742086-2023 - Ergebnis
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Rengøringsservice & vinduespolering - Studenterrådgivningen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rengøringsservice & vinduespolering - Studenterrådgivningen
Beschreibung: Rengøringsservice og vinduespolering på 2 lokationer under Studenterrådgivningen i hhv. Århus og København. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Vinduespolering omfatter ind- og udvendig facadeglas, samt polering af internt glas og ovenlys mv. Opgaven udbydes i 2 delaftaler, henholdsvis delaftale 1: SRG København og delaftale 2: SRG Århus. Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern Leverandør (udbuddets omfang fremgår af bilag A til udbudsbetingelserne). Vinduespolering bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern Leverandør (udbuddets omfang fremgår af bilag A til udbudsbetingelserne). Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
Interne Kennung: 2023/11
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911300 Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er af ordregiver efterspurgt priser på diverse tilkøbsydelser/optioner, herunder på diverse time- og enhedspriser. Dette fremgår af udbudsmaterialet.