2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu laboratoryjnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Przemysłu Organicznego wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego, w podziale na cztery części zamówienia, tj.: Część 1 - Mikrokalorymetr przepływowy Część 2 - Aparat do wyznaczania stabilności chemicznej Część 3 - Aparat do badania wrażliwości na iskrę elektryczną Część 4 - Wyparka rotacyjna 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1.-1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): Część 1: 38418000-8 Kalorymetry Część 2: 38432100-3 Aparatura do analizy gazów Część 3: 38341300-0 Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych Część 4: 38436200-2 Wyparki rotacyjne 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, projekt „Rozszerzenie kompetencji Centrum Innowacji Zrównoważonej Chemii i Biotechnologii”, nr Umowy z OPI: KPOD.01.18-IW.03-0004/24.
Interne Kennung: CRZP/IPO/FA/37/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38418000 Kalorimeter, 38432100 Gasanalysegeräte, 38341300 Instrumente zum Messen elektrischer Größen, 38436200 Rotierende Verdampfer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Mikrokalorymetr przepływowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Przemysłu Organicznego wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego: Część 1 - Mikrokalorymetr przepływowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1.-1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): Część 1: 38418000-8 Kalorymetry 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, projekt „Rozszerzenie kompetencji Centrum Innowacji Zrównoważonej Chemii i Biotechnologii”, nr Umowy z OPI: KPOD.01.18-IW.03-0004/24.
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 38418000 Kalorimeter
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Aparat do wyznaczania stabilności chemicznej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Przemysłu Organicznego wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego: Część 2 - Aparat do wyznaczania stabilności chemicznej 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1.-1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): Część 2: 38432100-3 Aparatura do analizy gazów 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, projekt „Rozszerzenie kompetencji Centrum Innowacji Zrównoważonej Chemii i Biotechnologii”, nr Umowy z OPI: KPOD.01.18-IW.03-0004/24.
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 38432100 Gasanalysegeräte
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Aparat do badania wrażliwości na iskrę elektryczną
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Przemysłu Organicznego wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego: Część 3 - Aparat do badania wrażliwości na iskrę elektryczną 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1.-1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): Część 3: 38341300-0 Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, projekt „Rozszerzenie kompetencji Centrum Innowacji Zrównoważonej Chemii i Biotechnologii”, nr Umowy z OPI: KPOD.01.18-IW.03-0004/24.
Interne Kennung: Część 3
Haupteinstufung (cpv): 38341300 Instrumente zum Messen elektrischer Größen
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Wyparka rotacyjna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego do Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Przemysłu Organicznego wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego: Część 4 - Wyparka rotacyjna 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1.-1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Opis przedmiotu zamówienia w oparciu o Wspólny Słownik Zamówień (CPV): Część 4: 38436200-2 Wyparki rotacyjne 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, projekt „Rozszerzenie kompetencji Centrum Innowacji Zrównoważonej Chemii i Biotechnologii”, nr Umowy z OPI: KPOD.01.18-IW.03-0004/24.
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 38436200 Rotierende Verdampfer