa powłok malarskich, wyniki przeglądu i zakres wykonanych prac należy odnotować w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. h) Co najmniej raz na trzy miesiące należy: dokręcić wkręty w listwach zaciskowych w szafie, dokręcić wkręty listew zaciskowych w komorach sygnalizacyjnych, sprawdzić szczelność zamontowanego osprzętu. W sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub niebezpieczeństwa porażenia oraz na polecenie przedstawicieli policji i Zamawiającego w uzasadnionych przypadkach należy sygnalizacje przełączyć na „żółte migające" lub wyłączyć „na ciemno”. Powinno to być odnotowane w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. 2.1. Zakres usług dla zadania nr 2 będzie obejmował: 1) Uliczna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Zamojska - Łaszczowiecka - Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim a) Prowadzenie dziennika eksploatacji sygnalizacji zgodnie z „Szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkami ich umieszczenia na drogach” – załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. /Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 z późniejszymi zmianami / b) Powiadamianie RDW w Hrubieszowie tel. 84 696 20 93 lub 691 955 219 o awariach i przerwach w pracy sygnalizacji z wpisem do dziennika eksploatacji sygnalizacji. c) Części zamienne niezbędne do przeprowadzania napraw zapewni Zamawiający na wniosek Wykonawcy. d) Uruchomienie sygnalizacji po długotrwałej przerwie w pracy powinno być poprzedzone nadawaniem sygnału żółtego migającego, przez co najmniej jedną dobę. Uruchomienie sygnalizacji powinno odbywać się po godzinach szczytu komunikacyjnego. e) Stwierdzone nieprawidłowości wpływające na bezpieczeństwo ruchu powinny być usunięte maksymalnie w terminie do 18 godzin lub zgodnie ze złożoną ofertą od telefonicznego zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, e) Stan techniczny urządzeń sygnalizacji oraz warunki eksploatacji powinny być oceniane na podstawie wyników oględzin dokonywanych co najmniej raz w ciągu doby. f) Oględziny codzienne w zakresie: sprawność zainstalowanych źródeł światła i poprawność realizowanych programów sygnalizacji, stan widocznych części przewodów oraz osprzętu, stan ochrony przeciwporażeniowej, stan napisów informacyjnych i ostrzegawczych oraz oznaczeń, stan czystości latarni sygnalizacyjnych, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości– w przypadku konieczności wymiany uszkodzonych elementów Zamawiający dostarczy je niezwłocznie Wykonawcy na jego wniosek, w razie potrzeby wykonać zabiegi konserwacyjne, wszystkie czynności powinny być wpisanie w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. g) Wykonanie raz do roku przeglądu urządzeń sygnalizacji: szczegółowe oględziny, badania stanu technicznego, sprawdzenie urządzeń sterowania, pomiary rezystancji izolacji, pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, sprawdzenie stanu komór sygnalizacyjnych, masztów, sterownika i szaf zasilających, wymianę zużytych elementów, przy czym uszkodzone elementy będą dostarczone przez Zamawiającego, czynności konserwacyjne i naprawy zapewniające lepszą pracę urządzeń, sprawdzenie i naprawa powłok malarskich, wyniki przeglądu i zakres wykonanych prac należy odnotować w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. h) Co najmniej raz na trzy miesiące należy: dokręcić wkręty w listwach zaciskowych w szafie, dokręcić wkręty listew zaciskowych w komorach sygnalizacyjnych, sprawdzić szczelność zamontowanego osprzętu. W sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub etc...
Vorherige Bekanntmachung: 82711-2025
Interne Kennung: R3.ST.372.18.2025.rp
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 83844-2025
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1: Usługi polegające na stałej konserwacji urządzeń sterowniczych ulicznej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Zamojska – Staszica – Piłsudskiego – Leśmiana w m. Hrubieszów.
