See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń kopiująco – drukujących i urządzeń atramentowych do wydruku dyplomów oraz instalacja i uruchomienie systemu centralnego wydruku wraz z udzieleniem licencji na korzystanie z tego systemu w okresie 36 miesięcy dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń kopiująco – drukujących i urządzeń atramentowych do wydruku dyplomów oraz instalacja i uruchomienie systemu centralnego wydruku wraz z udzieleniem licencji na korzystanie z tego systemu w okresie 36 miesięcy dla jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 2. Na przedmiot zamówienia składa się: 1) dzierżawa 265 sztuk monochromatycznych i kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 i A3 (w tym 28 sztuk w prawie opcji). Na przedmiot zamówienia składają się następujące urządzenia: a) Dzierżawa 166 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych w ramach zamówienia podstawowego oraz 6 sztuk ww. urządzeń w ramach prawa opcji – określonych w pkt 2a OPZ, b) Dzierżawa 35 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych w ramach zamówienia podstawowego oraz 6 sztuk ww. urządzeń w ramach prawa opcji – określonych w pkt 2b OPZ, c) dzierżawa 1 sztuki urządzenia wielofunkcyjnego A3 kolorowego z finiszerem w ramach zamówienia podstawowego – określonego w pkt c OPZ, d) dzierżawa 10 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 kolorowych w ramach zamówienia podstawowego oraz 8 sztuk ww. urządzeń w ramach prawa opcji – określonych w pkt d OPZ, e) dzierżawa 23 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A3 kolorowych w ramach zamówienia podstawowego oraz 5 sztuk ww. urządzeń w ramach prawa opcji – określonych w pkt e OPZ, f) dzierżawa 2 sztuk drukarek kolorowych A4/A3 do drukowania dyplomów w ramach zamówienia podstawowego oraz 3 sztuki w ramach prawa opcji – określonych w pkt f OPZ. Ponadto na przedmiot zamówienia składa się: g) monitoring zdalny stanu urządzeń za pomocą dedykowanego do tego celu oprogramowania dostarczonego przez Wykonawcę, usługa rozliczania kosztów dla urządzeń dzierżawionych wraz z wydrukiem centralnym w lokalizacji Katowice ul. Poniatowskiego 15 Rektorat SUM oraz w prawie opcji w poniższych lokalizacjach: • Biblioteka Główna przy ul. Warszawskiej 14 w Katowicach; • w Katowicach Ligocie przy ul. Medyków 12 i 18; • w Zabrzu przy ul. Jordana 19; • w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 18; • w Sosnowcu przy ul. Jedności 8; h) dostarczanie materiałów eksploatacyjnych, serwis urządzeń dzierżawionych oraz asysta oprogramowania. i) W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę dodatkowej funkcjonalności, również monitoring zdalny stanu urządzeń za pomocą dedykowanego do tego celu oprogramowania dostarczonego przez Wykonawcę, usługa rozliczania kosztów dla urządzeń dzierżawionych we wszystkich lokalizacjach Zamawiającego z wyłączeniem kolorowych atramentowych o formacie min. A4 do drukowania dyplomów. 3. Zamawiający wymaga dostarczenia do siedzib Zamawiającego urządzeń wielofunkcyjnych: a) dopuszczonych do obrotu, spełniających wszystkie wymagania dyrektyw Nowego Podejścia CE, b) fabrycznie nowych pochodzących z bieżącej produkcji, wyprodukowanych nie wcześniej niż w II połowie 2024 r., c) pochodzących od jednego producenta w ramach każdej specyfikowanej grupy urządzeń tj.: • dla urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych określonych w pkt a Specyfikacji techniczne (załącznik nr 3 do SWZ), • dla urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych określonych w pkt b Specyfikacji technicznej (załącznik nr 3 do SWZ), • dla urządzenia wielofunkcyjnego A3 kolorowego z finiszerem określonych w pkt c Specyfikacji techniczne j(załącznik nr 3 do SWZ), • dla urządzeń wielofunkcyjnych A4 kolorowych określonych w pkt d Specyfikacji technicznej (załącznik nr 3 do SWZ), • dla urządzeń wielofunkcyjnych A3 kolorowych określonych w pkt e Specyfikacji technicznej (załącznik nr 3 do SWZ), • dla drukarek kolorowych atramentowych o formacie min. A4 do drukowania dyplomów określonych w pkt. f Specyfikacji technicznej (załącznik nr 3 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 651365-2025
Interne Kennung: RZP/PN/89/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Powyższe Zamawiający argumentuje tym, iż obecnie obowiązująca umowa dotycząca dzierżawy wielofunkcyjnych urządzeń kopiująco-drukujących, urządzeń atramentowych do wydruku dyplomów i zakupu licencji zawarta jest do dnia 2.11.2025 roku. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zminimalizowania ryzyka wystąpienia przerwy (lub czasu trwania przerwy) w zapewnieniu Uczelni posiadania umowy przetargowej na dzierżawę wielofunkcyjnych urządzeń kopiująco-drukujących i urządzeń atramentowych do wydruku dyplomów wraz z zapewnieniem systemu centralnego wydruku po dacie wyznaczonej zakończeniem obecnie obowiązującej umowy. Zamawiający wskazuje, że wniosek o uruchomienie procedury zamówienia publicznego dotyczący dzierżawy wielofunkcyjnych urządzeń kopiująco-drukujących i urządzeń atramentowych do wydruku dyplomów wraz z zapewnieniem odpowiedniego systemu został złożony do Działu Zamówień Publicznych z końcem lipca br. Dział Eksploatacji Nieruchomości złożył wraz z wnioskiem dokumenty stanowiące podstawę przygotowania dokumentacji przetargowej, które wymagały następnie analizy, zmian i dalszego przygotowania. Należało m.in. przygotować podstawowe dokumenty takie jak specyfikacja techniczna, specyfikacja asortymentowo-cenowa i wzór umowy. Omówienia i przygotowania zapisów wymagały także takie elementy zamówienia lub postępowania, jak prawo opcji, kryteria oceny ofert, warunki udziału w postępowaniu, przedmiotowe środki dowodowe oraz wymagania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30120000 Fotokopier- und Offsetdruckgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48773100 Druckerpuffer-Softwarepaket, 30125110 Toner für Laserdrucker/Fax-Geräte, 50313200 Wartung von Fotokopiergeräten, 50313100 Reparatur von Fotokopiergeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega na swoją rzecz możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Realizacja prawa opcji może polegać na: 1) zwiększeniu liczby dzierżawionych Urządzeń o maksymalnie 28 sztuk, w tym 6 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych określonych w pkt a Specyfikacji technicznej, 6 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 monochromatycznych określonych w pkt b Specyfikacji technicznej, 8 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A4 kolorowych, 5 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych A3 kolorowych oraz 3 sztuk drukarek kolorowych A4/A3 do drukowania dyplomów, 2) zwiększeniu liczby licencji do systemu centralnego wydruku o maksymalnie 70 dodatkowych licencji dla lokalizacji wymienionych w § 1 ust. 3 pkt 4 Umowy.