See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda na pastvu ve ZCHÚ Střední Čechy 2026 - 2028; 20 částí
Beschreibung: Pastva ve zvláště chráněných územích v územní působnosti AOPK ČR – RP Střední Čechy na podporu zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů (péče o území vyplývající ze zákona č. 114/1992 Sb. v platném znění a souvisejících prováděcích předpisů) na níže uvedených lokalitách. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/platne-standardy. Zakázka je rozdělena dle lokalit na 20 částí. Podrobná specifikace díla (technická příloha, nákres opatření a kalkulace je uvedena jako příloha k zadávacího řízení VZ).
Interne Kennung: N006/25/V00011731
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku ve smyslu § 25 zákona zadávanou v otevřeném řízení podle § 56 zákona.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Část 10: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – Pláně – Placy
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/010
Los: LOT-0011
Titel: Část 11: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – Plešivec, Třebaňská stráň, Kněží hora
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů a křovinatých a skalnatých strání v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena s využitím skotu, případně malých plemen koňovitých, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku, stav vegetace a druh a plemeno paseného zvířete. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/011
Los: LOT-0018
Titel: Část 18: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – V Kozle
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva křovinatých strání a malých lokalit travních porostů v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/018
Los: LOT-0019
Titel: Část 19: Lokalita CHKO Český kras – NPP Zlatý kůň
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů a křovinatých strání v NPP Zlatý kůň na vymezených managementových plochách v k.ú. Koněprusy. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/019
Los: LOT-0020
Titel: Část 20: Lokalita CHKO Blaník – NPP Žehuňský rybník
Beschreibung: Oplůtková pastva koní a dalších zvířat na Koreckých loukách v NPP Žehuňský rybník. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Maximální množství zvířat na pastvině nepřekročí 16 koní, případně ekvivalentní hodnotu DJ. K paseným koním je možné dle potřeby dodat i telata, osly, kozy nebo ovce, přičemž nebude překročená celková hodnota DJ. Plemeno skotu, koní, oslů, ovcí a koz je třeba zvolit tak, aby odpovídalo částečně podmáčenému charakteru pozemků, zastoupeny jsou i rákosiny. Plocha bude spásána postupně po oplůtcích velikosti dle počtu pasených zvířat: při 6-7 koních bude max velikost opůtku 2 ha, při větším počtu zvířat je možné velikost oplůtku navýšit na max 4 ha. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Změna nebo přesun oplůtku, případně změny počtu pasených zvířat bude oznámeno odpovědnému pracovníkovi RP Střední Čechy. Ohraničení bude zabezpečeno elektrickým ohradníkem. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována na jednom místě. Opatření bude realizováno v rozmezí 1.3. - 31.10., následně je možné zvířata z pastviny odehnat. V případě vhodného počasí a stavu vegetace je možné zvířata na pastvině ponechat i mimo rozmezí uvedené ve smlouvě s tím, že nesmí dojít k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální stav vegetace a bude se řídit pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Postup pastvy bude zaznamenán do pastevního deníku, kde budou uvedeny druhy zvířat a počet kusů každého druhu, zákres pasené plochy. Při provádění pastvy bude z důvodu stávajících hustých rákosin tolerováno ponechání 10% plochy nedopasků. Tomuto je nutné přizpůsobit kalkulaci, organizaci pastvy a případné sečení nedopasků. Další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://nature.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/020
Los: LOT-0002
Titel: Část 2: Lokalita CHKO Blaník – NPP Hadce u Želivky
