2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z integralnym wyposażeniem na potrzeby OSP Świętajno
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie w ramach realizacji projektu pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Świętajno”, zwanym dalej samochodem, spełniającym minimalne wymagania techniczno-użytkowe wyszczególnione w załączniku nr 1 Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2.Zamówienie jest finansowane ze środków Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur, w ramach działania Adaptacja do zmian klimatu. 3.Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: 1) Samochód fabrycznie nowy 2) Napęd 4x4, skrzynia zautomatyzowana 3) Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnie z normą PN-EN 14214, o zapłonie samoczynnym 4) Zawieszenie mechaniczne na osi przedniej i tylnej 5) Pojemność zbiornika paliwa: zapewnia przejazd minimum 300 km lub 4h pracy autopompy 6) Zbiornik wody: 4000 dm3 (±3%) 7) Układ kierowniczy ze wspomaganiem 8) Układ hamulcowy wyposażony w ABS 9) Kabina czterodrzwiowa, układ miejsc 1+1+4 10) Gwarancja: podwozie i zabudowa: minimum 24 miesiące 4.Pojazd musi spełniać warunki techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach prawnych dla samochodów poruszających się po drogach publicznych oraz warunki określone w przepisach prawa wspólnotowego Unii Europejskiej. Dostarczony samochód musi posiadać świadectwo homologacji i wymagane dokumenty (kartę pojazdu, instrukcję obsługi w języku polskim, książkę gwarancyjną) umożliwiające rejestrację pojazdu, - pojazd powinien mieć wykonany przez Wykonawcę przegląd zerowy, co zostanie potwierdzone w książce gwarancyjnej pojazdu, - Wykonawca zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego udokumentować spełnienie przez oferowany pojazd wymagań technicznych określonych przez Zamawiającego w SWZ, - wymagany minimalny okres gwarancji na podwozie pojazdu wynosi 24 miesiące i na zabudowę pożarniczą 24 miesiące. 5.Znak sprawy: Te.271.2.5.2025 6.Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 34144210-3 Wozy strażackie IV.7.Wykonawca zobowiązuje się wykonać zamówienie zgodnie z OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy (dalej: „PPU”) stanowiącymi załącznik nr 2 do SWZ. 8.Jeżeli wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ parametry lub normy krajowe lub przenoszące na normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to oznacza, że mają takie znaczenie, że parametry techniczne tak wskazanych produktów określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i w załącznikach do SWZ, Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. 9.Za rozwiązania równoważne Zamawiający uznaje rozwiązania gwarantujące spełnienie parametrów technicznych, ekologicznych, jakościowych i estetycznych określonych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót bądź w dokumentacji projektowej. Jeśli specyfikacja bądź dokumentacja projektowa nie określa takich parametrów, za rozwiązania równoważne przyjmuje się rozwiązania spełniające wymagania określone przez Zamawiającego przy przyjęciu parametrów rozwiązań zastosowanych w projekcie technicznym przy zachowaniu zgodności, przez odniesienie się w kolejności preferencji do: a) Polskich Norm przenoszących normy europejskie, b) norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie, c) europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG Dz.U.UE.L.2011.88.5, str. 5, z późn. zm.), d) wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. Urz. UE L 316 z 14.11.2012, str. 12 z późn. zm.), e) norm międzynarodowych, f) specyfikacji technicznych, których przestrzeganie nie jest obowiązkowe, przyjętych przez instytucję normalizacyjną, wyspecjalizowaną w opracowywaniu specyfikacji technicznych w celu powtarzalnego i stałego stosowania, g) innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organizacje normalizacyjne; Wszędzie tam, gdzie w SWZ, załącznikach do SWZ lub umowie wskazano konkretne rozwiązania techniczne, marki lub modele urządzeń, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia parametrów technicznych, ekologicznych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, oferując rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest dołączyć do oferty stosowne dokumenty potwierdzające spełnienie tych wymagań. 10.Przez normę należy rozumieć specyfikację techniczną przyjętą przez krajową, europejską lub międzynarodową instytucję normalizacyjną w celu powtarzalnego i stałego stosowania, której przestrzeganie nie jest obowiązkowe, w tym Polską Normę, normę europejską lub normę międzynarodową.
