2. Verfahren
Verfahren
Titel: „CZYSTA GMINA – BEZEMISYJNY TABOR TRANSPORTU GMINNEGO” ZAKUP 4 SZTUK AUTOBUSÓW ZEROEMISYJNYCH DLA ZIĘBICKIEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ.
Beschreibung: 1. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 2. Przedmiotem Zamówienia jest: dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów zeroemisyjnych – pojazdów elektrycznych, niskopodłogowych, kategorii M3, typu MIDI, klasy II, wraz z 2 sztukami dwustanowiskowych ładowarek mobilnych. 3. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów typu MIDI klasy II, przeznaczonych do wykonywania przewozów pasażerskich, i podmiejskich w publicznym transporcie zbiorowym. 2) Dostawę 2 sztuk dwustanowiskowych ładowarek mobilnych, do ładowania baterii głównych w autobusie. 3) Dostawę oprogramowania i licencji oprogramowania centralnego, Aplikacji dyspozytorskiej, oprogramowania do diagnozowania układów pneumatycznych w Pojeździe, oprogramowania do diagnozowania układów elektronicznych w autobusie, oprogramowanie systemu zapobiegającego blokowaniu kół podczas gwałtownego hamowania oraz elektronicznie sterowanego układu hamulcowego wraz z oprogramowaniem diagnostycznym. 4) Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi autobusów i ładowarek oraz z zakresu prawidłowej bieżącej obsługi serwisowej oraz z zakresu obsługi Aplikacji dyspozytorskiej. 4. Pojazdy powinny spełniać warunki techniczne i wymagania zapewniające bezpieczeństwo ruchu, bezpieczeństwo przewozu osób i rzeczy oraz ochronę środowiska zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.) oraz odpowiednimi przepisami wykonawczymi. 5. Pojazdy zeroemisyjne zostały określone w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2024 poz. 1289 z późn. zm.): Zgodnie z wyżej cytowaną ustawą przez autobus zeroemisyjny należy rozumieć - autobus w rozumieniu art. 2 pkt 41 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.) oraz trolejbus w rozumieniu art. 2 pkt 83 tej ustawy, wykorzystujące do napędu energię elektryczną, w tym energię wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nich ogniwach paliwowych, lub wyłącznie silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz.U. z 2022 r. poz. 673 z późn. zm.). 6. Pojazdy winny spełniać wymagania odpowiednich polskich norm PN, norm EN, Regulaminów Europejskiej Komisji Gospodarki Organizacji Narodów Zjednoczonych, określonych w OPZ, w zakresie niezbędnym do dopuszczenia do poruszania się i rejestracji Pojazdów na terenie Polski. 7. Pojazdy winny posiadać aktualne, bezwarunkowe świadectwo homologacji typu pojazdu albo świadectwo homologacji typu WE bądź inny dokument równoważny, dopuszczający do poruszania się i rejestracji Pojazdu na terenie Polski. 8. Oferowany przedmiot zamówienia oraz jego podzespoły winny być objęte gwarancją, udzieloną przez Wykonawcę na okresy, liczone od dnia następnego po protokolarnym odbiorze końcowym danego Pojazdu z zastrzeżeniem pkt 11 według następującego zestawienia: 1) kompletny pojazd – min. 3 lata, (Uwaga: kryterium oceny ofert), 2) trwałość konstrukcji i poszycia Pojazdu – 15 lat, 3) perforacja spowodowana korozją poszyć zewnętrznych nadwozia oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji – 15 lat, 4) zewnętrzne powłoki lakiernicze – 5 lat, 5) elementy systemów informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny – 3 lata, 6) elementy wyposażenia dodatkowego – 3 lata, 7) system detekcji i tłumienia ognia – 10 lat, 8) baterie główne – 10 lat, 9) ładowarka – 10 lat. 9. Miejsce dostawy autobusów i ładowarek odbędzie w obrębie gminy Ziębice – dokładna lokalizacja zostanie wskazana przez Zamawiającego w ciągu 3 dni od zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego. Dostawa zgodnie z zasadami Incotermis 2020: Delivery Duty Paid „dostarczone, cło opłacone”. 10. Wymagania techniczne i eksploatacyjne autobusów i ładowarek przedstawione zostały w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, a szczegółowy opis sposobu realizacji Zamówienia określają Projektowane Postanowienia Umowy. 11. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym wymagania techniczne i eksploatacyjne Pojazdów został zawarty w załączniku nr 9 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 615388-2025
