7407-2026 - Ergebnis
Polen – Stromerzeugungsanlagen – Zakup wraz z dostawą agregatów prądotwórczych na przyczepie dla Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup wraz z dostawą agregatów prądotwórczych na przyczepie dla Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
Beschreibung(Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych 30 kW na przyczepie (20 szt.) i agregatów prądotwórczych 50 kW (6 szt.) dla Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi. 4.2 Zamówienie jest dofinansowane i realizowane w ramach programu, pn. „PROGRAM OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025-2026”. 4.3 Zamówienie podzielone jest na 2 (dwie) nw. części: Cześć 1 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 20 szt. agregatów prądotwórczych 30 kW na przyczepie. Cześć 2 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 6 szt. agregatów prądotwórczych 50 kW na przyczepie. UWAGA: Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część lub części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzona odrębnie dla każdej części zamówienia 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (odpowiednio dla danej części zamówienia) znajduje się w Załączniku nr 1a, 1b do SWZ wraz z załącznikami oraz we wzorze umowy (ogólny dla wszystkich części zamówienia) Załącznik 5 do SWZ. Dotyczy części 1-2 zamówienia Termin wykonania zamówienia: Od dnia zawarcia umowy do dnia 19.12.2025 r. Na ofertę składają się następujące dokumenty: 15.1 Formularz ofertowy – przygotowany wg wzoru - Załącznik nr 2 do SWZ (podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym); 15.2 Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie niniejsze oświadczenie składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). 15.3 Pełnomocnictwo/pełnomocnictwa dla osoby/osób podpisujących ofertę, jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika, (jeżeli dotyczy). 40. INFORMACJE KOŃCOWE Dotyczy części 1 - 2 zamówienia 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. zawarcia umowy ramowej; 40.1.2. składania ofert wariantowych; 40.1.3. rozliczania w walutach obcych; 40.1.4. aukcji elektronicznej 40.1.5. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.6. możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych dostaw na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp 40.1.7. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych· lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.8. Odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 40.2 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp dla części 1 - 2 zamówienia Zakres prawa opcji obejmuje zwiększenie o 50% kwoty poszczególnych części zamówienia podstawowego. Wykorzystanie prawa opcji nastąpi w momencie dostępności dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia oraz posiadania środków finansowych na realizację poszczególnych części zamówienia. Szczegóły skorzystania z prawa opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) znajdują się we wzorze umowy – Załącznik nr 5 do SWZ 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 40.4 Zakres i warunki zmian zawartej umowy – kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we wzorze umowy (ogólny dla wszystkich części zamówienia ) Załącznik nr 5 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung778538-2025
Interne KennungDOM-WZP-III.271.142.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), postanowił skrócić termin składania ofert w niniejszym postępowaniu. Skrócenie terminu jest uzasadnione następującymi okolicznościami: Pilna potrzeba realizacji zamówienia Zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z 7 sierpnia 2025 r., znak: FB-I.3111.2.289.2025 dokonano zwiększenia planu dotacji celowych na 2025 rok dla gmin województwa łódzkiego z przeznaczeniem na zadania związane z ochroną ludności i obroną cywilną. W związku z powyższym Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Departamencie Prezydenta UMŁ wystąpił z wnioskiem do Skarbnika Miasta Łodzi o zwiększenie w planie budżetu na wydatki bieżące: zadania zlecone– kwota 1.640.000,00 zł, zadania własne– kwota 351.340,00 zł oraz rozwiązanie rezerwy na realizację zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego z przeznaczeniem na zabezpieczenie środków własnych gminy na realizację ww. zadania: wkład własny– kwota 39.000,00 zł. Podstawa prawna do realizacji w/w przedmiotu zamówienia: Zarządzenie nr 2005/2025 z 30.09.2025- dotacja (decyzja wojewody) Zarządzenie nr 2002/2025 z 30.09.2025- rozwiązanie rezerwy na zarządzanie kryzysowe (wkład własny). Okoliczność ta miała charakter nieprzewidywalny i niezależny od Zamawiającego – do momentu przyznania środków nie istniała możliwość wszczęcia postępowania. Zachowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić terminową realizację i rozliczenie zadania. Zamówienie dotyczy dostaw, których realizacja ma istotne znaczenie dla Zamawiającego ponieważ musi spełnić wymogi formalne i terminy wynikające z harmonogramu dofinansowania z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Zamówienie jest pilne i ważne dla jednostek samorządu terytorialnego aby w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych jak najszybciej rozpocząć działania z zakresu obrony cywilnej i ochrony ludności poprzez : zapewnienia natychmiastowego schronienia dla osób poszkodowanych w wyniku zagrożenia, zapewnienie podstawowych warunków higienicznych w punktach zbiorowej ochrony lub w miejscach tymczasowego zakwaterowania, zapewnienie mobilnych punktów zarządzania kryzysowego, utworzenie magazynów na potrzeby przechowywania rezerw strategicznych i zapasów. Zamówienie obejmuje dostawę agregatów prądotwórczych służących jako punkty schronienia, zaplecze sanitarne, mobilne centra zarządzania kryzysowego oraz magazyny rezerw strategicznych. Terminowa realizacja zamówienia ma istotne znaczenie dla zapewnienia gotowości reagowania w sytuacjach kryzysowych. Przedmiot zamówienia nie jest skomplikowany technicznie, a rynek dostawców kontenerów jest szeroki i konkurencyjny. Wykonawcy posiadają gotowe rozwiązania katalogowe i są w stanie złożyć oferty w krótszym czasie. Dokumentacja postępowania zostanie opublikowana niezwłocznie na platformie zakupowej, a komunikacja prowadzona będzie wyłącznie w formie elektronicznej, co przyspieszy proces ofertowy. Dokumentacja postępowania zostanie opublikowana w sposób zapewniający natychmiastowy dostęp przez platformę zakupową, a komunikacja odbywa się w całości drogą elektroniczną, co znacząco przyspiesza proces przygotowania i składania ofert. W związku z powyższym spełnione zostały przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren
5. Los
LosLOT-0001
TitelCześć 1 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 20 szt. agregatów prądotwórczych 30 kW na przyczepie
Beschreibung(Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych 30 kW na przyczepie (20 szt.) i agregatów prądotwórczych 50 kW (6 szt.) dla Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi. 4.2 Zamówienie jest dofinansowane i realizowane w ramach programu, pn. „PROGRAM OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025-2026”. 4.3 Zamówienie podzielone jest na 2 (dwie) nw. części: Cześć 1 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 20 szt. agregatów prądotwórczych 30 kW na przyczepie. Cześć 2 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 6 szt. agregatów prądotwórczych 50 kW na przyczepie. UWAGA: Wykonawca może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część lub części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzona odrębnie dla każdej części zamówienia 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (odpowiednio dla danej części zamówienia) znajduje się w Załączniku nr 1a, 1b do SWZ wraz z załącznikami oraz we wzorze umowy (ogólny dla wszystkich części zamówienia) Załącznik 5 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen(Numeracja zgodna z SWZ) 40.2 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp dla części 1 - 2 zamówienia Zakres prawa opcji obejmuje zwiększenie o 50% kwoty poszczególnych części zamówienia podstawowego. Wykorzystanie prawa opcji nastąpi w momencie dostępności dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia oraz posiadania środków finansowych na realizację poszczególnych części zamówienia. Szczegóły skorzystania z prawa opcji (odpowiednio dla danej części zamówienia) znajdują się we wzorze umowy – Załącznik nr 5 do SWZ
LosLOT-0002
TitelCześć 2 – Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 6 szt. agregatów prądotwórczych 50 kW na przyczepie.