740919-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbieranie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu gminy Domaniewice w 2026 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu gminy Domaniewice w 2026 roku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: 1) odbieraniu bezpośrednio z nieruchomości i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny i nieselektywny wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstw domowych), w sposób zapewniający osiągnięcie przez Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych na składowiska, 2) dostarczaniu kontenerów, pojemników oraz worków do selektywnej zbiórki odpadów, 3) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych - odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prowadzonego przez Gminę, 4) odbieraniu i transporcie odpadów komunalnych do miejsca ich zagospodarowania z nieruchomości zamieszkałych (gospodarstw domowych) oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prowadzonego przez Gminę. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ oraz Rozdział 4 SWZ. 3. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, które zostaną wytworzone w toku realizacji zamówienia, szacunkowe wielkości określone w SWZ nie muszą odpowiadać wielkości i charakterystyce strumienia odpadów rzeczywiście odebranych i zagospodarowanych przez Wykonawcę w toku realizacji zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający, w trakcie realizacji zamówienia zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 30%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości realnej względem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70 % szacunkowych ilości odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie trwania umowy, w zakresie zamówienia podstawowego. Zamawiający nie gwarantuje, że struktura strumienia odpadów będzie odpowiadała strukturze ukazanej w SWZ w zestawieniach tabelarycznych.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungPZ.271.10.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 34928480 Abfallcontainer und -körbe