Interne Kennung: ZP.271.1.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 31158100 Batterieladegeräte, 34144700 Nutzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest: dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów zeroemisyjnych – pojazdów elektrycznych, niskopodłogowych, kategorii M3, typu MIDI, klasy II, wraz z 2 sztukami dwustanowiskowych ładowarek mobilnych. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów typu MIDI klasy II, przeznaczonych do wykonywania przewozów pasażerskich, i podmiejskich w publicznym transporcie zbiorowym. 2) Dostawę 2 sztuk dwustanowiskowych ładowarek mobilnych, do ładowania baterii głównych w autobusie. 3) Dostawę oprogramowania i licencji oprogramowania centralnego, Aplikacji dyspozytorskiej, oprogramowania do diagnozowania układów pneumatycznych w Pojeździe, oprogramowania do diagnozowania układów elektronicznych w autobusie, oprogramowanie systemu zapobiegającego blokowaniu kół podczas gwałtownego hamowania oraz elektronicznie sterowanego układu hamulcowego wraz z oprogramowaniem diagnostycznym. 4) Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi autobusów i ładowarek oraz z zakresu prawidłowej bieżącej obsługi serwisowej oraz z zakresu obsługi Aplikacji dyspozytorskiej. 3. Pojazdy powinny spełniać warunki techniczne i wymagania zapewniające bezpieczeństwo ruchu, bezpieczeństwo przewozu osób i rzeczy oraz ochronę środowiska zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.) oraz odpowiednimi przepisami wykonawczymi. 4. Pojazdy zeroemisyjne zostały określone w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2024 poz. 1289 z późn. zm.): Zgodnie z wyżej cytowaną ustawą przez autobus zeroemisyjny należy rozumieć - autobus w rozumieniu art. 2 pkt 41 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.) oraz trolejbus w rozumieniu art. 2 pkt 83 tej ustawy, wykorzystujące do napędu energię elektryczną, w tym energię wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nich ogniwach paliwowych, lub wyłącznie silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz.U. z 2022 r. poz. 673 z późn. zm.). 5. Pojazdy winny spełniać wymagania odpowiednich polskich norm PN, norm EN, Regulaminów Europejskiej Komisji Gospodarki Organizacji Narodów Zjednoczonych, określonych w OPZ, w zakresie niezbędnym do dopuszczenia do poruszania się i rejestracji Pojazdów na terenie Polski. 6. Pojazdy winny posiadać aktualne, bezwarunkowe świadectwo homologacji typu pojazdu albo świadectwo homologacji typu WE bądź inny dokument równoważny, dopuszczający do poruszania się i rejestracji Pojazdu na terenie Polski. 7. Oferowany przedmiot zamówienia oraz jego podzespoły winny być objęte gwarancją, udzieloną przez Wykonawcę na okresy, liczone od dnia następnego po protokolarnym odbiorze końcowym danego Pojazdu z zastrzeżeniem pkt 11 według następującego zestawienia: 1) kompletny pojazd – min. 3 lata, (Uwaga: kryterium oceny ofert), 2) trwałość konstrukcji i poszycia Pojazdu – 15 lat, 3) perforacja spowodowana korozją poszyć zewnętrznych nadwozia oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji – 15 lat, 4) zewnętrzne powłoki lakiernicze – 5 lat, 5) elementy systemów informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny – 3 lata, 6) elementy wyposażenia dodatkowego – 3 lata, 7) system detekcji i tłumienia ognia – 10 lat, 8) baterie główne – 10 lat, 9) ładowarka – 10 lat. 8. Miejsce dostawy autobusów i ładowarek odbędzie w obrębie gminy Ziębice – dokładna lokalizacja zostanie wskazana przez Zamawiającego w ciągu 3 dni od zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego. Dostawa zgodnie z zasadami Incotermis 2020: Delivery Duty Paid „dostarczone, cło opłacone”. 9. Wymagania techniczne i eksploatacyjne autobusów i ładowarek przedstawione zostały w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, a szczegółowy opis sposobu realizacji Zamówienia określają Projektowane Postanowienia Umowy. 10. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym wymagania techniczne i eksploatacyjne Pojazdów został zawarty w załączniku nr 9 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 34144700 Nutzfahrzeuge, 31158100 Batterieladegeräte
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji: 1) Rodzaj opcji: a) zwiększenie ilości wymienionych elementów wyposażenia w stosunku do ilości elementów wyposażenia określonych w Szczegółowej Kalkulacji Ceny Zamówienia; b) wartość opcji stanowi do 30% wartości zamówienia podstawowego wyliczonego przez Zamawiającego przed wszczęciem postępowania; 2) Okoliczności skorzystania z opcji: a) doposażenie w celu poprawy parametrów użytkowych Pojazdów i ładowarek; 3) Warunki płatności w przypadku skorzystania z prawa opcji: a) w ramach prawa opcji Wykonawca otrzyma wynagrodzenie równe iloczynowi ilości dodatkowych dostaw i ceny jednostkowej określonej w Szczegółowej Kalkulacji Ceny Zamówienia , 4) Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie oświadczenia przez Zamawiającego Wykonawcy w trakcie trwania umowy.