Beschreibung: Pastva stáda ovcí (25-30 ks) v mobilních oplůtcích v NPP Hadce u Želivky v k.ú. Borovsko. Pastva bude realizována v mobilních oplůtcích po cca 0,5 ha, které budou upravovány dle stavu vegetace a půdy. Vypásána bude málo úživná vegetace s převahou třtiny, čemuž je třeba přizpůsobit pastevní tlak. Vypásána bude málo úživná vegetace s převahou třtiny, čemuž je třeba přizpůsobit pastevní tlak. Pastva bude realizována v mobilních oplůtcích po cca 0,5 ha, které budou upravovány dle stavu vegetace a půdy. Zmlazení a skupiny lesních dřevin budou vyploceny. Podmínky pro organizaci pastvy: 1. Zhotovitel je povinen dodržovat podmínky pro pastvu uvedené v rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, odboru životního prostředí a zemědělství, č.j.076585/2024/KUSK a č.j.051363/2024/KUSK. 2. Pastva bude prováděna vždy v období od 1. dubna do 31. srpna. 2. Pastva bude prováděna maximálně 2x ročně v souvislé době max. 30 dnů (pastevní cyklus). Mezi oběma pastevními cykly bude vždy minimálně 30 dnů bez pastvy. 3. Provedení pastvy je možné pouze s platným povolením pro vstup pastevce - zaměstnance zhotovitele do pásma hygienické ochrany vod VN Švihov. 4. Po celou dobu přítomnosti pasených zvířat na lokalitě bude u stáda přítomen pastevec, který bude dohlížet na to, aby se zvířata nedostala mimo ohrady. 5. Ohradník bude dvojitý - vnější, jednoduchý s barevným označením, sloužící pro zábranu poškození ohradníku zvěří. Vnitřní ohradník bude tvořit standardní síť s elektrickým vodičem. Další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/002
Los: LOT-0016
Titel: Část 16: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – Třesina – Vysoká stráň
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva skalnatých strání, malých lokalit travních porostů a křovinatých strání v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malými plemeny koňovitých, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku, stav vegetace a druh a plemeno paseného zvířete. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/016
Los: LOT-0015
Titel: Část 15: Lokalita CHKO Český kras – NPR Koda – Tobolka U rokle
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů a křovinatých strání v NPR Koda a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/015
Los: LOT-0014
Titel: Část 14: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – Šanův kout a Liština
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva křovinatých strání a malých lokalit travních porostů v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/014
Los: LOT-0013
Titel: Část 13: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – lokalita Chlum a Bříč
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů v NR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks), případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/013
Los: LOT-0012
Titel: Část 12: Lokalita CHKO Český kras – PR Radotínské údolí, NPP Cikánka, NPP Lochkovský profil a PP Zmrzlík
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva křovinatých a skalnatých strání a malých ploch travních porostů malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/012
Los: LOT-0017
Titel: Část 17: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – Pání hora po ukončení OPŽP
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů a křovinatých strání v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena malými plemeny koňovitých, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku, stav vegetace a druh a plemeno paseného zvířete. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/017
Los: LOT-0001
Titel: Část 1: Lokalita CHKO Blaník – NPR Drbákov – Albertovy skály
Beschreibung: Pastva na vymezené ploše v NPR Drbákov-Albertovy skály, k.ú. Nalžovické Podhájí. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Plocha bude spásána postupně po malých (do 1 ha) oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Druh zvířat je třeba volit tak, aby odpovídaly nízké úživnosti, kamenitému terénu a vysoké svažitosti pozemků. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována na jednom místě, přístřešky pro zvířata, místa příkrmu a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu. Před pastvou chránit vegetaci skalníků - vyplocením nebo řízenou pastvou. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální stav vegetace a bude se řídit pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové smlouvě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/001
Los: LOT-0009
Titel: Část 9: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – okraje Pání hory
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malých lokalit travních porostů a křovinatých strání v NPR Karlštejn a v I. zóně CHKO Český kras. Pastva bude provedena s využitím malých plemen koňovitých, případně skotu, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku, stav vegetace a druh a plemeno paseného zvířete. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/009
