743791-2025 - Wettbewerb
Polen – Optische Fachinstrumente – Dostawa: Część 1 – przenośnego optycznego grzebienia częstotliwości optycznej; Część 2 – ultrastabilnego i ultrawąskiego ciągłego lasera zegarowego wraz z układem ultrastabilnej wnęki optycznej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa: Część 1 – przenośnego optycznego grzebienia częstotliwości optycznej; Część 2 – ultrastabilnego i ultrawąskiego ciągłego lasera zegarowego wraz z układem ultrastabilnej wnęki optycznej.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1) w części pierwszej zamówienia - przenośnego optycznego grzebienia częstotliwości optycznej; 2) w części drugiej zamówienia - ultrastabilnego i ultrawąskiego ciągłego lasera zegarowego wraz z układem ultrastabilnej wnęki optycznej, zwanych dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowią załączniki nr 5a i 5b do SWZ, odpowiednio do części zamówienia. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38636000-2. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Części określono w ustępie 1 niniejszego rozdziału. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. 5. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załączniki nr 6a i 6b do SWZ – odpowiednio do części zamówienia. 6. Niniejsze postępowanie prowadzone jest z uwzględnieniem aspektów środowiskowych.
Interne Kennung90-SZP.261.103.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2-5 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: 1) w części pierwszej zamówienia - opis techniczny oferowanego sprzętu, np. opis techniczny lub/i karta produktu lub/i karta katalogowa producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego elementów z wymaganiami określonymi w pkt. 1-20 opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ; Zamawiający dopuszcza opis techniczny oferowanego sprzętu np. opis techniczny lub/i kartę produktu lub/i kartę katalogową producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 2) w części drugiej zamówienia - opis techniczny oferowanego sprzętu, np. opis techniczny lub/i karta produktu lub/i karta katalogowa producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego elementów z wymaganiami określonymi w pkt. 1-14 opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ. Zamawiający dopuszcza opis techniczny oferowanego sprzętu np. opis techniczny lub/i kartę produktu lub/i kartę katalogową producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 7. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej w ust. 6 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 8. Postanowień, o których mowa w ust. 7 nie stosuje się, jeżeli oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 9. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – dostawa przenośnego optycznego grzebienia częstotliwości optycznej.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przenośnego optycznego grzebienia częstotliwości optycznej – w części 1 zamówienia, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5a do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. 4. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6a do SWZ.
Interne Kennung90-SZP.261.103.2025 cz. 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – dostawa ultrastabilnego i ultrawąskiego ciągłego lasera zegarowego wraz z układem ultrastabilnej wnęki optycznej.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ultrastabilnego i ultrawąskiego ciągłego lasera zegarowego wraz z układem ultrastabilnej wnęki optycznej – w części 2 zamówienia, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5b do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. 4. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6b do SWZ.
Interne Kennung90-SZP.261.103.2025 cz. 2