Interne Kennung: Te.271.2.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie w ramach realizacji projektu pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Świętajno”, zwanym dalej samochodem, spełniającym minimalne wymagania techniczno-użytkowe wyszczególnione w załączniku nr 1 Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Zamówienie jest finansowane ze środków Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur, w ramach działania Adaptacja do zmian klimatu. 3. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: 1) Samochód fabrycznie nowy 2) Napęd 4x4, skrzynia zautomatyzowana 3) Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnie z normą PN-EN 14214, o zapłonie samoczynnym 4) Zawieszenie mechaniczne na osi przedniej i tylnej 5) Pojemność zbiornika paliwa: zapewnia przejazd minimum 300 km lub 4h pracy autopompy 6) Zbiornik wody: 4000 dm3 (±3%) 7) Układ kierowniczy ze wspomaganiem 8) Układ hamulcowy wyposażony w ABS 9) Kabina czterodrzwiowa, układ miejsc 1+1+4 10) Gwarancja: podwozie i zabudowa: minimum 24 miesiące 4. Pojazd musi spełniać warunki techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach prawnych dla samochodów poruszających się po drogach publicznych oraz warunki określone w przepisach prawa wspólnotowego Unii Europejskiej. Dostarczony samochód musi posiadać świadectwo homologacji i wymagane dokumenty (kartę pojazdu, instrukcję obsługi w języku polskim, książkę gwarancyjną) umożliwiające rejestrację pojazdu, - pojazd powinien mieć wykonany przez Wykonawcę przegląd zerowy, co zostanie potwierdzone w książce gwarancyjnej pojazdu, - Wykonawca zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego udokumentować spełnienie przez oferowany pojazd wymagań technicznych określonych przez Zamawiającego w SWZ, - wymagany minimalny okres gwarancji na podwozie pojazdu wynosi 24 miesiące i na zabudowę pożarniczą 24 miesiące. 5. Znak sprawy: Te.271.2.5.2025 6. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 34144210-3 Wozy strażackie 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonać zamówienie zgodnie z OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy (dalej: „PPU”) stanowiącymi załącznik nr 2 do SWZ. 8. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ parametry lub normy krajowe lub przenoszące na normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to oznacza, że mają takie znaczenie, że parametry techniczne tak wskazanych produktów określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i w załącznikach do SWZ, Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. 9. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uznaje rozwiązania gwarantujące spełnienie parametrów technicznych, ekologicznych, jakościowych i estetycznych określonych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót bądź w dokumentacji projektowej. Jeśli specyfikacja bądź dokumentacja projektowa nie określa takich parametrów, za rozwiązania równoważne przyjmuje się rozwiązania spełniające wymagania określone przez Zamawiającego przy przyjęciu parametrów rozwiązań zastosowanych w projekcie technicznym przy zachowaniu zgodności, przez odniesienie się w kolejności preferencji do: a) Polskich Norm przenoszących normy europejskie, b) norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie, c) europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG Dz.U.UE.L.2011.88.5, str. 5, z późn. zm.), d) wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. Urz. UE L 316 z 14.11.2012, str. 12 z późn. zm.), e) norm międzynarodowych, f) specyfikacji technicznych, których przestrzeganie nie jest obowiązkowe, przyjętych przez instytucję normalizacyjną, wyspecjalizowaną w opracowywaniu specyfikacji technicznych w celu powtarzalnego i stałego stosowania, g) innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organizacje normalizacyjne; Wszędzie tam, gdzie w SWZ, załącznikach do SWZ lub umowie wskazano konkretne rozwiązania techniczne, marki lub modele urządzeń, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia parametrów technicznych, ekologicznych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, oferując rozwiązanie równoważne, zobowiązany jest dołączyć do oferty stosowne dokumenty potwierdzające spełnienie tych wymagań. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ.