743984-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – FVC ELKEDLER OG VAK - Tankentreprise (Genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFVC ELKEDLER OG VAK - Tankentreprise (Genudbud)
BeschreibungSom et led i CTR’s strategi om at udfase brugen af fossile brændsler, skal to af i alt fire stk. eksisterende oliekedler på Frederiksberg Varmecentral (FVC) udskiftes med to elkedler. Dertil omfatter projektet etablering af en varmeakkumuleringstank (VAK) samt et højspændingsanlæg. Præcisering af grænseflader til øvrige entrepriser beskrives nærmere I SAB og fremgår af tegningsmaterialet for dette udbud. Det udbudte arbejde er mere detaljeret beskrevet i udbudsmaterialet.
Interne Kennung596993
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen, 51810000 Installation von Tanks, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45232141 Heizanlage, 42161000 Durchlauferhitzer
5. Los
LosLOT-0000