2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, finansowanego z dotacji celowej na realizację zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Dostawa obejmuje jeden średni samochód ratowniczo – gaśniczy z funkcją dostarczania wody do celów bytowych, fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowany w roku 2025. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze wskazanymi minimalnymi wymaganiami techniczno – użytkowymi (stanowiącym załącznik nr 1.1. do SWZ). Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający ubiega się o trzymanie dotacji celowej na realizację zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Przedmiot zamówienia udzielony jest w całości (bez podziału na Części). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ w Rozdziale IV
Interne Kennung: PT.2370.3.2025.JC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania wysokość przyznanej dotacji celowej na realizację zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, stanowiącej kwotę – 1.800.000,00 PLN. Zgodnie z brzmieniem art. 257 pkt 1) Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Biorąc powyższe pod uwagę, w celu osiągnięcia zamierzonego celu, Zamawiający informuje, iż konieczne jest skorzystanie z przepisu art. 138 ust. 2 ustawy PZP poprzez skrócenie terminu składania ofert do m.in. terminu 15 dni od dnia wszczęcia postępowania. Decydujące znaczenie ma krótki termin wydatkowania środków, tj. do 31.12.2025 r. oraz cel zamówienia. Zaistniała sytuacja jest niezależna od Zamawiającego, tj. od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku i nie była możliwa do przewidzenia. Przyznane odgórnie środki finansowe pochodzić będą z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Powyższe okoliczności wymagają sprawnego działania oraz zastosowanie procedur przyspieszonych w celu osiągnięcia zamierzonego celu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung, 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych
Interne Kennung: Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung, 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge