2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ pn. Szczegółowy Opis parametrów oferowanego samochodu. Nierozłączną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią projektowane postanowienia umowne – załącznik nr 2 do SWZ. Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie dofinansowany jest przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w ramach zadania pn. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego” oraz wsparty w formie dotacji celowej przez Gminę Dopiewo. Ponadto Zamawiający ubiega się o dofinansowanie zakupu niniejszego samochodu ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”. 3. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium, zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 4. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o jakim stanowi art. 132 PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „odwróconej kolejności oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia negocjacji. 6. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne o jakich mowa w art. 3 ust. 1 pkt. 1 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje wymagań wskazanych w art. 95 Pzp. 8. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 9. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10. Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 580883-2025
Interne Kennung: OSP.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001