See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Studieopdracht: Heldenplein/Graaf D’Ursellaan – aanleg ondergrondse parking, heraanleg riolering en bovenbouw
Beschreibung: In 2020 werd de projectnota voor de volledige doortocht van Heist goedgekeurd door GBC en RMC. De realisatie van het project werd vervolgens opgedeeld in 6 verschillende deelfases (en dus 6 verschillende aanbestedingen). Deelfases 1, 2 en 3 zijn ondertussen reeds gerealiseerd. Deelfase 4 is in uitvoering (september 2024 tot juni 2025). Voor deelfase 5 is het technisch dossier in opmaak om uit te voeren september 2025 tot juni 2026. Voor de laatste deelfase 6 (= AB6) werd beslist een aparte studieopdracht in de markt te zetten voor het ontwerp en de uitvoering van het Heldenplein en de bouw van de ondergrondse parkeergarage gezien de complexiteit en specifieke invulling voor deze opdracht. De krachtlijnen van het concept voor de ontwikkeling van het Heldenplein zijn neergeschreven in de goedgekeurde projectnota: blz 56 > 69. Desondanks het voorontwerp voor deze deelzone in de projectnota werd uitgewerkt, is verder onderzoek vereist. Zowel voor bovenbouw als voor de ondergrondse parkeergarage zijn er nog diverse openstaande onderzoeksvragen die moeten ingevuld worden. De herinrichting betreft zowel de heraanleg van de bovenbouw, de bouw van de ondergrondse parkeergarage als een vernieuwing van het rioleringsstelsel. De herinrichting moet sowieso gefaseerd verlopen. De werken moeten volledig afgewerkt en in gebruik genomen zijn tegen juni 2030, dit wordt als bindende bepaling opgenomen in deze opdracht. De studieopdracht wordt beschouwd als een totaalopdracht rond de bouw van een ondergrondse parking en de herinrichting van het openbaar domein. Tot de opdracht behoren tevens de opmaak van een verlichtingsconcept en de implementatie ervan. De opmaak van het verlichtingsconcept gebeurt in nauw overleg met Fluvius. Momenteel wordt de investeringskost voor de ondergrondse parkeergarage geraamd op 13,5 miljoen euro, exclusief btw. Voor de bovenbouw en riolering wordt de investeringskost geraamd op 3,4 miljoen euro. De raming bedraagt dus in totaliteit 16,9 miljoen euro, exclusief BTW. Met dit budget wordt een duurzame herinrichting beoogd, waarbij de kwaliteitsdoelstellingen maximaal worden gerealiseerd. Met het budget moet met andere woorden een maximum aan resultaat worden geboekt.
Interne Kennung: PPP159-345/6009/AGSO/2025/SO-258
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: AGSO/2025/SO-258_1
74385-2026 - Resultaat
België – Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie – Studieopdracht: Heldenplein/Graaf D’Ursellaan – aanleg ondergrondse parking, heraanleg riolering en bovenbouw
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: PPP159-345/6009/AGSO/2025/SO-258
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: AGSO/2025/SO-258_1