Los: LOT-0008
Titel: Část 8: Lokalita CHKO Český kras – NPR Karlštejn – okolí Svatého Jana pod Skalou
Interne Kennung: N006/25/V00011731/008
Los: LOT-0007
Titel: Část 7: Lokalita CHKO Český kras – PR Lom Kozolupy
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva malé plochy travních porostů a křovinatých ploch v PR Lom Kozolupy. Pastva bude provedena s využitím skotu, případně malých plemen koňovitých, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku, stav vegetace a druh a plemeno paseného zvířete. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/007
Los: LOT-0006
Titel: Část 6: Lokalita CHKO Český kras – NPP Kotýz
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva suchých trávníků, skalnatých a křovinatých strání v NPP Kotýz. Pastva bude provedena malými plemeny koňovitých, křovinaté okraje případně malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks). Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/006
Los: LOT-0005
Titel: Část 5: Lokalita CHKO Český kras – NPP Dalejský profil a NPP U Nového Mlýna
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva křovinatých a skalnatých strání a malých ploch travních porostů v NPP Dalejský profil a NPP U Nového Mlýna na vymezených managementových plochách dle mapky v příloze. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Předpokládá se objednání jen dílčích částí plochy, podle aktuální situace. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Oplůtek bude zabezpečen elektrickým ohradníkem proti útěku zvířat. Zvířata nebudou během pastvy přikrmována, případné přístřešky pro zvířata a napajedla budou umístěny na místech určených pracovníkem RP Střední Čechy. Počet zvířat/doby setrvané v jednom oplůtku se bude řídit stavem vegetace tak, aby nedocházelo k nepřiměřenému poškozování půdního povrchu a dřevin. Při plnění zakázky bude zhotovitel respektovat aktuální pokyny odpovědného pracovníka RP Střední Čechy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/005
Los: LOT-0004
Titel: Část 4: Lokalita CHKO Český kras – NPP Černé rokle
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva křovinatých a skalnatých strání a malých ploch travních porostů v NPP Černé rokle a v jejím ochranném pásmu na vymezených managementových plochách v k.ú. Kosoř dle mapky v příloze. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Plocha bude spásána postupně po malých oplůtcích, případně pod přímým dohledem pastevce. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Na lokalitách budou v každé etapě ponechány předem vybrané nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách a případně i umístění vynechávaných ploch bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Pastva proběhne m.j. pro podporu okáče metlicového (Hipparchia semele) podle schváleného Regionálního akčního plánu. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/004
Los: LOT-0003
Titel: Část 3: Lokalita CHKO Český kras – Císařská rokle a Tomáškův lom
Beschreibung: Rotační oplůtková pastva skalnatých a křovinatých strání a malých lokalit travních porostů v NPR Koda a v I. zóně CHKO Český kras na vymezených managementových plochách v k.ú. Korno. Pastva bude provedena malým smíšeným stádem koz a ovcí (cca 25-35 ks) případně malými plemeny koňovitých. Výše uvedené činnosti zahrnují provedení: Na lokalitách budou v každé etapě ponechány nepasené plochy v rozsahu cca 10–15% z celkové výměry lokality. Konkrétní dotčené parcely, přesné rozlohy a termíny pastvy budou specifikovány v objednávce vycházející z rámcové smlouvy. Intenzita pastvy na jednotlivých lokalitách, umístění vynechávaných ploch a případně vynechání 2. etapy pastvy bude upřesněno podle aktuálního stavu vegetace objednatelem. Počet zvířat v oplůtcích nepřesáhne 10 ks zvířat na 1 ha oplůtku, přičemž bude zohledněna velikost oplůtku a stav vegetace. Po vypasení oplůtku budou zvířata přehnána do dalšího. Zhotovitel povede evidenci pastvy se zákresy jednotlivých oplůtků, termíny a počty zvířat v pastevním deníku, který po ukončení pastvy předá objednateli. Případné další požadavky budou upřesněny v objednávce k rámcové dohodě. Pastva bude probíhat v souladu se schváleným standardem AOPK: 02 003 Pastva, který je ke stažení na https://aopk.gov.cz/web/cz/platne-standardy.
Interne Kennung: N006/25/V00011731/003