See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Lubsko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania (i zrywki), gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz gospodarka łąkowo-rolna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko.
Vorherige Bekanntmachung: 616828-2025
Interne Kennung: SA.270.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne nr 616828-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 1/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 . – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 1/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 2/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 2/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 3/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 3/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 4/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Interne Kennung: 4/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 5/26 w leśnictwach nr 13/14/15 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 2024 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 5/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 13/14/15 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw)
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 6/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 16/17 (leśnictwa: Bronice Czerna)
Interne Kennung: 6/26 Pozyskanie w leśnictwach nr 16/17 (leśnictwa: Bronice Czerna)
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 7/26 Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania, hodowli, ochrony lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 7/26 Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 8/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Interne Kennung: 8/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 9/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Interne Kennung: 9/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 06/09/12 (leśnictwa; Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231600 Aufforstung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 10/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Interne Kennung: 10/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 11/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 13/14/15/16/17 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw, Bronice, Czerna)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania, hodowli, ochrony lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 11/26 Zagospodarowanie w leśnictwach 13/14/15/16/17 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw, Bronice, Czerna)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 12/26 Szkółka Leśna Marianka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 12/26 Szkółka Leśna Marianka
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 13/26 Gospodarka łąkowo-rolna, ochrona przeciwpożarowa.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej obejmujące prace polegające na uprawie roli, łąk i pastwisk oraz gruntów uprawianych rolniczo, ochrona przeciwpożarowa. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: 13/26 Gospodarka łąkowo- rolna, ochrona przeciwpożarowa
Haupteinstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft