See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych w ramach Programu lekowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych w ramach programu lekowego. Zamówienie podzielone jest na 7 pakietów (części). Umowy w zakresie poszczególnych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, gdzie część (pakiet) stanowi: Pakiet nr 1 - Aflibercept Pakiet nr 2 - Brolucizumab Pakiet nr 3 - Dexametazon implant Pakiet nr 4 - Bewacizumab Pakiet nr 5 - Ranibizumab Pakiet nr 6 - Farycymab Pakiet nr 7 - Adalimumab Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ („Formularze cenowe”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 737302-2025
Interne Kennung: AZP/P/26/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na fakt, iż w ostatnim okresie odnotowano znaczne zwiększenie liczby pacjentów zakwalifikowanych do programów lekowych B.70 oraz B.105, co stanowi okoliczność trudną do przewidzenia na etapie planowania postępowania, a ponadto obowiązująca umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie realizacji świadczeń w ramach wskazanych programów nakłada na podmiot leczniczy obowiązek zapewnienia ciągłej dostępności produktów leczniczych, Zamawiający uznał za uzasadnione skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert, zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Schematy leczenia w ramach programów lekowych określane są odgórnie w aktualnych obwieszczeniach Ministra Zdrowia, co uniemożliwia ich modyfikację przez podmiot leczniczy, a tym samym wymaga niezwłocznego zapewnienia dostępu do odpowiednich produktów leczniczych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie: przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 i dalsze ustawy Pzp, z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający uzna warunek w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada wymagane uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej zapewniające należyte wykonanie zamówienia, tj. aktualne zezwolenie na obrót hurtowy produktami leczniczymi lub na wytwarzanie lub import produktu leczniczego będącego przedmiotem zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Aflibercept
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ („Formularze cenowe”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Brolucizumab
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Dexametazon implant
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Bewacizumab
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Ranibizumab
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Farycymab
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Adalimumab