2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Łabunie w 2026 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zmówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Łabunie w 2026r., w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości co najmniej: 56 % wagowo za rok 2026, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530) oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, do poziomu określonego w obowiązujących przepisach. 4.2. Ogólna charakterystyka Gminy Łabunie 4.2.1 Obszar Gminy Łabunie wynosi 87,48 km². 4.2.2 Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Łabunie (stan na 23.10.2025 r.) wynosi – 6057. 4.2.3 Usługą będą objęte nieruchomości zamieszkałe na terenie 13 miejscowości tj: Łabuńki Pierwsze, Mocówka, Barchaczów, Bródek, Dąbrowa, Łabuńki Drugie, Łabunie, Wólka Łabuńska, Ruszów, Ruszów-Kolonia, Wierzbie, Majdan Ruszowski i Łabunie-Reforma. 4.2.4 Szacunkowa liczba nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne wynosi około 1700, popiół z palenisk domowych odbierany będzie z ok. 650 nieruchomości zlokalizowanych na terenie wszystkich miejscowości, a odpady ulegające biodegradacji odbierane będą z około 62 nieruchomości. Ilości nieruchomości są szacunkowe. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości nieruchomości. Ich ilość może wzrosnąć lub zmaleć w ciągu realizacji zamówienia w wyniku zasiedlania nowych budynków lub ich wyludnienia. 4.2.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany tonażowej odebranych odpadów. Ich ilość może wzrosnąć lub zmaleć w ciągu realizacji zamówienia w wyniku zasiedlania nowych budynków lub ich wyludnienia. 4.2.6 Dla potrzeb złożenia oferty Zamawiający szacuje orientacyjną masę odpadów komunalnych do odbioru i zagospodarowania w czasie trwania zamówienia tj. od 01 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. na poziomie łącznie 918,064 Mg: - 385,000 Mg odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), - 533,064 Mg odpadów segregowanych, w tym: 27,600 Mg bioodpadów Zamawiający zastrzega, że ilość wytworzonych na terenie Gminy Łabunie odpadów komunalnych, na nieruchomościach zamieszkałych przez mieszkańców gminy, nie jest zależna od Zamawiającego. 4.3. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zarówno niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, jak i odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na frakcje: - przeterminowanych leki, - chemikalia, - zużyte baterie i akumulatory, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, - meble i inne odpady wielkogabarytowe, - odpady budowlane i rozbiórkowe (powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku drobnych remontów nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych), - zużyte opony, - odpady ulegające biodegradacji, w tym gałęzie drzew i krzewów (z wyłączeniem właścicieli nieruchomości którzy zadeklarowali posiadanie kompostownika przydomowego i kompostowanie bioodpadów), - papieru i tektury w tym odpady opakowaniowe z papieru i tektury, - szkło, opakowania ze szkła, -tworzywa sztuczne, metale, opakowania z metali, opakowania wielomateriałowe, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych i metalu, - popiół z palenisk domowych, - tekstylia i odzież, - odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (wyłącznie PSZOK), w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Odpady należy przekazać do instalacji komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przedmiot zamówienia szczegółowo określa Opis przedmiotu zamówienia (Załącznik 1 do SWZ) oraz Projekt umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: IZ.271.39.2025