Beschreibung: Zakres usług dla zadania nr 1 będzie obejmował: 1) Uliczna sygnalizacja świetlna skrzyżowaniu ulic: Zamojska – Staszica – Piłsudskiego – Leśmiana w m Hrubieszów a) Prowadzenie dziennika eksploatacji sygnalizacji zgodnie z „Szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkami ich umieszczenia na drogach” – załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. /Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 z późniejszymi zmianami / b) Powiadamianie RDW w Hrubieszowie tel. 84 696 20 93 lub 691 955 219 o awariach i przerwach w pracy sygnalizacji z wpisem do dziennika eksploatacji sygnalizacji. c) Części zamienne niezbędne do przeprowadzania napraw zapewni Zamawiający na wniosek Wykonawcy. d) Uruchomienie sygnalizacji po długotrwałej przerwie w pracy powinno być poprzedzone nadawaniem sygnału żółtego migającego, przez co najmniej jedną dobę. Uruchomienie sygnalizacji powinno odbywać się po godzinach szczytu komunikacyjnego. e) Stwierdzone nieprawidłowości wpływające na bezpieczeństwo ruchu powinny być usunięte maksymalnie w terminie do 18 godzin lub zgodnie ze złożoną ofertą od telefonicznego zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, e) Stan techniczny urządzeń sygnalizacji oraz warunki eksploatacji powinny być oceniane na podstawie wyników oględzin dokonywanych, co najmniej raz w ciągu doby. f) Oględziny codzienne w zakresie: sprawność zainstalowanych źródeł światła i poprawność realizowanych programów sygnalizacji, stan widocznych części przewodów oraz osprzętu, stan ochrony przeciwporażeniowej, stan napisów informacyjnych i ostrzegawczych oraz oznaczeń, stan czystości latarni sygnalizacyjnych i soczewek kamer, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości– w przypadku konieczności wymiany uszkodzonych elementów Zamawiający dostarczy je niezwłocznie Wykonawcy na jego wniosek, w razie potrzeby wykonać zabiegi konserwacyjne, wszystkie czynności powinny być wpisanie w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. g) Wykonanie raz do roku przeglądu urządzeń sygnalizacji: szczegółowe oględziny, badania stanu technicznego, sprawdzenie urządzeń sterowania, pomiary rezystancji izolacji, pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, sprawdzenie stanu komór sygnalizacyjnych, masztów, sterownika i szaf zasilających, wymianę zużytych elementów, przy czym uszkodzone elementy będą dostarczone przez Zamawiającego, czynności konserwacyjne i naprawy zapewniające lepszą pracę urządzeń, sprawdzenie i naprawa powłok malarskich, wyniki przeglądu i zakres wykonanych prac należy odnotować w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. h) Co najmniej raz na trzy miesiące należy: dokręcić wkręty w listwach zaciskowych w szafie, dokręcić wkręty listew zaciskowych w komorach sygnalizacyjnych, sprawdzić szczelność zamontowanego osprzętu. W sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub niebezpieczeństwa porażenia oraz na polecenie przedstawicieli policji i Zamawiającego w uzasadnionych przypadkach należy sygnalizacje przełączyć na „żółte migające" lub wyłączyć „na ciemno”. Powinno to być odnotowane w dzienniku eksploatacji sygnalizacji.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 Usługi polegające na stałej konserwacji urządzeń sterowniczych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Zamojska - Łaszczowiecka - Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim.
Beschreibung: Zakres usług dla zadania nr 2 będzie obejmował: 1) Uliczna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Zamojska - Łaszczowiecka - Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim a) Prowadzenie dziennika eksploatacji sygnalizacji zgodnie z „Szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkami ich umieszczenia na drogach” – załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. /Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 z późniejszymi zmianami / b) Powiadamianie RDW w Hrubieszowie tel. 84 696 20 93 lub 691 955 219 o awariach i przerwach w pracy sygnalizacji z wpisem do dziennika eksploatacji sygnalizacji. c) Części zamienne niezbędne do przeprowadzania napraw zapewni Zamawiający na wniosek Wykonawcy. d) Uruchomienie sygnalizacji po długotrwałej przerwie w pracy powinno być poprzedzone nadawaniem sygnału żółtego migającego, przez co najmniej jedną dobę. Uruchomienie sygnalizacji powinno odbywać się po godzinach szczytu komunikacyjnego. e) Stwierdzone nieprawidłowości wpływające na bezpieczeństwo ruchu powinny być usunięte maksymalnie w terminie do 18 godzin lub zgodnie ze złożoną ofertą od telefonicznego zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, e) Stan techniczny urządzeń sygnalizacji oraz warunki eksploatacji powinny być oceniane na podstawie wyników oględzin dokonywanych co najmniej raz w ciągu doby. f) Oględziny codzienne w zakresie: sprawność zainstalowanych źródeł światła i poprawność realizowanych programów sygnalizacji, stan widocznych części przewodów oraz osprzętu, stan ochrony przeciwporażeniowej, stan napisów informacyjnych i ostrzegawczych oraz oznaczeń, stan czystości latarni sygnalizacyjnych, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości– w przypadku konieczności wymiany uszkodzonych elementów Zamawiający dostarczy je niezwłocznie Wykonawcy na jego wniosek, w razie potrzeby wykonać zabiegi konserwacyjne, wszystkie czynności powinny być wpisanie w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. g) Wykonanie raz do roku przeglądu urządzeń sygnalizacji: szczegółowe oględziny, badania stanu technicznego, sprawdzenie urządzeń sterowania, pomiary rezystancji izolacji, pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, sprawdzenie stanu komór sygnalizacyjnych, masztów, sterownika i szaf zasilających, wymianę zużytych elementów, przy czym uszkodzone elementy będą dostarczone przez Zamawiającego, czynności konserwacyjne i naprawy zapewniające lepszą pracę urządzeń, sprawdzenie i naprawa powłok malarskich, wyniki przeglądu i zakres wykonanych prac należy odnotować w dzienniku eksploatacji sygnalizacji. h) Co najmniej raz na trzy miesiące należy: dokręcić wkręty w listwach zaciskowych w szafie, dokręcić wkręty listew zaciskowych w komorach sygnalizacyjnych, sprawdzić szczelność zamontowanego osprzętu. W sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub niebezpieczeństwa porażenia oraz na polecenie przedstawicieli policji i Zamawiającego w uzasadnionych przypadkach należy sygnalizacje przełączyć na „żółte migające" lub wyłączyć „na ciemno”. Powinno to być odnotowane w dzienniku eksploatacji sygnalizacji.